Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Technologie propojené bezpečnosti, se kterou si společnost Volvo Cars připsala průmyslové prvenství, nyní může upozornit řidiče na dopravní nehodu na cestě před nimi

Technologie propojené bezpečnosti, se kterou si společnost Volvo Cars připsala průmyslové prvenství, nyní může upozornit řidiče na dopravní nehodu na cestě před nimi

Připraveni včas reagovat

Představte si, že jedete po klikaté venkovské cestě, kde nedohlédnete dále než na kousek silnice před sebou. Najednou vás vaše Volvo upozorní, že se na cestě před vámi stala dopravní nehoda. Jakmile v klidu zpomalíte a projedete další zatáčkou, uvidíte ve svém jízdním pruhu havarované vozidlo. A právě díky tomuto varování budete včas připraveni proaktivně reagovat na nenadálou situaci.

S naším novým systémem upozornění na dopravní nehodu, který představuje další z funkcí systému propojené bezpečnosti (Connected Safety) ve vozech Volvo, vás může vůbec poprvé vůz díky informacím z dopravního dispečinkového centra v reálném čase varovat před čerstvými dopravními nehodami na cestě přímo před vámi. Systém bude v kompatibilních vozech Volvo k dispozici v Evropě počínaje Dánskem.

S ohledem na svůj cíl pomoci řidičům vyhnout se kolizím a dopravním kolonám způsobeným autonehodou na cestě před nimi je funkce navržena tak, aby řidiče okamžitě upozornila na dopravní nehodu v dosahu až několika set metrů. Údaje o poloze budou zajišťovat vnitrostátní dopravní úřady a kompatibilní vozidla počínaje vozy Volvo (termín dostupnosti tohoto systému v České republice zatím není stanoven).

Systém upozornění na dopravní nehodu.

„Náš systém upozornění na dopravní nehodu využívající přelomovou technologii propojené bezpečnosti může řidičům vozů Volvo pomoci vyhnout se nepříjemným překvapením a současně zvyšuje bezpečnost silničního provozu pro všechny,“ dodává Åsa Haglund, ředitelka centra bezpečnosti Volvo Cars. „Tento nový systém, který jsme vytvořili ve spolupráci s Dánským ředitelstvím silnic a dalšími partnery v rámci iniciativy Data for Road Safety, znamená další upevnění našeho vedoucího postavení v oblasti bezpečnostních inovací.“

Systém propojené bezpečnosti

Systém propojené bezpečnosti (Connected Safety), s jehož představením si v roce 2016 automobilka Volvo Cars připsala prvenství v rámci svého průmyslového odvětví, využívá dopravní informace předávané v reálném čase prostřednictvím cloudu Volvo Cars. Jedná se o technologii, která umožňuje vozům Volvo vzájemnou komunikaci, díky čemuž mohou upozornit své řidiče na blížící se kluzkou vozovku a spuštění výstražných světel u vozidel na cestě před nimi. Nyní mohou být řidiči bez ohledu na aktuální denní dobu upozorněni rovněž na dopravní nehody na cestě před nimi.

Výhledově plánujeme integraci dalších dat o silničním provozu sdílených s partnery z evropského ekosystému Data for Road Safety, a to včetně údajů z národních center řízení dopravy v jiných zemích a z vozů jiných značek.

Technologie propojené bezpečnosti, se kterou si společnost Volvo Cars připsala průmyslové prvenství, nyní může upozornit řidiče na dopravní nehodu na cestě před nimi

Aby byly silnice bezpečnější pro všechny, vyzýváme i další úřady zabývající se bezpečností silničního provozu, aby sdílely anonymní údaje o dopravních nehodách, přičemž současně vybízíme ostatní výrobce automobilů, aby se k nám připojili a nabídli podobné technologie. Jistě není třeba dodávat, že se společnost Volvo Cars zavázala sdílet data technologie propojené bezpečnosti s ostatními, aby je mohli integrovat do svých bezpečnostních prvků, přičemž bude v tomto trendu pokračovat i nadále.

Datový kanál dopravních událostí v reálném čase.

„Jsme rádi, že společnost Volvo Cars jako první výrobce automobilů začíná využívat náš datový kanál dopravních událostí v reálném čase,“ říká Stine Bendsen, vedoucí centra řízení dopravy z Dánského ředitelství silnic. „Včasné upozornění na dopravní nehodu na trase dává řidičům více času na zpomalení a zvětšení odstupu od vpředu jedoucího vozidla. To pomáhá snižovat riziko následných kolizí a chrání osoby, které pracují na odstranění následků dopravní nehody.“nků uvázán.
Technologie propojené bezpečnosti, se kterou si společnost Volvo Cars připsala průmyslové prvenství, nyní může upozornit řidiče na dopravní nehodu na cestě před nimi

Sdílení dat o svém voze

Majitelé vozů Volvo mohou k vyšší bezpečnosti na silnicích snadno přispět tím, že se rozhodnou sdílet data o svém voze: stačí jednoduše aktivovat možnost „connected safety“ (propojená bezpečnost) na centrálním displeji svého vozu. Vůz bude poté schopný upozornit řidiče prostřednictvím kontrolek na přístrojové desce a případně i na head-up displeji na dopravní nehodu před ním. Rádi bychom vás také ujistili, že budou s ostatními sdílena jen základní data, přičemž budou údaje anonymizovány, aby byla zajištěna ochrana vašeho soukromí.

Poznámky

Upozornění na dopravní nehodu je v současné době dostupné v Dánsku pro všechny vozy Volvo řady 90, 60 a 40 od modelového roku MY16 dále. U těchto modelů bude již brzy dostupné také v dalších zemích evropského trhu.

Skladové vozy Volvo