Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Alfa Romeo a Sauber Motorsport prodlužují svou spolupráci v rámci dlouhodobé dohody

Alfa Romeo a Sauber Motorsport budou i nadále pokračovat ve spolupráci v nejvyšší disciplíně motoristického sportu. Švýcarský tým a historická italská značka oznámili prodloužení spolupráce v rámci dlouhodobé dohody s každoročním vyhodnocením.

Obnovení této spolupráce představuje novou vzrušující kapitolu v dlouhé a prestižní historii obou značek v motoristickém sportu, kde zanechaly působivou stopu s mnoha úspěchy včetně formule 1 a sportovních i cestovních vozů.

Partnerství si stanovilo velmi ambiciózní cíl postupného meziročního zlepšování a oběma stranám umožňuje rozvíjet svou vizi budoucnosti ve stabilním prostředí. Společnosti Sauber a značce Alfa Romeo umožňuje dále rozšiřovat úspěchy na trati i mimo ni.

Od návratu do vrcholné disciplíny motoristického sportu v roce 2018 se Alfa Romeo posunula na trati ze zadních pozic do středu pole, stála u zrodu nových talentů, jakými jsou Charles Leclerc a Antonio Giovinazzi a angažovala ikonu formule 1 Kimiho Räikkönena. Díky tomu se dnes jedná o tým s opravdu velkým potenciálem.

Výrazné změny předpisů, které svět formule 1 zasáhnou v roce 2022 představují pro tým velkou příležitost posunout se vpřed vzhledem ke štíhlejšímu a agilnějšímu nastavení, jako i novému rozpočtovému stropu.

Prodloužení spolupráce mezi společností Sauber Motorsport a značkou Alfa Romeo demonstruje touhu obou stran pokračovat ve společném postupu s cílem vytvořit vzrušující budoucnost týmu i značky.

Alfa Romeo svým dlouhodobým plánem píše svou další budoucnost. Značka s výrazným a inspirativním dědictvím zůstává věrna svým kořenům navzdory zásadním změnám, které přináší elektrifikace. Radost a vášeň řidiče zůstávají centrem všeho, nicméně elektrifikace dává značce příležitost změnit udržitelný výkon.

Přítomnost značky v motoristickém sportu, zejména ve formuli 1 bude hrát klíčovou roli i v budoucnu, avšak vždy s typickou italskou ušlechtilostí, kterou má Alfa Romeo v DNA už od roku 1910. F1 je špičkovou laboratoří změn, a proto je pro Alfu Romeo klíčová na její cestě k elektrifikaci s průkopnickou hybridní a udržitelnou technologií a nikdy nekončícím úsilím o maximální účinnost. Navíc představuje zásadní globální marketingovou platformu.

Partnerství se Sauber Technology a jejím velmi specifickým technickým know-how je fantastickým přínosem pro rozvoj, který bude Alfa Romeo i nadále přenášet do sériových vozidel a speciálních projektů. Tato strategie již ukázala, že výhody partnerství přesahují hranice závodních okruhů: know-how a schopnosti získané společností Sauber za více než 50 let v nejvyšších disciplínách motoristického sportu byly využité v nedávných projektech Giulia GTA a GTAm.

Jean-Philippe Imparato, CEO Alfy Romeo: „Alfa Romeo je historická italská automobilová značka, která se zrodila na okruhu. Dnes jsme hrdí, že můžeme i nadále uctít naší závodní DNA tím, že ji umístíme do srdce budoucnosti značky. Pohání náš vášeň a touha po dokonalosti. Formule 1 představuje špičkovou laboratoř pro elektrifikaci naší nabídky, což je plně v souladu s naší vizí pro nadcházející roky. Kromě toho, motoristický sport přináší bezkonkurenční globální pokrytí, které chceme využít pro úspěšnou budoucnost.“

Frédéric Vasseur, šéf týmu Alfa Romeo Racing ORLEN a CEO společnosti Sauber Motorsport AG: „Jsme potěšeni, že můžeme oznámit prodloužení tohoto partnerství. Alfa Romeo byla v posledních letech neuvěřitelným společníkem, a ještě více se těšíme na kapitoly, které teprve přijdou. Nové předpisy nám dávají šanci udělat další krok vpřed a pevně věřím, že jsme v dokonalé pozici, abychom společně dosáhli velkých úspěchů. Těšíme se na naši společnou budoucnost a na to, že budeme postupovat na přední pozice startovního pole. Tento vztah je velmi důležitý i pro naši společnost jako celek, mimo trať: práce, kterou jsme odvedli v automobilovém světě, ukázala rozsah technologických a výrobních dovedností společnosti Sauber Engineering a jsme přesvědčeni, že můžeme pokračovat v práci pro Alfu Romeo na nových a vzrušujících projektech, které budou formovat budoucnost automobilového průmyslu.“

Srba servis, Skladové vozy - Alfa Romeo