Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Nové Volvo EM90 v provedení MPV: váš vlastní mobilní prostor, který nabízí bezpečí i komfort

Nové Volvo EM90, naše prémiové plně elektrické MPV, které oslaví svůj debut 12. listopadu, bylo navrženo se záměrem vytvořit bezpečný a pohodlný prostor pro vás i vaše blízké.

Ve společnosti Volvo Cars vycházíme z 96 let zkušeností v oblasti automobilové bezpečnosti a výzkumu dopravních nehod v reálném prostředí, přičemž se snažíme chránit nejen cestující ve vozech Volvo, ale také lidi v jejich okolí. S modelem EM90 vstupujeme s tímto cílem vůbec poprvé do segmentu čistě elektrických vozů MPV.

Stejně jako každý jiný vůz Volvo využívá i EM90 pevnou bezpečnostní klec. Tato klec je vyrobena z různých druhů vysokopevnostní oceli včetně oceli legované borem, což je řešení umožňující efektivně kompenzovat sílu nárazů při případné dopravní nehodě. Uvnitř kabiny zajišťují členům posádky vynikající ochranu optimálně rozmístěné airbagy. Vůz se může pochlubit dvojitými A-sloupky, které přispívají k dobrému výhledu řidiče a zároveň pomáhají zesílit bezpečnostní klec, díky čemuž řidič získá za volantem pocit pohodlí, jistoty a lepší kontroly nad vozem.

Zmíněný pocit jistoty a kontroly nad situací je ve voze EM90 podpořen technologií pro zajištění bezpečného prostoru Safe Space Technology a širokou škálou bezpečnostních a pokročilých asistenčních systémů. Díky softwaru a celé řadě senzorů, zahrnujících kamery s vysokým rozlišením, kamery zajišťující zobrazení okolního prostoru, radar s milimetrovými vlnami a ultrazvukové senzory, vás naše pokročilé asistenční systémy řidiče podpoří za jízdy, přičemž vám pomohou předcházet dopravním nehodám, protože jsou připraveny na scénáře reálného světa.

Samozřejmě jsme se zaměřili také na ochranu baterie. Protože je Volvo EM90 plně elektrickým MPV, je vybaveno nejmodernějšími technologiemi na ochranu baterie, což zahrnuje také pevnou bezpečnostní klec vyrobenou z oceli a hliníku, která podporuje bezpečný a stabilní výkon v reálných scénářích dopravních nehod.

„Bezpečnost vždy byla a bude naší nejvyšší prioritou, přičemž je naším cílem vyrábět ta nejbezpečnější vozidla na trhu. Model EM90 pak představuje nejnovější ztělesnění této ambice,“ uvedla Åsa Haglund, ředitelka centra bezpečnosti společnosti Volvo Cars. „Segment prémiových vozů MPV je pro nás novinkou a model EM90 nám v tomto směru umožňuje nabídnout naši dlouholetou tradici a rozsáhlé znalosti v oblasti automobilové bezpečnosti nové skupině zákazníků.“

318277_Volvo_EM90_comes_with_Bowers_Wilkins_speakers_as_standard

Prostor pro maximální komfort a dobrou pohodu

Mimo dosažení vysoké úrovně bezpečnosti bylo naším cílem zprostředkovat našim zákazníkům uvnitř vozu EM90 příjemný prostor pro život. Náš skandinávský mobilní obývací pokoj vám nabídne maximální komfort pro pohodové cestování. Díky velkorysé šířce kabiny, značnému prostoru v oblasti nohou a celé řadě chytře řešených úložných míst se může Volvo EM90 pochlubit prostorným a chytrým interiérem, který uspokojí potřeby řidiče i cestujících.

Součástí standardní výbavy vozu Volvo EM90 je naše unikátních technologie pro vyčištění vzduchu v interiéru. To v praxi znamená, že je vzduch, který dýcháte v kabině vozu Volvo EM90, bez ohledu na podmínky okolního prostředí čistější než ten venku. Předběžná ionizace vzduchu a filtr na principu vláken tvořící součást systému čištění vzduchu v interiéru mohou odstranit až 95 % všech částeček PM 2.5.

Volvo EM90 není jen mobilním obývacím pokojem, ale jedná se i o váš soukromý mobilní koncertní sál. Celkem 21 reproduktorů značky Bowers & Wilkins je elegantně integrováno po celé kabině a zabudováno do opěrek hlavy předních sedadel, díky čemuž celý systém v kombinaci s technologií 3D zvuku zajišťuje vysoce věrnou reprodukci zvuku, a tím pádem také dokonalý poslechový zážitek uvnitř vozu EM90. To celé je podpořeno výkonem 2 460 W.

„Model EM90 je navržen tak, aby nabízel komfort a uklidňující atmosféru ve skandinávském stylu,“ prohlásil Erik Severinson, náš globální ředitel pro programy nových vozů. „Jedná se o vůz, který udává nový standard moderního luxusu, což je výraz, který je v dnešní době často zaměnitelný s termínem ‚kvalita života‘. Ve společnosti Volvo Cars máme výhodu jedinečné pozice umožňující nám tento nový způsob myšlení využít. Pocházíme ze Švédska, což je místo, kde věříme, že kvalita života je stejně důležitá jako život samotný.“

Volvo EM90 bude nejprve uvedeno v Číně a svůj debut zažije 12. listopadu, což je současně den, kdy vám o něm sdělíme další podrobnosti. V tento den se otevřou také objednávkové systémy pro Čínu.

Skladové vozy Volvo