Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Všechny nové modely vozů Volvo nyní mohou aktualizovat software prostřednictvím vzdáleného přístupu OTA, nejnovější aktualizaci si stáhlo již více než 190 000 zákazníků na 34 trzích

Všechny nové modely vozů Volvo* mají nyní k dispozici možnost aktualizace softwaru vozidla vzdáleným přístupem – Over The Air (OTA). Tato klíčová technologie umožňuje společnosti Volvo Cars neustále vylepšovat vozy zákazníků a upevnit svou pozici jednoho z lídrů v oboru.

Funkce OTA je nově součástí modelů XC90, S60 a V60, čímž následuje čistě elektrické modely Volvo, které byly s touto technologií poprvé představeny. To znamená, že celé portfolio značky nyní může získat aktualizaci kompletního operačního systému vozu prostřednictvím vzdáleného přístupu.

Majitelé vozů Volvo získají upgrade svého informačního a zábavního systému na nejnovější verzi operačního systému Android™ Automotive – Android 11. Také získají nové kategorie aplikací v Google Play, včetně navigace, nabíjení a parkování. Možnost streamingu videa by měla být přidána později v průběhu roku.

Nejnovější aktualizace OTA navíc přináší i další vylepšení: účinnější hospodaření s energií, vylepšené funkce možnosti časování klimatizace a další funkce mobilních a in-car aplikací a jejich aktualizace.

Vylepšení v oblasti řízení spotřeby energie pomáhají udržovat odpovídající stav baterie během chladných i teplých dnů a zvyšují dojezd. Aplikace Volvo Cars také častěji dostává aktuální informace o procentuálním stavu nabití během probíhajícího procesu nabíjení vozu.

Nejnovější aktualizace OTA je osmou kompletní aktualizací automobilů Volvo a je určena pro více než 190 000 vozů značky po celém světě.

Po rozšíření na trhy, jako jsou Jižní Korea, Austrálie, Thajsko a Singapur, počátkem tohoto roku se tento týden aktualizace OTA poprvé objevily na několika dalších trzích po celém světě, včetně Indie, Tchaj-wanu a Nového Zélandu. Tím se celkový počet aktualizovaných vozů ještě zvýšil. 

„Tím, že všechny modely Volvo lze aktualizovat prostřednictvím vzdáleného přístupu, děláme důležitý pokrok směrem k naší ambici zlepšovat vozy našich zákazníků každý den,“ uvedl Henrik Green, ředitel vývoje produktů společnosti Volvo Cars. „Jde o významný milník: nyní aktualizujeme vozy všech modelů na většině našich trhů a přinášíme výhody neustálých aktualizací na dálku stále většímu počtu zákazníků.“ 

Prostřednictvím vlastního vývoje softwaru a aktualizací OTA společnost Volvo Cars neustále přidává nové a vylepšuje stávající funkce.

Od počátku loňského roku společnost Volvo Cars pravidelně nabízí aktualizace OTA na většině trhů Volvo a očekává, že objem vozů pokrytých těmito aktualizacemi poroste s každou novou verzí.

Společnost dnes také oznámila, že ve všech nových modelech bude nabízet svůj informační a zábavní systém s integrovanými aplikacemi a službami Google, jako jsou Google Assistant a Google Maps, a bude tak pokračovat v zavádění jedné z nejlepších informačně-zábavních platforem pro automobily na trhu.

Informační a zábavní systém společnosti Volvo Cars byl vyvinut společně se společností Google a přináší zákazníkům Volvo uživatelsky přívětivé multifunkční rozhraní.

Skladové vozy Volvo