Alfa Romeo a Sauber Motorsport prodlužují svou spolupráci v rámci dlouhodobé dohody

Alfa Romeo a Sauber Motorsport budou i nadále pokračovat ve spolupráci v nejvyšší disciplíně motoristického sportu. Švýcarský tým a historická italská značka oznámili prodloužení spolupráce v rámci dlouhodobé dohody s každoročním vyhodnocením.

Obnovení této spolupráce představuje novou vzrušující kapitolu v dlouhé a prestižní historii obou značek v motoristickém sportu, kde zanechaly působivou stopu s mnoha úspěchy včetně formule 1 a sportovních i cestovních vozů.

Partnerství si stanovilo velmi ambiciózní cíl postupného meziročního zlepšování a oběma stranám umožňuje rozvíjet svou vizi budoucnosti ve stabilním prostředí. Společnosti Sauber a značce Alfa Romeo umožňuje dále rozšiřovat úspěchy na trati i mimo ni.

Od návratu do vrcholné disciplíny motoristického sportu v roce 2018 se Alfa Romeo posunula na trati ze zadních pozic do středu pole, stála u zrodu nových talentů, jakými jsou Charles Leclerc a Antonio Giovinazzi a angažovala ikonu formule 1 Kimiho Räikkönena. Díky tomu se dnes jedná o tým s opravdu velkým potenciálem.

Výrazné změny předpisů, které svět formule 1 zasáhnou v roce 2022 představují pro tým velkou příležitost posunout se vpřed vzhledem ke štíhlejšímu a agilnějšímu nastavení, jako i novému rozpočtovému stropu.

Prodloužení spolupráce mezi společností Sauber Motorsport a značkou Alfa Romeo demonstruje touhu obou stran pokračovat ve společném postupu s cílem vytvořit vzrušující budoucnost týmu i značky.

Alfa Romeo svým dlouhodobým plánem píše svou další budoucnost. Značka s výrazným a inspirativním dědictvím zůstává věrna svým kořenům navzdory zásadním změnám, které přináší elektrifikace. Radost a vášeň řidiče zůstávají centrem všeho, nicméně elektrifikace dává značce příležitost změnit udržitelný výkon.

Přítomnost značky v motoristickém sportu, zejména ve formuli 1 bude hrát klíčovou roli i v budoucnu, avšak vždy s typickou italskou ušlechtilostí, kterou má Alfa Romeo v DNA už od roku 1910. F1 je špičkovou laboratoří změn, a proto je pro Alfu Romeo klíčová na její cestě k elektrifikaci s průkopnickou hybridní a udržitelnou technologií a nikdy nekončícím úsilím o maximální účinnost. Navíc představuje zásadní globální marketingovou platformu.

Partnerství se Sauber Technology a jejím velmi specifickým technickým know-how je fantastickým přínosem pro rozvoj, který bude Alfa Romeo i nadále přenášet do sériových vozidel a speciálních projektů. Tato strategie již ukázala, že výhody partnerství přesahují hranice závodních okruhů: know-how a schopnosti získané společností Sauber za více než 50 let v nejvyšších disciplínách motoristického sportu byly využité v nedávných projektech Giulia GTA a GTAm.

Jean-Philippe Imparato, CEO Alfy Romeo: „Alfa Romeo je historická italská automobilová značka, která se zrodila na okruhu. Dnes jsme hrdí, že můžeme i nadále uctít naší závodní DNA tím, že ji umístíme do srdce budoucnosti značky. Pohání náš vášeň a touha po dokonalosti. Formule 1 představuje špičkovou laboratoř pro elektrifikaci naší nabídky, což je plně v souladu s naší vizí pro nadcházející roky. Kromě toho, motoristický sport přináší bezkonkurenční globální pokrytí, které chceme využít pro úspěšnou budoucnost.“

Frédéric Vasseur, šéf týmu Alfa Romeo Racing ORLEN a CEO společnosti Sauber Motorsport AG: „Jsme potěšeni, že můžeme oznámit prodloužení tohoto partnerství. Alfa Romeo byla v posledních letech neuvěřitelným společníkem, a ještě více se těšíme na kapitoly, které teprve přijdou. Nové předpisy nám dávají šanci udělat další krok vpřed a pevně věřím, že jsme v dokonalé pozici, abychom společně dosáhli velkých úspěchů. Těšíme se na naši společnou budoucnost a na to, že budeme postupovat na přední pozice startovního pole. Tento vztah je velmi důležitý i pro naši společnost jako celek, mimo trať: práce, kterou jsme odvedli v automobilovém světě, ukázala rozsah technologických a výrobních dovedností společnosti Sauber Engineering a jsme přesvědčeni, že můžeme pokračovat v práci pro Alfu Romeo na nových a vzrušujících projektech, které budou formovat budoucnost automobilového průmyslu.“

Srba servis, Skladové vozy - Alfa Romeo

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení