Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Společnost Volvo Cars se stává zakládajícím členem koalice Accelerating to Zero, která volá po dalších opatřeních na ochranu klimatu ze strany vlád

Společnost Volvo Cars se připojila ke koalici Accelerating to Zero, jejíž činnost byla zahájena 17. listopadu 2022 na letošní konferenci o změně klimatu COP27, kterou pořádá OSN v egyptském městě Šarm aš-Šajch.

V průběhu konference COP27 společnost Volvo Cars dále vyzvala jednotlivé země, aby zintenzivnily svá vlastní opatření v oblasti klimatu a čelily hrozbě globálního oteplování.

Koalice Accelerating to Zero je tvořena širokou skupinou zúčastněných stran, které se zavázaly k usnadnění a urychlení přechodu na mobilitu s nulovými emisemi.

305710_Volvo_EX90

 

Cíle koalice staví na Glasgowské deklaraci o nulových emisích osobních a nákladních vozidel, sjednané na loňské konferenci COP26. Signatáři se zavázali pracovat na tom, aby nejpozději do roku 2040 žádná z vozidel prodávaných po celém světě neprodukovala žádné emise ve výfukových plynech. Pro přední trhy, jakými jsou Evropa, Čína, Japonsko a USA, je tento termín stanoven již na rok 2035.

Vytvoření této koalice je odpovědí na potřebu mezinárodní platformy pro globální vedení směrem k výrobě vozidel bez emisí ve výfukových plynech (ZEV). Její ambicí je prostřednictvím úzké spolupráce přispět k vytvoření správných podmínek pro posílení výroby osobních automobilů a dodávek s nulovými emisemi ve výfukových plynech, čehož chce dosáhnout prostřednictvím elektrifikace korporátních flotil a rozvoje komplexní infrastruktury pro nabíjení elektrických vozidel.

Generální ředitel automobilky Volvo Cars Jim Rowan při představení koalice v rámci konference COP27 uvítal její zformování a přístup založený na spolupráci, přičemž vyzývá další výrobce, aby podepsali výše zmíněnou deklaraci a připojili se ke koalici.

V souladu s cílem stát se do roku 2030 výrobcem plně elektrických vozidel má automobilka Volvo Cars v úmyslu ovlivnit tempo přechodu automobilového průmyslu na kompletní elektrifikaci.

Na konferenci Jim Rowan uvedl: „Spalovací motory představují technologii minulosti, a pokud se chceme postavit největší hrozbě, které nyní lidstvo čelí, tedy klimatické změně, je třeba tuto technologii opustit.“

Toto oznámení přichází týden po uvedení nové, plně elektrické vlajkové lodi automobilky Volvo Cars: modelu Volvo EX90. V následujících letech pak hodlá společnost uvést na trh každý rok vždy jeden nový elektrický model.

305712_Volvo_EX90

 

Sama společnost Volvo Cars se připojila k více než 200 dalších firem a občanských organizací a podepsala výzvu organizovanou koalicí We Mean Business Coalition, která vyzývá vlády jednotlivých států, aby zvýšily své cíle v oblasti klimatu a usilovaly o dosažení reálných výsledků.

Po pořádání organizace COP26 tak dosud učinilo pouhých 29 zemí, ačkoli se k tomu prostřednictvím Glasgowského paktu o klimatu zavázalo 194 zemí. Ve výzvě se jasně udává, že globální oteplení o 1,5 °C je spíše limitem než cílem, a pokud svět nechce tuto hranici překročit, je nezbytné v rámci jednotlivých zemí přijmout naléhavá opatření.

Mimoto během panelové diskuze pořádané společností Volvo Cars její ředitel pro udržitelnost Anders Kärrberg oznámil, že automobilka podporuje také iniciativu Call on Carbon. Jedná se o iniciativu, která ve spolupráci se společnostmi Inter IKEA, H&M Group, SSAB a dalšími urguje vlády, aby zavedly účinný politický rámec pro stanovení cen za emise uhlíku.

„Uvědomujeme si, že při řešení problému se změnou klimatu hraje zpoplatnění emisí uhlíku zásadní roli,“ uvedl Anders Kärrberg. „Když jsme vloni na konferenci COP26 oznámili, že jsme si stanovili interní cenu za každou tunu emisí uhlíku ve výši 1 000 švédských korun, stali jsme se první automobilkou, která zavedla globální mechanismus pro stanovování cen za emise uhlíku v rámci celého svého hodnotového řetězce.“

„Podporou iniciativy Call on Carbon opět demonstrujeme naši vůli přispět k dovedení automobilového průmyslu směrem k udržitelnější budoucnosti. Je nutné urgentně pracovat na přeorientování finančních mechanismů, které nám pomohou udržet globální oteplování v mezích 1,5 °C. To by mohlo zajistit vyšší stabilitu pro investory a současně také podpořit férový přechod zaměstnancům, farmářům, rodinám a komunitám, již budou takovýmito změnami postiženi.“

 Skladové vozy Volvo