Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Plně elektrické Volvo EX30 posouvá bezpečnost ve městě na zcela novou úroveň

Ačkoli se jedná o naše nejmenší SUV, blížící se plně elektrické Volvo EX30 nabízí velké věci v oblasti bezpečnosti. A vzhledem k naší 96leté tradici ve vývoji bezpečnostních inovací není divu. Jsme v této oblasti lídrem – bylo tomu tak vždy a zůstane to tak i nadále – a tím pádem nehodláme u našeho nového modelu Volvo EX30 snižovat nároky na bezpečnost. Výsledkem je vůz, který se v hektickém městském prostředí postará nejen o vaši bezpečnost, ale také o bezpečnost ostatních.

V rušném městském prostředí se může například stát, že otevřete dveře vozu akorát v momentě, kdy kolem projíždí cyklista, přičemž se jedná o častou příčinu kolizí s cyklisty. Tyto dopravní nehody tvoří v některých městech až pětinu hlášených nehod, v nichž figurují cyklisté. Podle asociace Cycling UK ve Spojeném království v průměru ročně zemře nebo je vážně zraněno 60 lidí v důsledku nárazu do otevřených dveří osobního vozidla.

Abychom tomuto typu incidentů pomohli předcházet, je připravované Volvo EX30 vybaveno upozorněním při otevírání dveří, které vás může prostřednictvím vizuální a zvukové výstrahy varovat, že se chystáte otevřít dveře do cesty projíždějícímu cyklistovi nebo jinému účastníkovi silničního provozu.

Upozornění při otevírání dveří představuje jednu z několika funkcí naší technologie pro zajištění bezpečného prostoru Safe Space, která u našeho malého plně elektrického SUV EX30 demonstruje uplatnění vysokých nároků na bezpečnost. Jedná se o vůz, který byl stvořen pro jízdu ve městě, čemuž odpovídají i jeho technologie zaměřené na ochranu lidí v rušném městském prostředí.

„Dlouhou dobu jsme se soustředili na bezpečnost v městském prostředí, kde automobily sdílejí prostor s chodci a cyklisty,“ uvedla Åsa Haglund, ředitelka centra bezpečnosti. „Prostřednictvím modelu Volvo EX30 posouváme bezpečnost ve městě na vyšší úroveň, přičemž jsme vytvořili malé SUV, které se stane vaším dokonalým společníkem pro pohodlné proplouvání moderními hektickými městy, kde bude současně dbát na bezpečnost ostatních.“

Nejmodernější systémy ochranné bezpečnosti

Nové Volvo EX30 je jakožto vůbec nejmenší SUV automobilky Volvo Cars tak bezpečné, jak byste od vozu této značky očekávali. Volvo EX30, při jehož konstrukci jsme vycházeli z našich unikátních znalostí na poli bezpečnosti a výzkumu dopravních nehod, je navrženo tak, aby pomáhalo v případě nehody chránit řidiče i celou posádku. To dělá prostřednictvím nejmodernějších zádržných technologií a také díky své prvotřídní konstrukci, která splňuje naše vlastní náročné bezpečnostní požadavky. Je prostě navrženo tak, aby bylo připraveno na všechny možné scénáře, k nimž může v reálném světe dojít.

Nejvyšší prioritou pro nás vždy byla ochrana osob cestujících ve voze. Náš závazek se odráží v konstrukčním řešení modelu EX30, u něhož došlo ke zpevnění bezpečnostní klece, A-, B- a C-sloupků a také střechy. Protože se jedná o elektrický vůz, zaměřili jsme se také na integritu akumulátoru. Podvozek i bezpečnostní klec jsou vyrobeny z různých druhů vysokopevnostní oceli, která bude při případné dopravní nehodě účinně kompenzovat náraz.

Volvo EX30 je vybaveno také vzdáleným airbagem integrovaným uvnitř sedadla řidiče, jehož smyslem je při bočním nárazu snížit závažnost případného zranění hlavy a hrudníku.

Kromě našich nejvyšších standardů bezpečnosti nabízí Volvo EX30 také pokročilou sadu nových prvků aktivní bezpečnosti, které pomáhají chránit osoby uvnitř i vně vozu.

Vůz, který vás podpoří ve chvíli, kdy to potřebujete

Součástí standardní výbavy interiéru modelu Volvo EX30 bude pokročilý systém kontroly pozornosti řidiče, který nad vámi budete bdít ve chvílích, kdy nejste zrovna v nejlepší kondici. Kromě praktického detekčního systému na volantu je vůz vybaven speciálním senzorem využívajícím efektivní algoritmy umístěným za volantem, který sleduje pohyby očí a obličeje s frekvencí 13× za sekundu. Tímto způsobem se Volvo EX30 snaží pochopit, zda jste rozrušení, ospalí nebo jinak nepozorní, a to i v případě, že si to sami ani neuvědomíte.

Smyslem naší nové funkce automatického brzdění v křižovatce navržené pro město je pomoci vám předcházet dopravním nehodám na křižovatkách. V případě, že vám nečekaně zkříží cestu jiné vozidlo, je funkce automatického brzdění v křižovatce navržena tak, aby vůz zastavila, a tím pomohla zabránit kolizi nebo alespoň zmírnit její dopad.

Stručně řečeno je nové Volvo EX30 stejně jako každý jiný vůz Volvo vybaveno širokou sadou systémů aktivní bezpečnosti a podpory řidiče. Další podrobné informace o jeho technologiích pro zvýšení bezpečnosti a na podporu řidiče vám sdělíme během slavnostního představení vozu Volvo EX30.

Nové plně elektrické SUV Volvo EX30 se poprvé představí celému světu 7. června. Hned v ten den bude možné zadávat objednávky tohoto vozu.

Skladové vozy Volvo