Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

OPEL SE VRACÍ NA ALŽÍRSKÝ TRH

Po šesti letech absence, zaviněné vládním zákazem dovozu nových automobilů, se Opel vrací na alžírský trh! Na dnešní tiskové konferenci v Alžíru to oznámil Florian Huettl, šéf automobilky Opel, společně s Hakimem Boutehrou, ředitelem společnosti Stellantis Maghreb, a Nassim Benguergoura, generálním ředitelem společnosti Halil Commerce & Industrie (HCI). Zákazníkům v Alžírsku budou okamžitě dostupné hned tři modely německé automobilky: Mokka, Astra a Grandland.

„Dnešek je pro značku Opel důležitým momentem! Jsem přesvědčený, že naše moderní vozy potěší alžírské zákazníky - Opel je totiž synonymem uznávané německé konstrukční školy a odvážného a čistého designu,“ prohlásil generální ředitel automobilky Opel.

Návrat do Alžírska je dokladem systematické expanze značky Opel na mimoevropské trhy. Jen během letošního roku zvýšila německá automobilka na trzích mimo Evropu své prodeje o 60 procent v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Alžírsko je dalším trhem z tzv. MEA regionu (Střední východ a Afrika), kde je Opel již aktivní. Mezi další Opelem obsazované trhy MEA regionu patří např. Maroko, Tunisko, Egypt, Jihoafrická republika nebo Turecko. Celkem je Opel zastoupen na třiceti mimoevropských trzích.

V Alžírsku bude Opel prodávat své vozy prostřednictvím importérské společnosti Halil Commerce & Industrie, která na tamním trhu již nabízí modely značky Fiat, patřící rovněž do koncernu Stellantis.

Alžírsko s rozlohou bezmála 2,4 milionů kilometrů čtverečních je desátou největší zemí světa a žije tam téměř 45 milionů lidí. Asi tři čtvrtiny rozlohy země zabírá poušť Sahara. Páteří alžírského hospodářství je těžba ropy, zemního plynu, fosfátů, rud a rtuti

Skladové vozy Opel