Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Investiční fond Volvo Cars Tech Fund investuje do startupu Leadrive, vyvíjejícího elektroniku pro elektrické pohonné jednotky

Na cestě k našemu cíli stát se do roku 2030 výrobcem výhradně elektrických vozidel je velmi zásadní investovat do elektrifikačních technologií a vynakládat prostředky na výzkum a vývoj elektrických motorů a invertorů a na optimalizaci elektrických pohonů.

Pokud chceme vyrábět čistě elektrické vozy, které našim zákazníkům poskytnou vše, co požadují, tedy delší dojezd, rychlejší nabíjení a skvělý jízdní zážitek odpovídající vysokým standardům Volvo, potřebujeme mít v rámci procesu zvaném „vertikální integrace“ kontrolu nad elektrifikačními technologiemi.

A přesně tyto ambice odráží poslední investice naší prodloužené investiční ruky, fondu Volvo Cars Tech Fund. Společnost Leadrive, která byla založena v roce 2017 v Šanghaji, je novým hráčem na poli elektroniky pro elektrické pohonné systémy a řídicích jednotek pro plně elektrická vozidla.

Společnost Leadrive se specializuje na navrhování a stavění elektrických modulů využívajících technologii založenou na bázi karbidu křemíku (SiC). Karbid křemíku představuje základový materiál pro výrobu polovodičů (čipů), který je současně příslibem nových možností v oblasti vysoce efektivních a flexibilních systémů elektrického pohonu.

„Technologie společnosti Leadrive nabízí velký potenciál pro vývoj efektivnějších elektrických pohonných jednotek,“ uvedl Alexander Petrofski, generální ředitel investiční společnosti Volvo Cars Tech Fund. „Tento potenciál úzce souvisí také s naším vlastním zaměřením na elektrifikaci, a proto máme radost, že můžeme do této společnosti investovat a pomoci jí v dalším rozvoji a růstu.“

„Společnosti Volvo Cars a Leadrive velmi úzce spolupracují na vývoji nových SiC technologií, což jim vydláždilo cestu k uzavření strategického partnerství,“ sdělil Jie Shen, zakladatel a generální ředitel společnosti Leadrive. „Jedná se o zásadní milník v globální strategii společnosti Leadrive, který ukazuje na obrovský potenciál naší spolupráce v oblasti pokročilých elektrifikačních technologií.“

Jasné zaměření na vertikální integraci

Naše investice do společnosti Leadrive je v perfektním souladu s naším elektrifikačním plánem. Vzhledem k našemu zaměření na vertikální integraci zahrnuje náš plán mimo jiné také spolupráci s relevantními partnery ve všech oblastech, kde to dává smysl. Abychom tento plán převedli v realitu, přistoupili jsme v posledních letech ke zdvojnásobení investic do kritických technologií, přičemž jsme dospěli ke klíčovým rozhodnutím o tom, co budeme sami vyrábět a co kupovat.

Například jsme se rozhodli pro vývoj a výrobu vlastních elektrických motorů a invertorů, přičemž současně vyvíjíme také vlastní software pro řízení baterie. Nadto také prostřednictvím společnosti Novo Energy, kterou provozujeme společně s firmou Northvolt, investujeme do vývoje a výroby vlastních bateriových soustav, přičemž chceme dosáhnout optimalizace chemického složení baterií, které následně integrujeme do našich vozů.

Všechny výše uvedené investice do baterií, elektromotorů, invertorů a softwaru na řízení baterie nám umožňují mít kontrolu nad kompletním elektrickým pohonným systémem pro naše plně elektrická vozidla. Prostřednictvím spolupráce se společnostmi, jako je Leadrive, můžeme rozšiřovat naše dosavadní znalosti a zároveň objevovat nové vzrušující technologie.

 Urychlení transformace

Náš investiční fond Volvo Cars Tech Fund jsme založili v roce 2018, abychom jeho prostřednictvím mohli investovat do společností a technologických oblastí měnících automobilový průmysl, kam patří například umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení, udržitelnost a digitální obchodování. Náš fond pro investování do technologií provádí strategické investice, jejichž smyslem je pomoci malým podnikům na cestě k prosperitě a společnými silami urychlit transformaci globálního průmyslu zaměřeného na mobilitu.

Nejnovější investice našeho fondu Volvo Cars Tech Fund představuje další kolo investování do společnosti Leadrive, díky čemuž získal náš fond menší minoritní podíl na této společnosti. Bližší finanční informace nebyly zveřejněny.

Skladové vozy Volvo