Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Modernizovaná Opel Corsa se poprvé představuje!

Okamžik, na který všichni netrpělivě čekáme, je tady:

Opel právě uvolnil první oficiální snímky nové Corsy!

Corsa 1 

Nová Corsa bude ještě výraznější, emotivnější a její ovládání ještě intuitivnější. Novinka, která nově dostala mj. i zcela nový elektrický a hybridní pohon, posouvá tradičně silnou nabídku Opelu ve třídě malých vozů na novou kvalitativní úroveň.

Nová Corsa potěší svým novým designem, kterému dominuje charakteristická tvář značky Opel Vizor a název modelu umístěný sebevědomě po celé šířce zádi. Díky nejmodernějším technologiím je řízení ještě příjemnější a méně namáhavé. Na přání nabízí nová Corsa plně digitální kokpit založený na platformě Snapdragon od Qualcomm Technologies s novým intuitivním infotainmentem a až 10-palcovým barevným dotykovým displejem. Neoslňující LED matrixové světlomety Intelli-Lux LED®, které Corsa přinesla v roce 2019 do segmentu malých vozů, jsou nyní ještě lepší a přesnější – mají nově 14 LED elementů a jejich výkonnější řídicí jednotka dokáže ještě lépe vykrývat osvětlený prostor tak, aby nehrozilo oslnění protijedoucích vozů.

Corsa 2 

Nejnovější verze bestselleru třídy malých vozů se může pochlubit špičkovými technologiemi i pod kapotou. BEV verze Corsa Electric nyní přichází s vyššími výkony díky vylepšené baterii, která umožňuje dojezd až 402 kilometrů (dle WLTP). A v nabídce pohonů jsou i další výrazné novinky: Corsa se stává prvním Opelem, který bude k dispozici i jako hybrid se 48-voltovým systémem. Zákazníci mají na výběr od čistě bateriového pohonu přes hybridní verzi až po modely poháněné vysoce účinnými spalovacími motory, které v tomto segmentu nemají konkurenci.

„Corsa je bestsellerem už více než 40 let. V posledních dvou letech je Corsa nejprodávanějším malým autem v Německu a v roce 2021 se stala vůbec nejprodávanějším autem ve Velké Británii. Tyto úspěchy jsou pro nás potvrzením, že jdeme správným směrem a motivují nás k dalšímu zlepšování. Nová Corsa je ještě modernější, ještě emotivnější a po všech stránkách lepší. Svým atraktivním designem, nejmodernějšími technologiemi z vyšších segmentů a novou, lokálně bezemisní elektrickou a hybridní technologií chce Corsa zákazníky inspirovat a ukázat jim, co mohou od moderního malého vozu očekávat,“ říká Florian Huettl, generální ředitel automobilky Opel.

Corsa 3

Výrazný design plný emocí: Nová Corsa s tváří Opel Vizor

Dokonalé proporce a preciznost do nejmenšího detailu, to vše zabaleno do odvážného a čistého designu – to je nový Opel Corsa. Designéři udělali z malého automobilového bestselleru ještě modernější a ještě stylovější vůz. Nejvýraznějším prvkem je nezaměnitelný Opel Vizor, charakteristická tvář značky, který zdobí všechny nové modely značky Opel. Černý „vizor“ kryje celou přední část Corsy a dokonale integruje masku chladiče, LED světlomety i centrálně umístěné logo značky. V závislosti na stupni výbavy je logo Opelu vyvedeno v černé nebo matně stříbrné barvě. Designové „nasávací otvory vzduchu“ ve spodní části předního nárazníku jsou větší a výraznější než dříve, takže Corsa má ještě sebevědomější výraz.

Corsa 4

Při pohledu z boku nová Corsa zaujme svými charakteristickými liniemi. Originálně řešený C-sloupek umožňuje střeše (která je v závislosti na stupni výbavy dodávána i v černé barvě) jakoby levitovat nad vozem. Poprvé je pro Corsu k dispozici také šedý lak Grafik Grey, díky jemuž novinka zazáří ve zcela novém lesku.

Intuitivní a propracovaný kokpit

Díky mnoha novým prvkům dokáže Corsa v interiéru nabídnout moderní svěží atmosféru. K tomu přispívají nové vzory čalounění sedadel, nová řadicí páka i design volantu. Vrcholem – vizuálně i technicky – je volitelný plně digitální kokpit s novým infotainmentem. Integrovaná platforma Snapdragon od Qualcomm Technologies využívá vylepšenou grafiku, multimédia, počítačové modelování a umělou inteligenci (AI). Kokpit se díky tomu může dokonale přizpůsobit preferencím různých cestujících.

Corsa 5

Stejně jako v případě nové Astry, také u nové Corsy šli její tvůrci cestou digitálního detoxu: Navigační systém dostal hlasové ovládání „Hey Opel“ a bezdrátovou aktualizaci. 10-palcové barevné dotykové displeje navigačního a multimediálního systému jsou ještě přehlednější a všechny důležité informace zobrazují ve zlomcích sekund. A nováček Opelu má v rukávu ještě další trumf: Smartfony kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto budou k multimediálním systémům vozu a dobíjení připojeny poprvé bezdrátově.

Ještě výkonnější: Matrixové světlomety Intelli-Lux LED® se 14 LED elementy

Už od roku 2019 dokazují adaptivní neoslňující matrixové světlomety Intelli-Lux LED® jak Corsa zpřístupňuje vysoce vyspělé inovace i pro zákazníky ze segmentu malých vozů. Inženýři neustále pracují na dalším vývoji a nová Corsa těží z tohoto závazku. Celkem čtrnáct namísto osmi LED elementů zajišťuje dokonalé osvětlení silnice bez oslňování ostatních řidičů.

Corsa 6

Řidič má k dispozici celou řadu dalších moderních asistenčních systémů, které usnadňují řízení a ovládání vozu. Nabídka sahá od nové panoramatické couvací kamery s vysokým rozlišením přes adaptivní tempomat a omezovač rychlosti a ochranu boků až po systém varování před čelní kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců.

Corsa 7

Více výkonů, nižší spotřeba: Corsa Electric s vylepšenou baterií a nové motory

Opel se v horizontu roku 2028 stane v Evropě plně elektrickou značkou - již dnes je elektrifikováno 12 jeho modelů. Corsa byla průkopníkem v demokratizaci bateriových elektrických pohonů a není divu, že Corsa-e získala v roce 2020 cenu „Zlatý volant“. Nová plně elektrická Corsa Electric garantuje lokálně bezemisní jízdu a díky vyššímu výkonu a vylepšené baterii nabízí i delší dojezd.

Corsa 8

Corsa Electric vyjede ve dvou výkonových verzích: Základem bude známý systém o výkonu 100 kW/136 k se kterým má vůz dojezd až 357 kilometrů2. Vyšší verze o výkonu 115 kW/156 k se potom chlubí dojezdem až 402 kilometrů (dle WLTP). Corsa Electric je tedy nejenom mimořádně efektivní, ale mohutný točivý moment 260 Nm je zárukou i příjemně dynamické jízdy. Na veřejných rychlonabíječkách se baterie Corsy Electric nabije na 80 procent své kapacity během pouhých 30 minut.

S novou Corsou Opel poprvé nabídne svým zákazníkům také hybridní pohon se 48 V architekturou. A tradiční spalovací motory o výkonech 74 kW/100 k a 100 kW/136 k dostanou nové dvouspojkové automatické převodovky.

 

Skladové vozy Opel