Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Nové plně elektrické Volvo EM90 si můžete představit jako mobilní skandinávský obývací pokoj

Cestování jako v prostorném skandinávském obývacím pokoji? Nyní přesně tuto možnost nabídne Volvo EM90, naše vůbec první plně elektrické prémiové MPV.

Volvo EM90, jehož slavnostní odhalení je plánováno na 12. listopad, bude šetřit čas i nervy. Jedná se o vůz, který je o radosti a duševním klidu. A o kvalitně stráveném životě. EM90 není navrženo s cílem poskytnout prostor pro převážení více věcí, ale především nabídnout prostor pro život.

Velkorysá šířka kabiny a prostor pro nohy představují v jeho prémiovém interiéru pouhý začátek. Široká nabídka prémiových materiálů, luxusní sedadla ve stylu křesel s pozicí tzv. nulové gravitace, velká panoramatická střecha umožňující užívat si nebe nad sebou a půvabné designové detaily ve skandinávském stylu, to vše dohromady vytváří prostor, ve kterém bude radost vychutnávat si na cestách život plnými doušky.

„Při navrhování modelu EM90 jsme usilovali o vytvoření prostoru, který uživatelům nabídne komfort a stylový jízdní zážitek v elegantním prostředí,“ uvedla Sophie Li, ředitelka pro design v našem designovém studiu v Šanghaji. „Při navrhování interiéru modelu EM90 jsme se soustředili na vytvoření vozu, který na pracovních cestách poslouží stejně dobře jako při cestování s rodinou. Pro celý náš designérský tým to byl vzrušující úkol.“

Komfortní cestování ve vlastním osobním prostoru

Volvo EM90 se může pochlubit tím vůbec nejprostornějším a nejflexibilnějším interiérem, který se objevil v naší nabídce. Jedná se o vůz vhodný nejen pro rodinu, ale i pro cestování za obchodními záležitostmi, přičemž může posloužit jako osobní prostor pro odreagování od starostí všedních dnů a relaxaci v kruhu blízkých nebo jen o samotě, ale také jako inspirativní prostředí pro práci.

Tento šestimístný prémiový vůz nabídne každému z členů posádky jeho vlastní osobní prostor. Ten zahrnuje mimo jiné také individuální možnosti využívání zábavních funkcí a komfortního nastavení, které lze ovládat prostřednictvím loketní opěrky a elegantního dotykového displeje vsazeného v dřevěné desce s certifikátem FSC.

Speciální sedadla ve stylu křesel ve druhé řadě nabízejí cestujícím vše, na co si jen vzpomenou: masážní funkci, individuální ventilaci a vyhřívání, ale také vestavěné stolečky a držáky nápojů.

318506_The_new_fully_electric_Volvo_EM90_is_a_Scandinavian_living_room_on_the

Křesla ve druhé řadě sedadel jsou mimoto opatřena sedáky s funkcí nulové gravitace, k čemuž přispívá jejich sedmivrstvá struktura a tloušťka více než 120 mm. Jejich součástí jsou také tlumicí vrstvy s vysokou hustotou, které zajišťují komfort i podporu. Třetí řada sedadel je pak snadno dostupná díky posuvným zadním dveřím a sedadlům druhé řady, která lze posouvat v dlouhém rozsahu.

Panoramatické střešní okno vykrývající celou kabinu je dodáváno s clonou a náladovým osvětlením interiéru s několika možnostmi nastavení, což přispívá k pravé skandinávské atmosféře. Od nastavení simulujícího proslulou polární záři až po motivy vyvolávající atmosféru švédského lesa nebo úsvit letního slunovratu je smyslem tohoto osvětlení navodit klidnou náladu a umožnit uživateli vybrat si svůj oblíbený skandinávský zážitek.

Sofistikovaný design inspirovaný přírodou

V celé kabině vozu jsou rozmístěny skandinávské designové detaily od sofistikované křišťálové hlavice voliče řazení značky Orrefors až po podsvícení dekorativního obložení interiéru z březového dřeva, které zdobí palubní desku, dveře a zadní části sedadel první řady. To jen demonstruje schopnost našich designérů spojovat krásné materiály s technologiemi, což se prolíná celým vozem EM90.

Vzory čalounění a dekorativního obložení jsou inspirovány skandinávskou přírodou i asijským uměním, které souzní v promyšlené symbióze spojující moderní design a krásu přírodního světa kolem nás. Například vzory čalounění sedadel jsou inspirovány horskými masivy zahalenými mlhou, zatímco podsvícené dřevěné dekorativní obložení odráží krásu paprsků prosvítajících bambusovým lesem.

„V interiéru vozu EM90 jsme spojili inspiraci skandinávskými a asijskými zdroji, které odrážejí přírodní krásy kolem nás a současně budou rezonovat s vkusem našich zákazníků,“ řekla Sophie Li. „Bez ohledu na to, jaký interiér si uživatel vybere, bude mít vždy jistotu, že se jeho cesty budou odehrávat v prémiovém, stylovém a příjemně uklidňujícím prostředí, které je současně odrazem moderního přístupu k designu společnosti Volvo Cars.“

Volvo EM90 bude poprvé představeno pro Čínu, přičemž svůj debut oslaví 12. listopadu 2023.

V tento den se otevřou také objednávkové systémy pro Čínu.

Poznámky

  • Za jízdy se při náhlém zastavení nebo nárazu mohou předměty umístěné na stole dostat do pohybu a způsobit zranění cestujících nebo škody na majetku. Talíře, opěrky nohou a nakloněné polohy je doporučeno používat v době, kdy vůz stojí.

Skladové vozy Volvo