Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio byla zvolena „Sportovním vozem roku“

  • Magazín AUTO BILD SPORTSCARS zvolil Alfu Romeo Giulia Quadrifoglio nejlepším vozem v kategorii „Sedany a kombi/série“.
  • Vrcholná verze řady Alfa Romeo Giulia zvítězila nad 23 konkurenty.
  • Čtenáři vybírali z celkem 117 nominovaných vozidel v deseti kategoriích.

V anketě „Sportovní vůz roku“ magazínu AUTO BILD SPORTSCAR se nejvíce kandidátů sešlo právě v kategorii „Sedany a kombi/sériové vozy“. O prestižní cenu se ucházelo celkem 24 modelů. Vítězem se stala Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

Vrcholná verze řady Giulia tak navazuje na model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, který v soutěži AUTO BILD SPORTSCARS uspěl v loňském roce. Tato vozidla ovšem nespojuje pouze výhra ve stejné anketě, ale především stejný zážehový přeplňovaný vidlicový šestiválec s výkonem 375 kW (510 k).

Giulia Quadrifoglio je doslova výkladní skříní výjimečnosti Alfy Romeo, a ještě silnějším vyjádřením výkonu, vítězné DNA a nezaměnitelného italského stylu. Nedávnou modernizaci řady završil právě tento koncentrát důmyslných technologií, který je současně ukázkou důmyslného funkčního italského designu a nenapodobitelného stylu Alfa Romeo.

Prvotřídní výkonové parametry tohoto modelu zajišťuje zážehový přeplňovaný celohliníkový motor 2.9 V6 Bi-Turbo, který generuje výkon 510 k a točivý moment 600 Nm při 2500 ot./min. O přenos této úctyhodné síly na kola se stará systém vektorování točivého momentu Alfa™ Active Torque Vectoring a 8stupňová automatická převodovka, která byla odladěna pro optimální plynulost a komfort. V režimu RACE dovoluje Giulii vyjádřit maximální potenciál díky bleskové změně převodového stupně za pouhých 150 milisekund.

Giulia Quadrifoglio je vybavena řadou systémů, které zvyšují potěšení z jízdy a poskytují nejautentičtější a nejvíce vzrušující zážitek z jízdy. Patří mezi ně například aktivní zavěšení kol Alfa™ Active Suspension, volič jízdní dynamiky Alfa™ DNA Pro s režimem RACE nebo aktivní spoiler Alfa™ Active Aero splitter. Činnost všech těchto systémů koordinuje v reálném čase mozek vozidla Alfa™ Chassis Domain Control, který řidiči neustále zajišťuje podmínky pro maximálně vzrušující zážitek z jízdy.

Do čtenářské ankety „Sportovní vůz roku“ nominovali redaktoři magazínu AUTO BILD SPORTSCARS celkem 117 modelů v deseti kategoriích, od malých vozidel až po SUV, a to jak ve standardních, tak i vyladěných verzích.

Srba servis - Prodejce Alfa Romeo

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení