Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Opel si na veletrh IAA Mobility v Mnichově připravil hned tři světové premiéry

Po vynucené pauze, zaviněné pandemií COVID, se už opět organizují „světové“ výstavy automobilů. Zdaleka ne vše se ale vrátí přesně do starých kolejí. Například legendární autosalon v Ženevě se letos uskuteční v Kataru (…ale v roce 2024 by už mělo být vše v pořádku a na konci února 2024 zamíří davy novinářů opět do Ženevy). Druhým klíčovým autosalonem Evropy bývala podzimní výstava IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Ani ta už ve staré podobě neexistuje, naštěstí se přesunula jen o kousek dál na východ – do bavorského Mnichova (což je konec konců pro české automobilové nadšence dobrou zprávou, protože Mnichov je prakticky za humny).

IAA Mobility

V pondělí se brány mnichovského výstaviště otevřou pro novináře, v úterý pak i veřejnosti. Opel pro letošní veletrh IAA Mobility v Mnichově připravil hned tři světové premiéry: Úžasný koncept Opel Experimental, novou Corsu Electric a nové BEV kombi Astra Sports Tourer Electric.

Opel Experimental: Vizionářský koncept

Koncept

Konceptem Opel Experimental německá značka naznačuje svoji cestu do budoucnosti. Nejvýraznějšími momenty konceptu jsou špičková aerodynamika, prostorný a vzdušný interiér s odlehčenými sedadly a head-up displej nové generace. Nový bateriový crossover, který je postavený na nejmodernější platformě Stellantis BEV, dostal pohon všech kol. V zájmu aerodynamické efektivity zmizela i tradiční zpětná zrcátka, namísto toho jsou do C-sloupků dokonale integrovány kamery se zorným úhlem 180°. Pohyblivé spojlery vpředu i vzadu zvyšují aerodynamickou účinnost, stejně jako zadní difuzor. V závislosti na aktuální jízdní situaci se spojlery vysouvají nebo zasouvají. Koncept dostal speciální pneumatiky z recyklované pryže vyvinuté ve spolupráci s firmou Goodyear.

Zatímco svými vnějšími rozměry se Opel Experimental řadí do kompaktního C-segmentu, interiér nabízí prostor vozů o třídu vyššího D-segmentu – to je výsledek „prostorového detoxu“. Volant lze snadno sklopit, což umožňuje to systém „řízení po drátech“ (steer-by-wire), který nepotřebuje tradiční mechanické propojení a tím snižuje hmotnost vozu. Lehká všestranně nastavitelná sedadla kombinují subtilní ale velmi pevnou konstrukci s 3D potahovými materiály. Tím je zaručen nejenom mimořádný komfort sezení, na který jsou zákazníci Opelu zvyklí, ale toto řešení zvětšuje i vnitřní prostor.

Astra Sports Tourer Electric: Prostor, lokálně žádné emise, radost z řízení

Astra BEV

BEV kombi Astra Sports Tourer Electric zaujme nejen svým odvážným a čistým designem, ale také odpovědným chováním. Trakční elektromotor dává výkon 115 kW/156 k a jeho mohutný točivý moment 270 Nm je k dispozici od prvního sešlápnutí pedálu plynu, takže pohledné kombi vyniká skvělou akcelerací. A zatímco mnoho jiných elektromobilů má nejvyšší rychlost omezenou na 150 km/h či 160 km/h, nová Astra Sports Tourer Electric dosahuje maximální rychlosti až 170 km/h. V základním pětimístném uspořádání nabízí Astra Sports Tourer Electric 516 litrů prostoru pro zavazadla, po sklopení zadních sedadel se přepravní objem zvětší až na 1553 litrů. A podobně jako jeho pětidveřový sourozenec také elektrické kombi těží z nízké pohotovostní hmotnosti – s hmotností jen 1760 kg je Astra Sports Tourer Electric výrazně lehčí než většina konkurentů.

Corsa Electric: Kompaktní bestseller v novém kabátě

Corsa el.

Dokonalé proporce a preciznost do nejmenšího detailu, to vše zabaleno do odvážného a čistého designu – to je nový Opel Corsa, který je nyní ještě modernější a stylovější. Nejvýraznějším exteriérovým prvkem je nezaměnitelná „tvář“ vozu Opel Vizor, která zdobí všechny nové modely značky Opel. Novinka je volitelně k dispozici s plně digitálním kokpitem včetně nového infotainmentu. Integrovaná platforma Snapdragon Cockpit od Qualcomm Technologies nabízí vylepšenou grafiku, multimédia a možnosti počítačového vidění. Pod kapotou může mít Corsa Electric jeden ze dvou plně elektrických pohonů: Nová varianta má výkon 115 kW/156 k a dojezd až 402 kilometrů, už osvědčená varianta má výkon 100 kW/136 k a dle WLTP nabízí dojezd až 354 km.

Mnichovský speciál: Opel Rocks e-XTREME a Rocks Electric KARGO

Opel RocksOpel Rocks 2

V bavorském hlavním městě bude k vidění také designový kousek Rocks e-XTREME a užitečný Rocks Electric KARGO. Jedinečný Rocks e-XTREME demonstruje zábavný přístup ke čtyřkolkám s výrazně ven vytaženými koly v zájmu širokého a maximálně stabilního „postoje“, dvojitými rameny předního zavěšení a zářivě žlutým ochranným rámem, zatímco Rocks Electric KARGO řeší zcela jiné potřeby. Pouhých 2,41 m dlouhý, 1,39 m široký a 1,52 m vysoký Rocks Electric KARGO nabízí přepravcům více než 400 litrů flexibilního nákladového prostoru. S poloměrem otáčení pouhých 7,20 m dokáže lehké vozítko manévrovat i v těch nejužších uličkách. Spolu s elektrickým dojezdem až 75 km je tak ideálním prostředkem pro rozvoz zboží zejména v městských oblastech, jako jsou např. balíky, pizza nebo léky,

 

Pokud byste chtěli do Mnochova vyrazit, mate možnost až do neděle 10. října. Všechny detaily a informace najdete zde: https://www.iaa-mobility.com/en

Skladové vozy Opel