Poslední šance! Opel Corsa za 339.990,- Kč vč. DPH. Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Malé plně elektrické SUV Volvo EX30 je zosobněním toho nejlepšího ze skandinávského designu

Ačkoli bylo nové plně elektrické Volvo EX30 navrženo s ohledem na bezpečnost a vyšší udržitelnost, jeho posláním je také vnést do života vám prostřednictvím průkopnických technologií a ohleduplného skandinávského designu více pohodlí, pohody a zábavy.

Naše nové malé SUV se může pochlubit stylovým interiérem v duchu udržitelného designu a také pečlivě vytvořenými kombinacemi materiálů, které umocňují výrazně grafický vzhled interiéru. Díky využití různých recyklovaných a obnovitelných materiálů, jako jsou džínovina, len a vlna, a také široké škále výrazných barev a struktur patří mezi hlavní přednosti našeho interiéru nejen půvab, ale také odpovědný design.

Volvo EX30 rovněž nabízí promyšlenou interakci prostřednictvím jediného displeje, který vám zprostředkuje kontextový uživatelský zážitek, jehož hlavní výhodou je jednoduchost v zájmu zajištění soustředěnější a zábavnější jízdy. Pomyslnou třešničku na dortu představuje výbava – jako je například soundbar rozprostírající se přes celou šířku palubní desky, čímž se mezi automobilovými systémy stává prvním svého druhu –, která ve spojení s chytrými úložnými řešeními umožňuje dosáhnout s málem stejného jízdního zážitku jako ve velkém voze.

„Ve voze Volvo EX30 se vzájemně snoubí ty nejlepší prvky skandinávského designu,“ říká Lisa Reeves, naše ředitelka pro design interiéru. „Nové materiály vnášejí do kabiny kreativní struktury, barvy a osobitost, zatímco chytrá funkčnost a skvělý uživatelský zážitek představují charakteristické aspekty vytváření produktu v souladu s principy značky Volvo. Všechny uvedené prvky dohromady destilují esenci značky Volvo do jednoho malého kompaktního provedení.“

EX 30

Prémiová kvalita zvuku

Soundbar, kterým je vybaveno Volvo EX30, je díky inspiraci domácími audiosystémy prvním svého druhu. Jedná se o spojení několika reproduktorů do jednoho soundbaru, který rozechvěje celou kabinu zvukem prémiové kvality. Jestliže se rozhodnete pro kombinaci se špičkovým audiosystémem Harman Kardon, získáte možnost vychutnávat si na cestách svou oblíbenou hudbu a podcasty v mimořádně vysoké kvalitě.

Zmíněný soundbar mimoto představuje skvělý příklad chytrého designu, protože seskupuje několik reproduktorů do jednoho prvku výbavy, čímž se snižuje množství potřebných kabelů i celkového materiálu. Navíc si ho zpočátku možná ani nevšimnete, protože je umístěn pod čelním sklem a hladce splývá s designem kokpitu. Bonusovou výhodou je větší úložný prostor ve dveřích, kam není nutné integrovat další reproduktory. Ze stejného důvodu jsme přesunuli spínače pro ovládání oken na středovou konzolu, kde jsou snadno dostupné pro řidiče i spolujezdce.

Tyto a další příklady představují širší principy centralizace uvnitř vozu Volvo EX30. V tomto duchu se nese také změna umístění schránky v palubní desce do prostoru pod centrálním displejem. Díky tomu do ní nyní mají snadný přístup řidič i spolujezdec sedící vpředu, nadto je možné využít také prostor navíc, který vznikl díky rovné podlaze.

Středová konzola je extrémně praktická, protože mimo jiné nabízí posuvný systém, díky němuž si můžete nastavit, jakým způsobem chcete tento prostor využívat. Horní část držáku nápojů lze vysunout, aby do něj bylo možné umístit latte nebo chytrý telefon, nebo ji zcela odstranit, čímž vznikne větší úložný prostor. Ve spodním tunelu je zabudována chráněná schránka pro ukládání malých předmětů, jako jsou sluneční brýle nebo sluchátka. Do většího otevřeného prostoru nad ním můžete umístit třeba tašku.

Pokud jde o pohodlí, mysleli jsme také na cestující na zadních sedadlech. Ti si mohou například odložit telefony do vyhrazených kapes v opěradlech předních sedadel a současně mají k dispozici elegantní úložný box, který se vysouvá zpod středové konzoly. Do vnitřní části dveří zavazadlového prostoru jsme umístili šikovného průvodce pro určování velikosti, kterého využijete při nákupu nového nábytku, když si nebudete jisti, jestli se vám například nový stůl vejde do zavazadlového prostoru.

Vytvoření pocitu prostornosti

V kabině vozu Volvo EX30 je téma centralizace zastoupeno také jediným 12,3" centrálním displejem, umístěným ve středu palubní desky, kde má řidič k dispozici všechny potřebné informace. Sloučení všech informací do jednoho displeje znamená, že má řidič pocit většího prostoru kolem sebe, a současně jsme ušetřili materiály.

„V rámci modelu Volvo EX30 pokračujeme v naší strategii kontextových rozhraní podporující soustředěnost,“ uvádí Tom Stovicek, náš ředitel pro uživatelský zážitek (UX). „Na jediném displeji se zobrazují všechny informace, přičemž klíčové jízdní údaje jako rychlost a úroveň nabití akumulátoru jsou uváděny na prominentním místě v horní části, zatímco funkce spojené s navigací, médii a ovládáním vozu jsou přehledně zobrazeny dole, kde jsou i dobře dostupné. Součástí displeje je také kontextová lišta obsahující ty nejrelevantnější funkce, které v aktuální chvíli můžete potřebovat.“

Centrální displej je možné přepnout do režimu „Calm“, kdy dojde k odstranění všech informací kromě těch nejdůležitějších, aby se řidič mohl ještě více soustředit na jízdu. Tato funkce je užitečná především za snížené viditelnosti, kdy řidič nemusí tolik namáhat oči.

V souladu s naší ambicí nabídnout zákazníkům ten nejmodernější infotainment systém nabízí Volvo EX30 integrované služby Google, mezi které patří hlasové ovládání Google Assistant (dostupnost ČJ závisí na společnosti Google), navigace Google Maps a obchod s oblíbenými aplikacemi Google Play. Model EX30 je prvním vozem Volvo, který bude nabízet bezdrátové funkce Apple CarPlay.

Součástí našeho infotainment systému je také konektivita 5G na místech, kde je dostupná. Díky platformě Snapdragon® Cockpit společnosti Qualcomm Technologies, Inc., bude tento vůz nabízet prémiový palubní zážitek s tak citlivými reakcemi, jaké požadujete. V rámci našeho společného podniku HaleyTek zaměřeného na vývoj softwaru jsme úzce spolupracovali se společností ECARX, abychom vám poskytli tu nejlepší infotainment platformu na světě.

Vyberte si z naší nabídky výrazných motivů interiéru

Při volbě svého nového vozu Volvo EX30 si můžete vybrat z naší nabídky výrazných interiérů, do kterých se promítá náš udržitelný přístup k materiálům, přičemž každý z nich nabízí svůj vlastní motiv. Jeden z nich například upoutá nadčasovou atraktivitou džínoviny a současně zužitkovává odpadní produkt z recyklačního procesu džínoviny.

Nabídka dalších materiálů zahrnuje recyklované plasty vyrobené z odpadních materiálů, jako jsou například staré okenní rámy a rolety; len představující obnovitelné vlákno získané z rostlinného lnu a dodávané naší společností Volvo Cars Tech Fund investující do firmy Bcomp; vlněná směs pocházející ze zodpovědných zdrojů, která je ze 70 % tvořena recyklovaným polyesterem; a strukturované úpletové čalounění obsahující recyklovaný plast.

V nabídce pro Volvo EX30 najdete také čalounění z progresivního a technologicky vyspělého textilního materiálu Nordico vyrobeného z recyklátů, jako jsou PET lahve, a bioatributovaných materiálů pocházejících z udržitelného lesního hospodářství Švédska a Finska.

Nové Volvo EX30 bude představeno 7. června a ještě ten den bude v České republice možné zadávat objednávky.

Poznámky

  • Specifikace konkrétních vozidel a přesné nabídky pro zákazníky se mohou v jednotlivých zemích lišit. Bližší informace najdete na webových stránkách volvocars.com.
  • Google, Google Play a Google Maps jsou obchodní známky společnosti Google LLC.
  • Snapdragon je produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc., a/nebo jejích dceřiných společností. Snapdragon je obchodní známkou nebo registrovanou obchodní známkou společnosti Qualcomm Incorporated.

Skladové vozy Volvo