Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Nové Movano se posouvá o notný kus výš!

Příští rok bude u Opelu rokem velkého přezbrojení v segmentu LCV, tedy v segmentu, kde jsme nyní i na tuzemském trhu velmi úspěšní!

Výrazným vylepšením projde každý z trojice našich LCV modelů. Velmi zřetelné to bude i u Movana, které bude nejenom hezčí na pohled, ale vzrostou i jeho užitné a zejména provozní parametry.

Movano 2

Movano vyjede samozřejmě i v elektrické verzi pohánění silným elektromotorem o výkonu 200 kW/270 k s točivým momentem až 400 Nm. Díky nové baterii o kapacitě 110 kWh dokáže nové Movano Electric ujet až 420 km (dle normy WLTP) bez zastávky na dobíjení (dříve jen 250 km), což z něj dělá schopného a spolehlivého partnera i pro dlouhé cesty. Nové Movano Electric umí výrazně akcelerovat i s plným zatížením a dokáže uhánět rychlostí až 130 km/h. Řidič vozu může podle svých preferencí volit jeden ze třech jízdních režimů: "Normal" (s výkonem omezeným na 160 kW), "Eco" pro optimalizaci dojezdu (výkon 120 kW) a "Power", který využívá maximální výkon 200 kW. Pomocí pádel za volantem lze nastavit jednu ze čtyř úrovní rekuperace při brzdění.

Movano Electric bude standardně vybaveno 11 kW třífázovou AC palubní nabíječkou a bude jej možné nabíjet i stejnosměrným (DC) proudem výkonem až 150 kW. V praxi tak dobití z 0 na 80 % kapacity u veřejné rychlonabíjecí stanici potrvá jen asi 55 minut.

Movano 3

Elektřina, vodíkový palivový článek, nafta

Nový Opel Movano hraje průkopnickou roli také díky další alternativě pohonu: Už v roce 2024 bude k dispozici i verze Movano HYDROGEN poháněná energií z vodíkových palivových článků. Tento model bude mít dojezd na jedno natankování až 400 km (dle WLTP) a nádrž vodíku bude možné doplnit za pouhých pět minut.

Nabídku pohonných jednotek doplňují tři vysoce účinné turbodiesely o výkonech 88 kW/120 k, 103 kW/140 k a 132 kW/180 k. V závislosti na výkonu lze tyto motory kombinovat i s osmistupňovou automatickou převodovkou. Díky detailním úpravám motorů a propracované aerodynamice má nové Movano spotřebu nižší až o 9 % oproti předchozím verzím.

Nové asistenční systémy umožňují automatizovanou jízdu úrovně 2

Nové Movano je vybaveno řadou moderních asistenčních systémů řidiče. Elektrický posilovač řízení samočinně přizpůsobuje svůj účinek rychlosti jízdy, elektrická parkovací brzda se aktivuje přepínačem na přístrojové desce vlevo od volantu.

Movano 4

Kromě rozpoznávání dopravních značek, varování před čelní kolizí s nouzovým brzděním a varování před bočním mrtvým úhlem má nové Movano k dispozici např. varování před únavou řidiče, asistent pro udržování jízdního pruhu, adaptivní tempomat s funkcí "Stop & Go", parkovací senzory s rozsahem 360 stupňů, parkovací asistent a digitální zpětné zrcátko, které zlepšuje výhled do všech stran. Řízení a manévrování usnadňuje celkem 22 asistenčních systémů a elektronických pomocníků.

Movano 5

Kombinace adaptivního tempomatu s funkcí "Stop & Go", asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a asistenta pro jízdu v dopravní zácpě umožňuje modelu Movano, aby se sám řídil, brzdil a zrychloval v rychlostech do 30 km/h - například v hustém městském provozu (řidič ale stále musí mít ruce na volantu). Nové Movano tedy umožňuje automatizovanou jízdu v tzv. úrovni 2.

Moderní kokpit

Řidič nového Opelu Movano nyní pracuje v moderním a pohodlném prostředí. Nejdůležitější informace se zobrazují na plně digitálním a konfigurovatelném 7-palcovém barevném informačním centru řidiče. V něm se může zobrazovat také 3D mapa z navigačního systému. Informační a zábavní systém a navigaci lze snadno ovládat prostřednictvím 10-palcového barevného dotykového displeje umístěného uprostřed horní části středové konzole. Navigace využívá 3D navigačních map TomTom®. Nejdůležitější funkce lze ovládat i pomocí hlasového ovládání.

Movano 6

Díky na přání dodávanému sedadlu spolujezdců "Eat & Work" se Movano dokáže proměnit v mobilní kancelář. Nebo se toto sedadlo promění v malý stolek s držákem na nápoje – skvělé řešení, když přijde čas na krátkou přestávku a svačinu.

Bezkonkurenční nabídka různých karoserií

Movano 7

Nové Movano boduje také širokou nabídkou svých karoserií. Čtyři délky, tři rozvory a tři výšky – a řada provedení: Skříňová dodávka, podvozek s plošinou, dvojitá kabina, valník nebo sklápěč… V nabídce řady Movano bude nespočet konfigurací, které odpovídají profilu nejrůznějších uživatelů. Největší užitkový Opel zároveň nedělá žádné kompromisy, pokud jde o užitečné zatížení nebo objem nákladu. Movano Electric může přepravovat náklad o hmotnosti až 1500 kg, verze se vznětovým motorem dokonce až 2 tuny. Díky praktickému umístění baterie pod karoserií je plně zachován objem nákladového prostoru až 17 m3.

Movano 8

Skladové vozy Opel