Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Fiat Professional otevírá objednávky na nové Ducato 2021

  • Fiat Professional otevírá objednávky na nové Ducato u všech autorizovaných prodejců v České republice a na Slovensku.
  • Ducato, které staví na 40 letech nepřetržitých inovací, bylo v roce 2020 lídrem segmentu lehkých užitkových vozidel v Evropě.
  • Nyní prošlo Ducato modernizací, díky čemuž si může držet náskok před svými konkurenty. Kombinuje osvědčené silné stránky řady, jako jsou objem, účinnost a flexibilita s konektivitou, bezpečností, pohodlím a stylem.
  • Uvedení nového Ducata završuje kompletní modernizaci řady, kterou započalo nedávno E-Ducato, první ryze elektrické Ducato.

Nový Fiat Ducato 2021, které je již 8. sérií bestselleru značky Fiat Professional, je již možné objednávat. Vlajková loď nabídky Fiat Professional byla poprvé uvedená na trh v roce 1981 a může se tak pochlubit 40letou historií. Díky nepřetržitým inovacím je tento bestseller vždy na vrcholu svého segmentu, o čemž svědčí i pozice nejprodávanějšího lehkého užitkového vozidla v Evropě za rok 2020.

Ducato, které je díky svým schopnostem a nabídce na vrcholu mezi vozidly s koncepcí „vše vpředu“, nedávno doplnila elektrická verze E-Ducato, která je prvním ryze elektrickým vozem značky Fiat Professional. Nové Ducato série 8 se zaměřuje nejen na upevnění své pozice na trhu, ale také jde cestou zdokonalování, díky čemuž je připraveno na každou misi a naplní všechna očekávání a potřeby zákazníků z hlediska přepravy nákladů i mobility jako takové. Klienti řady Ducato vždy oceňovali vedoucí postavení tohoto modelu ve smyslu efektivity, flexibility a neustálé modernizace. To po 40 letech na trhu vyústilo ve status nejprodávanějšího užitkového vozidla v Evropě.

S ohledem na tento závazek Ducato opět potvrzuje svou filozofii být vždy napřed, a to tím, že se zaměřuje na technologie, konektivitu a osvěžení designu i stylu interiéru. Nový plně digitální kokpit okamžitě a jasně poskytuje praktické informace o jízdě a výstrahy – od navigace až po asistenční systémy – a především umožňuje maximální konfigurovatelnost a interakci s infotainmentem Uconnect. Stručně řečeno, Ducato se dokáže přizpůsobit všem požadavkům řidiče. Digitální technologie na palubě zastupuje také nové rozhraní Uconnect s až 10“ obrazovkou, špičkovou satelitní navigaci s 3D mapami TomTom a integrovaným bezdrátovým zrcadlením chytrého telefonu. Posledně jmenované funkce poskytují přístup k nejčastěji používaným ovládacím prvkům vozidla jednoduchým klepnutím na obrazovku. Nabídku doplňují systémy Uconnect 7“ a Uconnect 5“. Přepracovaný interiér zdobí modernizovaná palubní deska a volant, nová řadicí páka, nové obložení dveří a panel automatické klimatizace.

Díky přepracované elektrické architektuře nabízí Ducato skvělou paletu asistenčních a bezpečnostních systémů, jejichž cílem je zlepšit zážitek z jízdy a učinit Ducato bezpečnějším pro práci i zábavu. Nové Ducato je uváděno na trh jako první lehké užitkové vozidlo s autonomním řízením 2. úrovně, které poskytuje bohatou škálu asistenčních systémů řidiče ADAS, které pomáhají během jízdy i při parkování. Tyto prvky se objeví v nabídce již velmi brzy. Zmínku zaslouží autonomní brzdění s detekcí chodců a cyklistů, rozpoznávání dopravního značení a sledování pozornosti řidiče, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systém udržování uprostřed jízdního pruhu a asistent dopravních kolon. Posledně jmenovaný prvek udržuje vozidlo v daném směru a současně sleduje podmínky dopravy, kterým se okamžitě přizpůsobuje. Kombinace posledních tří systémů ADAS umožňuje novému Ducatu dosáhnout 2. úrovně autonomního řízení, kdy vozidlo poskytuje asistenci při řízení, zrychlování i brzdění. Jedná se o naprosto jedinečný výsledek, jakého zatím nebylo v segmentu lehkých užitkových vozidel dosaženo.

K široké nabídce asistenčních a parkovacích systémů se přidává digitální vnitřní zpětné zrcátko, které zlepšuje a zobrazuje obraz dění za vozidlem místo tradičního zrcátka. Pozornost zaslouží také aktualizovaný systém elektronické kontroly stability ESC, který je doplněn o funkcí asistenta proti bočnímu větru, kontrolu stability přívěsu multikolizní brzdu. Novinkou je také aktivní parkovací asistent, který nabízí poloautomatickou asistenci při podélném a kolmém parkování.

Očekávaný rozmach elektronického obchodu a doručování až ke dveřím se pojí také s novými potřebami a tím i poptávkou ve smyslu komfortu jízdy. Nové Ducato reaguje na tyto požadavky praktickými a chytrými řešeními, jakými jsou bezklíčový vstup a startování - kabinu lze zamknout a odemknout i při nastartovaném motoru –, elektrická parkovací brzda pro zvětšení prostoru a snadnější pohyb v kabině, sedadlo spolujezdce s funkcí Eat & Work, které se po sklopení stává plnohodnotným prostorem pro práci a občerstvení, přihrádka pro bezdrátové nabíjení mobilních zařízení, dvojice portů USB-A a USB-C, vysokonapěťová zásuvka na 230 V, větší a prostornější obložení dveří, vyhřívané čelní okno s odporovým drátkem pro rychlé rozmrazovaní či samonivelační vzduchové odpružení pro snížení výšky hrany nákladového prostoru pro snadnější nakládání a vykládání.

Sedadla mají nyní modernější vzhled, nové polstrování a poskytují více pohodlí a prostoru. Nově je standardem celé řady elektrický posilovač řízení, který je přesnější a nabízí lepší ovladatelnost za všech podmínek. Samotný volant je nyní menší a pojí se s menším poloměrem otáčení. To vše definuje nový koncept pohodlí ve vozidle a přináší výhody ve smyslu ergonomie a snížení stresu řidičů i cestujících při stále náročnějších pracovních úkolech.

Své tradiční silné stránky potvrzuje nové Ducato také z hlediska motorizací. Přichází s nabídkou vyvinutou v souladu s emisní specifikací Euro 6D-Final. Nové vznětové motory Multijet3 vycházejí z nové a exkluzivní architektury H3 skupiny Stellantis. Třetí generace motorů Multijet tak staví na tradičních silných stránkách, ke kterým nabízí zlepšení účinnosti – snížením hmotnosti ve prospěch užitečného zatížení – a snížení spotřeby paliva a emisí CO2 (až o 7%, což je nejlepší hodnota v dané třídě). Zvyšuje se také životnost pro náročné použití typické pro užitková vozidla a pohodlí, díky lepší pružnosti a nižší hlučnosti než u předchozí generace. Nové Ducato bude k dispozici ve čtyřech výkonových úrovních (120, 140, 160 a 180 k) s novou a vylepšenou šestistupňovou manuální převodovkou – pro všechny 4 výkonové verze – a oceňovanou devítistupňovou automatickou převodovkou, která je nabízená u verzí 140, 160 a 180 k. Ve verzi 180k s točivým momentem 450 Nm.

V současném světě patří k dobrému užitkovému vozidlu také zdařilá estetika, a proto designéři z Centro Stile v Turíně věnovali velkou pozornost přepracování tvarů Ducata, jeho ergonomii a interiéru. Příď vozidla se nyní vyznačuje odvážnějším sportovnějším vzhledem a její dominantou je nové logo Fiat, které hrdě zdůrazňuje, že model je součástí italské značky. Přepracovaná byla také mřížka chladiče, kryt motoru a ochranné části, což v souladu s dobou přináší dojem stylistické uniformity v rámci značky. Pozornost okamžitě upoutají světlomety s full LED technologií, které jsou rozdělené do tří částí, přičemž tu spodní tvoří obrysová světla. Hlavní část se vyznačuje sportovním vzhledem a nabízí o 30% větší svítivost než běžná halogenová světla. Horní část je pak určena pro směrová světla, která jsou nyní rovněž opatřena LED technologií a mají dynamický efekt, který dnes známe spíše z osobních automobilů. Modernizaci vzhledu zakončuje nová šedá barva Lanzarote, která dokonale zdůrazňuje dobrodružného ducha nového Ducata a je určena pro zákazníky ze segmentu obytných vozidel.

Aby bylo možné nabídnout maximální možnosti personalizace nového Ducata, ve Fiat Professional jsme vyvinuly zcela novou strategii výbav. Ducato je nyní k dispozici i v několika stupních výbavy nad rámec standardní výbavy s příplatkovými doplňky: Business Plus a Lounge, které jsou rozsáhlejší než kdy dříve. Tyto dvě konfigurace lze personalizovat pomocí balíčků obsahujících systémy ADAS, prvky pro větší funkčnost a estetiku, jako například v případě paketu Trekking. Všechny pakety byly navržené tak, aby se nové Ducato dokonale hodilo pro jakoukoliv misi a naplnilo jakékoliv požadavky zákazníka.

Konektivita Mopar pro nové Ducato

Nové Ducato reprezentuje nejmodernější řešení také ve smyslu udržování kontaktu mezi všemi třemi hlavními zúčastněnými stranami: výrobcem, dealerem a koncovým zákazníkem. Jedná se o přístup, který je výhodný pro všechny díky neustálému shromažďování dat za účelem poskytování personalizovaných nabídek, úspor provozních nákladů (včetně nákladů na pojištění), zvyšování loajality maloobchodníků atd. Bránou do tohoto světa je systém Uconnect, který lze vylepšit mnoha způsoby. Služby Uconnect™ Services a aplikace FIAT vám umožní spravovat a sledovat svá vozidla přímo ze svých zařízení, kdykoliv a kdekoliv budete chtít. K dispozici je celá řada služeb, jako vzdálená pomoc, inteligentní navigace, dálkové ovládání, správa flotily a mnoho dalších. To vše vytváří kruh, v rámci kterého mohou všechny strany těžit z výhod práce odvedené v duchu neustálého kontaktu a sdílení prostřednictvím hlavních funkcí. Například, služba My Assistant zajišťuje bezpečnost a pomoc během cest a mimo jiné poskytuje pozici vozidla pro případ nehody nebo poruchy. Každý měsíc je rovněž zasílaná zpráva o stavu vozidla včetně doporučení, jak nejlépe se o něj postarat.

My Remote nabízí interakci s vozidlem na dálku, což zahrnuje odemčení nebo zamčení dveří, kontrolu polohy a nastavení upozornění na překročení rychlosti, oblasti nebo časového úseku. Pokud využíváte hlasovou asistenci, můžete pokyny posílat přímo do vozidla a přijímat informace o jeho stavu pouhým hlasovým povelem.

My Car je služba, která sleduje stav vašeho Ducata včetně hladiny paliva, tlaku v pneumatikách, ujetých kilometrů a přijímá přímá upozornění o údržbě nebo potřebných opravách.

Pomocí funkce My Navigation můžete najít cestu rychle a dosáhnout svého cíle zcela bez stresu. K tomu přispívají také informace o dopravě, počasí a radarech na trase v reálném čase. Funkce Send & Go, vyhledávání parkovacího místa a vyhledávání čerpací stanice vám pak pomohou optimalizovat čas. Jakmile zadáte v aplikaci svůj cíl, lze jej jediným kliknutím odeslat do navigace vozidla a následně zobrazit čerpací stanice a volná parkovací místa na trase. Mapy se aktualizují vzduchem, aniž byste museli navštívit servis nebo dealera.

My Wi-Fi představuje skutečný přístupový bod Wi-Fi, ke kterému lze připojit najednou až 8 zařízení. Pro upozornění na krádež a získání asistence při hledání vozidla slouží paket My Alert.

A nakonec je zde paket My Fleet Manager, který slouží pro správu vozového parku s maximální efektivitou a bezpečností díky pokročilým nástrojům pro sledování, plánování a analýzu vašich vozidel.

Konektivita nabízená Ducatem také znamená, že telematická data vozidla a dálkové ovládání mohou být integrovaná i do již stávajících klientských řešení, díky čemuž je zajištěna maximální interoperabilita.

Dostupnost výbav může být na lokálním trhu odlišná.

Skladové vozy Fiat