Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Alfa Romeo odhaluje první globální speciální sérii své modelové řady

Alfa Romeo představuje Tributo Italiano – první globální speciální sérii celé modelové řady. Tributo Italiano vzdává hold původu značky, italské dokonalosti a charakteristické sportovnosti Alfa Romeo.

Vůbec poprvé je k dispozici globální speciální série pro celou modelovou nabídku: Giulia, Stelvio a Tonale budou k dispozici výhradně ve třech barvách italské vlajky.

Modelová řada byla přepracovaná ve sportovním duchu, včetně dvoubarevného laku s černou střechou, bodykitu v barvě karoserie, italské vlajky na krytech zrcátek a mnoha dalších detailů. Díky novým sedadlům z perforované kůže s červenými detaily a výraznému vyšívanému logu na opěrkách hlavy nabízí interiér ještě větší exkluzivitu.

Aby Alfa Romeo zdůraznila hodnotu této speciální série, vybrala si pro natáčení prezentačního videa město Matera, starobylé město spojující tradice a inovace, které má řadu odkazů na itaskou sportovnost.

Alfa Romeo představuje první globální speciální sérii modelové řady: Tributo Italiano. Exkluzivní edice, která je k dispozici pro modely Giulia, Stelvio a Tonale vzdává hold původu značky a ztělesňuje italské know-how a sportovní charakter Alfa Romeo.

StelvioTributoItaliano (3)

Mezi hlavní rysy série Tributo Italiano – vycházející ze stylistického a estetického jazyka sdíleného všemi třemi modely – patří dvoubarevné provedení karoserie s černou střechou, bodykit v barvě karoserie, italská vlajka na krytech vnějších zrcátek a vytříbené detaily interiéru, které jsou důkazem pečlivé pozornosti věnované detailům. Abychom byli konkrétnější, Giulia, Stelvio a Tonale Tributo Italiano se nacházejí na vrcholu svých řad a jsou nabízené výhradně ve třech barvách italské vlajky (červená Alfa, zelená Montreal a bílá Alfa) v kombinaci s černou střechou, u modelu Tonale volitelně také s panoramatickou střechou.

StelvioTributoItaliano (2)

K jedinečnému a odvážnému vzhledu speciální série přispívá několik charakteristických znaků: přední maska chladiče ve tvaru písmene „V“ (v černé barvě u modelu Giulia a Stelvio, v barvě Dark Miron u modelu Tonale), kola z lehkých slitin (21“ u Stelvia, 19“ u Giulie, 20“ u Tonale) a sportovní červené brzdové třmeny Brembo. Pro větší eleganci se u celé řady, a vůbec poprvé u modelu Tonale, objevuje spodní bodykit v barvě karoserie.

StelvioTributoItaliano

Dojem C-SUV Alfa Romeo vylepšují ochranné kryty a boční/přední detaily v matném provedení Dark Miron, adaptivní full-LED matrixové světlomety a chromované dvojité koncovky výfuku u verze Plug-In Hybrid Q4.

Stejné sportovní prvky najdeme i v interiéru všech tří modelů série Tributo Italiano. Jedná se o nová černá sportovní sedadla z perforované kůže s červenými detaily a přední opěrky hlavy s vyšívaným logem speciální série. Mezi další novinky patří červené prošívání palubní desky, sedadel a výplní dveří. Tonale Tributo Italiano navíc přichází s novým „karbonovým“ obložením palubní desky s logem Alfa Romeo, ambientním osvětlením a hliníkovou prahovou lištou.

TonaleTributoItaliano

Komfort v interiéru modelů série Tributo Italiano zajišťuje mimo jiné dvouzónová klimatizace, vyhřívaný volant s hliníkovými pádly řazení na sloupku řízení, ambientní osvětlení, vytříbený infotainment, ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla a také prémiový audio systém Harman Kardon s 14 reproduktory včetně subwooferu. Všechny tyto prvky byly navržené tak, aby zákazníkům nabídly vysokou úroveň pohodlí, kultivovanosti a ryzí italskou pohostinnost. V neposlední řadě jsou Stelvio a Tonale k dispozici se standardními handsfree elektricky výklopnými dveřmi zavazadlového prostoru.

Pokud jde o nabídku pohonných jednotek, Giulia a Stelvio Tributo Italiano nabízejí buď zážehový motor 2.0 Turbo o výkonu 280 k, nebo vznětový motor 2.2 Turbo o výkonu 210 k, oba s 8stupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol Q4. Pro Tonale Tributo Italiano si mohou zákazníci zvolit skvělý hybridní pohon s výkonem 160 k se 7stupňovou automatickou převodovkou TCT nebo sáhnout po inovativní verzi Plug-In Hybrid Q4 o výkonu 280 k, která nově definuje účinnou sportovnost Alfa Romeo. Tento model nabízí dojezd přes 80 km v plně elektrickém režimu pro maximální každodenní mobilitu, celkový dojezd přes 600 km pro dlouhé cesty mimo město, a kombinovaný výkon 280 k, který zaručuje špičkovou jízdní dynamiku a sportovnost očekávanou od modelu Alfa Romeo.

GiuliaTributoItaliano

Velká pozornost byla, ostatně jako vždy, věnovaná technické specifikaci zahrnující aktivní odpružení s elektronicky řízenými tlumiči s dvoucestnými ventily, které dokonalé podtrhují sportovní charakter všech tří modelů a zaručují jedinečný a poutavý zážitek z jízdy v naprostém souladu s tradicemi Alfa Romeo. Aktivní odpružení Alfa™ se přizpůsobuje jízdním podmínkám a poskytuje volbu mezi výkonem a komfortem. Pokud jde o bezpečnost, Giulia, Stelvio a Tonale nabízejí nejmodernější prvky pro bezpečné cestování a radost z jízdy. V závislosti na modelu se jedná o systémy ADAS pro autonomní řízení úrovně 2, kameru s vysokým rozlišením pro 360° pohled na okolí vozidla, monitoring mrtvých úhlů, detekci křížení dráhy za vozidlem, boční senzory a elektrochromatická vnější zpětná zrcátka.

Speciální série Tributo Italiano ztělesňuje dokonalost značky – perfektní vyvážení hmotnosti, prvotřídní jízdní dynamiku, špičkové technologie a motorová řešení na špičce segmentu. To vše spojené s estetickou přitažlivostí a nadčasovostí, která je charakteristickým znakem designu Alfa Romeo.

Natáčení ve městě Matera, starobylém městě sevřeném na půli cesty mezi tradicemi a inovacemi

Pro natáčení prezentačního videa na speciální sérii Tributo Italiano si Alfa Romeo vybrala město Matera, které je jedním z nejstarších na světě. Město nacházející se v oblasti Basilicata je známé jeskynními obydlími Sassi, jež byly v roce 1993 prohlášené za světové dědictví UNESCO. Toto místo se nachází na půli cesty mezi minulostí a budoucností, mezi tradicemi a inovacemi, a dokonale odráží podstatu Alfa Romeo: značky se slavnou minulostí, která nyní píše příběh sportovnosti 21. století. Z historických ulic Matery odjíždí trojice vozidel Tributo Italiano do Milána, italského města proslulého technologickými inovacemi a rodného města značky, která zde byla založena 24. června 1910. Tato odlišná místa spojuje stejná touha po budoucnosti s ambicemi a hrdostí. Díky velkému počtu mladých lidí je město doslova dílnou pro projekty a návrhy v oblasti sociálních inovací, udržitelnosti a zachování historické, kulturní a scénické identity. Není příliš známo, že dědeček inženýra Nicoly Romea, zakladatele italské značky, pocházel z Montalbano Jonico, malého města v provincii Matera. Alfa Romeo navazuje na svůj záměr zobrazovat a zařazovat své vozy do nádherných italských lokalit, které jsou úzce spjaty s její více než 100letou historií. Například, nádherné snímky vytvořené ke stému výročí symbolu Quadrifoglio vznikaly v Palermu, kde se symbol poprvé objevil na Alfa Romeo řízené Ugem Sivoccim, a to v roce 1923 během Targy Florio. Totéž platilo i pro natáčení reklamního shotu na novou Giulii a Stelvio Quadrifoglio, které probíhalo v Mantově a v okolí jezera Garda, tedy v místech závodu „1000 Miglia“ ročníku 1930, kdy slavně zvítězil Tazio Nuvolari za volantem Alfa Romeo 6C 1750 GS Spider Zagato.

Skladové vozy Alfa Romeo