Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio byla zvolena „Sportovním vozem roku“

  • Magazín AUTO BILD SPORTSCARS zvolil Alfu Romeo Giulia Quadrifoglio nejlepším vozem v kategorii „Sedany a kombi/série“.
  • Vrcholná verze řady Alfa Romeo Giulia zvítězila nad 23 konkurenty.
  • Čtenáři vybírali z celkem 117 nominovaných vozidel v deseti kategoriích.

V anketě „Sportovní vůz roku“ magazínu AUTO BILD SPORTSCAR se nejvíce kandidátů sešlo právě v kategorii „Sedany a kombi/sériové vozy“. O prestižní cenu se ucházelo celkem 24 modelů. Vítězem se stala Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

Vrcholná verze řady Giulia tak navazuje na model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, který v soutěži AUTO BILD SPORTSCARS uspěl v loňském roce. Tato vozidla ovšem nespojuje pouze výhra ve stejné anketě, ale především stejný zážehový přeplňovaný vidlicový šestiválec s výkonem 375 kW (510 k).

Giulia Quadrifoglio je doslova výkladní skříní výjimečnosti Alfy Romeo, a ještě silnějším vyjádřením výkonu, vítězné DNA a nezaměnitelného italského stylu. Nedávnou modernizaci řady završil právě tento koncentrát důmyslných technologií, který je současně ukázkou důmyslného funkčního italského designu a nenapodobitelného stylu Alfa Romeo.

Prvotřídní výkonové parametry tohoto modelu zajišťuje zážehový přeplňovaný celohliníkový motor 2.9 V6 Bi-Turbo, který generuje výkon 510 k a točivý moment 600 Nm při 2500 ot./min. O přenos této úctyhodné síly na kola se stará systém vektorování točivého momentu Alfa™ Active Torque Vectoring a 8stupňová automatická převodovka, která byla odladěna pro optimální plynulost a komfort. V režimu RACE dovoluje Giulii vyjádřit maximální potenciál díky bleskové změně převodového stupně za pouhých 150 milisekund.

Giulia Quadrifoglio je vybavena řadou systémů, které zvyšují potěšení z jízdy a poskytují nejautentičtější a nejvíce vzrušující zážitek z jízdy. Patří mezi ně například aktivní zavěšení kol Alfa™ Active Suspension, volič jízdní dynamiky Alfa™ DNA Pro s režimem RACE nebo aktivní spoiler Alfa™ Active Aero splitter. Činnost všech těchto systémů koordinuje v reálném čase mozek vozidla Alfa™ Chassis Domain Control, který řidiči neustále zajišťuje podmínky pro maximálně vzrušující zážitek z jízdy.

Do čtenářské ankety „Sportovní vůz roku“ nominovali redaktoři magazínu AUTO BILD SPORTSCARS celkem 117 modelů v deseti kategoriích, od malých vozidel až po SUV, a to jak ve standardních, tak i vyladěných verzích.

Srba servis - Prodejce Alfa Romeo