Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Prostor pro život na cestách: představujeme vám plně elektrické prémiové MPV Volvo EM90

V dnešním uspěchaném světě, kde se na nás ze všech stran valí požadavky a povinnosti, je někdy těžké najít si čas a prostor pro život samotný.

Prostřednictvím nového plně elektrického prémiového MPV Volvo EM90 vám chceme dopřát prostor pro život na cestách. Jedná se o vůz, který byl navržen tak, aby vám poskytl místo, kde budete mít čas být ve spojení, přemýšlet nebo pouze relaxovat. Mimoto zde můžete strávit příjemné chvíle se svými blízkými nebo najít tolik potřebný klid. Jednoduše se jedná o vůz, který obohatí váš život.

Naše nové EM90 nabízí novou úroveň prémiových zážitků přesahující rámec všeho, co byste od vozu Volvo očekávali. To vše v kombinaci s legendárním skandinávským designem, 96letou tradicí značky, maximálním komfortem a špičkovými technologiemi.

„Ačkoli se jedná o klišé, pravdou je, že domovu se žádné jiné místo nevyrovná,“ řekl Jim Rowan, generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Je to místo, kde můžete být ve spojení se svými blízkými a také být skutečně sami sebou. A právě pocit, který v nás vzbuzuje domov, nás inspiroval při vytváření našeho nového EM90, které nabízí prostor pro život.“

Sebejistý vzhled se svítícím logem v masce

S modelem EM90 se snažíme vnést do segmentu MPV nový standard. Interiér je navržen tak, aby se stal vaším obývacím pokojem na cestách. Mezi jeho přednosti patří například skandinávské designové detaily přispívající ke skutečně prémiovému zážitku a maximální komfort, který vám umožní využít čas strávený ve voze co nejpříjemněji. Více informací o designu interiéru vozu EM90 najdete v tomto blogu.

Nicméně při prvním seznámení s modelem EM90 vás přirozeně nejdříve zaujme jeho vnější design. Při pohledu na příď okamžitě zaregistrujete ikonické světlomety v provedení Thorova kladiva, které na jednu stranu nabízejí skvělý rozhled a na druhou stranu podtrhují hrdou a sebevědomou tvář vozu.

Jedním z opravdu působivých prvků je způsob, jakým vás Volvo EM90 přivítá rozsvícenými světlomety včetně svítícího loga značky, které se u vozu Volvo objevuje vůbec poprvé. Příď inspirovaná mrakodrapy a moderním uměním, zpracovaná s řemeslnou precizností, dodává vozu na high-tech vzhledu.

Svítící nápis na zádi a stylový design zadních světel umocňují mimořádný moderní prémiový design modelu EM90. Vývojem prošly také naše legendární vertikální zadní světlomety. Světelný podpis zadních světel inspirovaný panoramatem moderních měst stoupá nahoru a klesá dolů, přičemž zde jako centrální linie působí kovová lišta.

Volvo EM90 je dostupné ve čtyřech barevných provedení s teplými tóny inspirovanými souhrou přírody a světla.

320160_Volvo_EM90_Studio_Stills

Konkurenceschopný dojezd a obousměrné nabíjení

Jakožto plně elektrický vůz nabízí Volvo EM90 dle testovacího standardu CLTC dojezd až 738 kilometrů. Vůz je vybaven 116kWh baterií, u níž se předpokládá, že se z 10 na 80 % nabije za méně než 30 minut. Model EM90 je poháněn elektromotorem o výkonu 200 kWh, díky němuž zvládne zrychlit z nuly na 100 km/h během 8,3 sekundy.

Navíc je stejně jako naše vlajková loď EX90 opatřen hardwarem nezbytným pro využívání výhod obousměrného nabíjení. Díky této funkci bude možné využívat Volvo EM90 jako powerbanku pro nabíjení jiných elektrických vozidel nebo spotřebičů.

Model EM90 je k dispozici s 19" nebo 20" koly, která díky spojení konstruktérského umu a aerodynamické účinnosti přispívají k optimalizaci dojezdu.

Z pohledu bezpečnostních prvků je model EM90 vybaven naší technologií pro zajištění bezpečného prostoru Safe Space, díky čemuž pomáhá chránit nejen posádku vozu, ale také osoby v jeho okolí. Tím pádem tento model přináší svou DNA a 96 let starou tradici v oblasti bezpečnosti spojenou s rozsáhlými znalostmi vycházejícími z výzkumu reálných dopravních nehod do nového segmentu.

Volvo EM90 se mimoto může pochlubit širokou sadou pokročilých bezpečnostních systémů opírajících se o vyspělé počítačové jádro a všestranně zaměřenou sadu senzorů zahrnující kamery s vysokým rozlišením, kamery zobrazující okolní prostor, radar s milimetrovými vlnami a ultrazvukové radary. Bližší informace o bezpečnostních funkcích modelu EM90 najdete v tomto blogu.

320162_Volvo_EM90_Studio_Stills

Mimořádný zážitek

K vyšší úrovni komfortu přispívá také špičková zvuková izolace a technologie potlačení hluku vznikajícího při kontaktu kol se silnicí a také dvoukomorové vzduchové odpružení společně s tichými pneumatikami, které pomáhají zprostředkovat celé posádce vozu EM90 kultivovanější jízdní zážitek.

Všechny uvedené funkce vzájemně spolupracují na minimalizaci hluku vznikajícího kontaktem vozu se silnicí, což znamená, že si zde můžete plnými doušky vychutnat ideální kvalitu zvuku 21 reproduktorů Bowers & Wilkins integrovaných ve vaší soukromé mobilní koncertní síni.

Jakmile se pohodlně usadíte v lounge sedadle, můžete si užívat výhody další prvotřídní technologie navržené tak, aby vám usnadnila a zpříjemnila život. Vzhledem k vybavení vozu platformou Snapdragon® Cockpit značky Qualcomm Technologies, která nabízí úžasný výpočetní výkon, a podpoře konektivity v síti 5G všude tam, kde je k dispozici, vás ve voze EM90 čeká vynikající digitální zážitek.

Propojení s vozem vám interaktivním a zábavným způsobem usnadní hlasová asistence. K dispozici je také vizualizace s novým avatarem Volvo inspirovaným krásnou skandinávskou přírodou v rámci 15,4" displeje infotainment systému řidiče.

Nadto je vůz vybaven doplňkovým 15,6" displejem připevněným v prostoru střechy, který lze sklopit, kdykoli budete potřebovat zabavit rodinu nebo absolvovat obchodní videohovor. Pro tyto účely je systém vybaven také kamerou. Displej rovněž podporuje projekci uživatelského prostředí mobilního zařízení a aplikace třetích stran.

Střešní displej je součástí multifunkční sady displejů a inteligentních povrchů, které v rámci kabiny nabízejí různé scénáře využití. Pouhým přepnutím spínače nebo příkazem určeným hlasové asistenci můžete interiér vozu EM90 proměnit v divadlo, zasedací místnost nebo ložnici pro cestující na zadních sedadlech. V souladu s tím dojde k upravení nastavení displejů, sedadel, oken, klimatizace a osvětlení.

Stejně jako všechny ostatní nové vozy Volvo bude i EM90 v průběhu doby vylepšováno softwarovými aktualizacemi vzdáleným přístupem. Snadný přístup k vozu a jeho ovládání zajišťují digitální klíč a dálkové funkce aplikace Volvo Cars.

„Volvo EM90 je mimořádně komfortním elektrickým vozem s chytře řešenou kabinou, rychlým nabíjením, konkurenceschopným dojezdem, jedinečným designovým jazykem Volvo a vysokou úrovní prémiového zážitku v každém detailu,“ uvedl Jim Rowan. „Nejdůležitější je však to, co pro vás bude dělat. Poskytne vám prostor, kde můžete být ve spojení. Prostor, kde můžete být kreativní. Prostor, kde můžete odpočívat. Prostor pro vás i vaše blízké.“

Volvo EM90 bude nejprve představeno v Číně, kde je již nyní možné zadávat předběžné objednávky.

Zde se můžete podívat na slavnostní odhalení nového modelu EM90 naším generálním ředitelem Jimem Rowanem.

Poznámky

  • Dojezd vozu je odhadován na základě testování v souladu se standardem CLTC a je platný pouze pro čínský trh.
  • Doba nabíjení se může lišit, přičemž závisí na různých faktorech, jako jsou venkovní teplota, stav baterie a stav vozu.
  • V současné době je v plánu zpřístupnit funkci potlačení hluku zákazníkům prostřednictvím aktualizace vzdáleným přístupem.
  • Možnost odvádění elektrické energie zpět do rozvodné sítě (V2G) závisí na dostupnosti této možnosti na jednotlivých trzích.
  • Platformy Snapdragon Cockpit jsou produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc.

Skladové vozy Volvo