Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Nové plně elektrické prémiové MPV EM90 rozšíří portfolio společnosti Volvo Cars o nový segment

Naše nové plně elektrické prémiové MPV Volvo EM90 je navrženo tak, aby se stalo nejen komfortním obývacím pokojem na kolech, ale také vozem, který vám poskytne prostor pro život s vašimi blízkými. Současně se jedná o vůz, který rozšíří okruh zájemců o značku Volvo, přičemž má potenciál ještě více naplňovat potřeby zákazníků.

320138_Volvo_EM90_Concept_World_Stills

Volvo EM90 demonstruje naše silné schopnosti inovovat a pozitivně reagovat na specifické požadavky trhu. Segment víceúčelových vozidel (MPV) se v posledních několika letech těší značné oblibě, a to zejména v mnoha částech Asie. To je také jeden z několika důvodů, proč bude model EM90 uveden nejprve v Číně, která představuje největší automobilový trh na světě.

Po odhalení plně elektrického malého SUV EX30, které již zvládlo získat hned několik ocenění, začátkem letošního roku představujeme v rychlém sledu hned druhý model, který rozšíří naše produktové portfolio. Oba modely, EX30 i EM90, nám pomohou oslovit nové skupiny zákazníků a pokrýt větší část globálního automobilového trhu, s čím je spojeno také dosažení větších zisků.

Volvo EM90 mimoto posiluje náš závazek stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických vozidel. To znamená, že v průběhu několika příštích let uvedeme na trh celou rodinu nových plně elektrických vozů Volvo, které budou našim zákazníkům poskytovat vše, co očekávají od značky Volvo, a to s nulovými emisemi z výfukových plynů.

Díky tomuto novému portfoliu nejenže budeme do roku 2030 v rámci prodeje nových vozů nabízet výhradně plně elektrická vozidla, což představuje důležitou součást našich závazků v oblasti udržitelnosti, ale také se posuneme dále na naší cestě k ziskovému růstu a pozici lídra v oblasti udržitelné mobility.

320125_Volvo_EM90_Concept_World_Stills

„S modelem EM90 vstupujeme s dědictvím a vedoucím postavením společnosti Volvo Cars do nového vzrušujícího segmentu elektrických MPV,“ uvedl Jim Rowan, generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Tento model nám umožňuje vykrýt novou poptávku trhu, jejíž možnosti jsme zatím nezkoumali, přičemž současně přitáhne ke značce Volvo nové typy zákazníků.“

Dlouhá tradice v oblasti praktických řešení

Ačkoli je pro nás segment MPV zatím novinkou, pokud jde o praktická řešení a všestrannost, jedná se o oblast, kde se cítíme jako doma. Pravdou je, že například Volvo Duett bylo již v roce 1953, tedy mnoho let před vznikem segmentu MPV, speciálně vyvinuto jako praktický a prostorný vůz.

Model Duett, který představuje jeden z vrcholů naší bohaté tradice a letos slaví sedmdesáté narozeniny, je dodnes jedním z nejvyhledávanějších modelů ze strany sběratelů a fanoušků značky. Jednalo se o populární rodinný a současně i firemní vůz nejen ve Skandinávii, ale také ve Spojených státech amerických.

V pozdějších letech se stal model Duett inspirací pro naši celosvětově proslulou řadu vozů kombi a důležitým zdrojem inspirace se stal také pro naše designéry pracující na modelu EM90.

Bez ohledu na to, zda jste potřebovali praktický vůz pro své podnikání nebo jste toužili po prostorném rodinném voze, ve kterém byste při kempování mohli klidně i přenocovat, model Duett byl stejně jako v celé řadě dalších požadavků ideálním řešením. Konec konců, jeho název vyjadřuje, že se jedná o dva vozy v jednom.

Bližší informace o funkcích modelu EM90 i o tom, co vše umí, najdete v tomto blogu.

320137_Volvo_EM90_Concept_World_Stills

Nový důležitý segment

Volvo EM90 představuje důležitý přírůstek do naší plně elektrické rodiny, který podpoří naši pozici jedné z nejrychleji rostoucích značek v segmentu prémiových čistě elektrických vozů. Přestože je segment MPV v současné době v Číně docela malý, rozhodně je důležitý. Stejně jako model Duett poslouží i naše prémiové MPV EM90 našim zákazníkům ve dvou účelech.

Pokud tento vůz není využíván k rodinným výletům, může fungovat také jako výkonný manažerský vůz, který nabízí maximálně komfortní interiér pro jednání nebo pro obchodní hovory. Stručně řečeno, pokud zákazníci hledají bezpečný, prostorný, praktický a komfortní prémiový zážitek, Volvo EM90 představuje novou vzrušující možnost.

Volvo EM90 bude nejprve představeno v Číně, kde je již nyní možné zadávat předběžné objednávky.

Zde se můžete podívat na slavnostní odhalení nového modelu EM90 naším generálním ředitelem Jimem Rowanem.

Skladové vozy Volvo