Dámskou AUTOVOLENKU vyhrálo Volvo C40 Recharge

Volvo C40 Recharge se stalo finalistou v anketě AUTO MÉHO SRDCE o nejlepší auto roku z pohledu žen. V hlasování veřejnosti DÁMSKÁ AUTOVOLENKA si pak odnáší první místo.

Internetový magazín Žena v autě.cz přináší řidičkám už 14 let trendy ze světa aut, bezpečnosti a módy. Od roku 2020 pořádá anketu o nejlepší auto z ženského úhlu pohledu AUTO MÉHO SRDCE. V této ojedinělé soutěži rozhodují o nejlepším autě roku výhradně ženy. Cílem je ocenit výrazné nově uváděné vozy na tuzemském trhu, jež nejvíce oslovují české řidičky.

Vybrané finalisty testovala odborná porota složená ze čtrnácti zkušených novinářek a známých osobností během celodenních jízd a hodnotila je podle kritérií, jako jsou praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem. Výsledné pořadí bylo slavnostně vyhlášeno na veletrzích FOR BEAUTY, FOR KIDS, FOR PETS v PVA EXPO Letňany, jichž se v průběhu jejich čtyřdenního konání zúčastnilo 29 390 návštěvníků.

V letošním třetím ročníku ankety se mezi sedmičku vyvolených dostalo Volvo C40 Recharge, aby následně obsadilo dělené třetí místo z celkových 24 nominovaných modelů.

„Tento čistý elektromobil přijíždí s tím nejlepším z SUV modelů a přidává autentický styl,“ shoduje se porota. Plně elektrický crossover zabodoval mimo jiné svým vzhledem – jak uvedla jedna z porotkyň, automobilová novinářka a moderátorka Tereza Tobiášová: „Za svůj design si Volvo rozhodně zaslouží jedničku s hvězdičkou.“

Porotkyně a šéfredaktorka webu Autíčkář.cz Viola Procházková uvedla o interiéru, prostornosti a úložných prostorech: „Vnitřek vozu má příjemnou, moderní a zároveň útulnou atmosféru. Parádní je dekor na palubní desce, který připomíná vrstevnice a za jízdy je podsvícený. Vysloveně mě nadchnul odpadkový koš ve středovém tunelu. Na první pohled možná hloupost, ale fakt užitečná.“

Verdikt pak shrnul důvody umístění Volva C40 Recharge na stupních vítězů: „Tichá síla. Design. Styl. Volvo C40 Recharge se chlubí mnoha kvalitami, na které my ženy slyšíme. Má kompaktní rozměry a je ve všech ohledech praktickým, ergonomickým autem. Moderním parťákem pro všechny, kteří využívají Google služby. Výkonná 444koňová verze vykouzlí úsměv na tváři komukoliv, kdo má rád svižnou a zároveň naprosto bezpečnou jízdu pod kontrolou. To vše s dojezdem až přes 400 km na jedno nabití, které dává smysl i pro každodenní řidičku… V sedmičce nejlepších vozů roku z pohledu nás žen je naprosto oprávněně.“

Ještě většího úspěchu pak Volvo C40 Recharge dosáhlo v samostatné části ankety nazvané DÁMSKÁ AUTOVOLENKA, v níž svůj nejoblíbenější model volí veřejnost, letos konkrétně 1 401 hlasujících. Tento kompaktní švédský elektromobil si tak získal nejvíc sympatií českých řidiček, čímž potvrdil skvělé hodnocení odborné poroty.

Skladové vozy Volvo

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení