Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

STELLANTIS TESTUJE 5G PŘIPOJENÍ SVÝCH MODELŮ A PŘIPRAVUJE SE NA AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ

Opel je důležitou součástí koncernu Stellantis, čtvrtého největšího výrobce automobilů světa, který seskupuje patnáct automobilových značek. Jednou z nesporných výhod začlenění Opelu do takto silného seskupení je určitě i efektivnější vývoj nových technologií – to, na co by jedna samotná značka měla jen omezené zdroje a kapacity, dokáže centralizovaný vývoj několika výrobců vyvinout a hlavně otestovat a uvést do výroby snáz a mnohem rychleji – a z toho bude těžit i Opel.

Jedním z momentů, kde se bude v automobilové branži už v blízké budoucnost „lámat chleba“, bude i schopnost připojení automobilů k datovým sítím, což má vozům budoucnosti zaručit výrazné zvýšení nejenom cestovního komfortu, ale i aktivní a pasivní bezpečnosti.

Nedávno se skupina Stellantis v USA zúčastnila testování vozů využívajících nejmodernější 5G připojení a technologie MEC (Multi-access Edge Computing), během kterého se prokázalo, jak zásadní význam má tato nová roamingová technologie pro bezpečnost silničního provozu. Díky vysoce sofistikovaným systémům (namontovaným pro účely testů v modelu Jeep Wrangler) může vůz oznamovat svou polohu okolní infrastruktuře, upozorňovat chodce a ostatní vozidla a přijímat výstrahy z mobilní sítě.

Testovací program využívá kamery a senzory infrastruktury ke shromažďování podrobných údajů, které doplňují to, co vůz „vidí“ pomocí vlastních senzorů. Díky vysokorychlostnímu připojení 5G a technologii MEC může systém v místě sběru dat (typicky např, na křižovatce) rychle přijímat rozhodnutí a upozorňovat chodce a ostatní vozidla na potenciální rizika. Koncern Stellantis si tímto způsobem ve spolupráci s předními světovými společnostmi v oboru připravuje půdu pro technologie autonomního řízení, které se časem objeví i v našich modelech. Právě vysokorychlostní bezdrátová komunikace má zásadní význam pro zvýšení autonomie vozidel a rozvoj technologií mobility i budoucích služeb konektivity.

Skladové vozy Opel