Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Opel oficiálně představuje plně elektrickou Astru Electric

Právě dnes Opel uvolnil první snímky a technické informace nových modelů Astra Electric a Astra Sports Tourer Electric. Jde o plně elektrické (BEV) verze řady Astra - poprvé v dlouhé a úspěšné historii řady Astra mohou zájemci volit (vedle spalovacích motorů a Plug-In hybridů) také čistě akumulátorový BEV elektromobil! Mimochodem kombi Astra Sports Tourer Electric je prvním BEV kombi od německého výrobce.

Astra el.

Hned na úvod si vysvětleme nové názvy modelů Astra Electric/Astra Sports Tourer Electric. Opel dosud své BEV modely označoval dodatkovým „-e“: Corsa-e, Mokka-e... Protože Opel bude od roku 2028 čistě elektrická značka, chce na tuto skutečnost upozornit i novým pojmenováním „Electric“ svých BEV elektromobilů. Jako první s tímto obchodním označením právě vyjíždí Astra Electric a brzy dojde i k přejmenování stávajících BEV modelů Corsa-e, Mokka-e, Zafira-e…

Astra el.2

…aby to ale nebylo tak jednoduché, tak záď nové Astry Electric stále zdobí stylizované „e“, protože zákazníci Opelu si na toto označení elektrifikovaných modelů zvykli. Takže tak!

Astra el.3

Podívejme se teď „pod kapotu“ nové Astry Electric:

Trakční elektromotor má výkon 115 kW/156 k a jeho nejvyšší točivý moment činí až 270 Nm. Jak plný výkon, tak maximální točivý moment jsou k dispozici hned od prvního dotyku pedálu akcelerátoru, což garantuje dynamické rozjezdy s obdivuhodným zrychlením. A zatímco mnoho jiných elektromobilů má rychlost omezenou na 150 km/h nebo 160 km/h, nová Astra Electric se dokáže rozjet až na 170 km/h. V závislosti na jízdních preferencích si řidiči Astra Electric mohou vybrat mezi třemi režimy Eco, Normal a Sport.

Astra el.4

Elektrická energie Astry Electric se uchovává v 54 kWh Li-Ion baterii, která je složená ze 17 modulů, přičemž každý z nich obsahuje 6 článků. Podle metodiky WLTP činí dojezd Astry Electric až 416 kilometrů. Konstruktéři se snažili, aby pohonný systém v zájmu maximálního dojezdu dokázal za každých podmínek pracovat co nejefektivněji. Spotřeba nové Astry Electric tak činí (předběžně) pouze 12,7 kWh na 100 km, takže elektrická novinka značky Opel dokáže nejenom perfektně sloužit v každodenním provozu, ale zvládne i delší jízdy. A nabíjení je rovněž otázkou krátké zastávky u nabíjecí stanice – baterie Astry Electric se na 100 kW DC nabíječce nabije na 80 procent své kapacity během přibližně 30 minut. Elektrická Astra je standardně vybavena 11 kW třífázovou palubní nabíječkou, takže vůz lze dobíjet i z domácí sítě nebo z wallboxu.

Astra el.5

Akumulátory jsou uloženy pod podlahou, takže nijak nenarušují využitelnost prostoru pro posádku nebo zavazadla. Ve standardním pětimístném uspořádání sedadel nabízí kombi Astra Sports Tourer Electric 516 litrů prostoru pro zavazadla, po sklopení zadních sedadel přepravní kapacita vzroste až na 1553 litrů. Další výhodou chytrého uložení baterií je nízko položené těžiště vozu, což se odráží ve skvělé jízdní stabilitě Astry Electric i Astry Sports Tourer Electric.

Astra el.6

V interiéru nové Astry Electric zaujmou nová ergonomická sedadla Active Sport (na přání čalouněná Alcantarou), která mají – jak je pro Opel příznačné – ergonomický certifikát AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.). Plně digitální přístrojový štít Pure Panel integruje dva 10-palcové displeje. Poslední generace intuitivního rozhraní HMI dává řidič v každém okamžiku rychlý přehled o všech důležitých parametrech, nechybí samozřejmě ukazatel stavu nabití baterie, dojezd atd. Nastavování klimatizace se provádí tradičními tlačítky.

Astra el.7

Díky velkému head-up displeji a ovládání hlasem se může řidič stále plně soustředit na situaci před vozem, bezpečnost jízdy zvyšuje dále celá řada asistenčních systémů, např. varování před čelní kolizí se samočinným brzděním, systém aktivního udržování vozu v jízdním pruhu, varování před únavou řidiče nebo varování před překážkou v mrtvém úhlu zrcátek. Nová Astra Electric samozřejmě přijíždí se špičkovými adaptivními světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light s celkem 168 LED elementy.

Astra el.8

Nová Astra Electric se chlubí všemi atraktivními designovými prvky své řady – hrdě ukazuje svoji „tvář“ Opel Vizor, má výrazně sportovně tvarované přední nárazníky už v základu, standardně vyjíždí na litých kolech 18“...

Každým detailem dává Astra Electric najevo, že tento model otvírá zcela novou kapitolu své značky. Kapitolu, která je především o emocích a elektrifikaci!

Skladové vozy Opel