Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Blížící se Volvo EX90 vás udrží v bezpečí díky porozumění

Pokud se zeptáte kohokoli na ulici, co se mu vybaví, když se řekne Volvo, mnoho z dotazovaných nejspíš odpoví: bezpečnost. A my jsme na tuto pověst hrdí, protože jsme naši značku budovali právě s cílem bezpečnosti.

Pro nás není bezpečnost jen marketingovým tahem nebo nutností splnit další zákonné požadavky. Jedná se o základní smysl, který bije v srdci naší společnosti.

Jak řekl náš generální ředitel Jim Rowan ve svém novém prohlášení, na které se můžete podívat ZDE, již téměř sto let je naše společnost lídrem na poli bezpečnosti, jenž nastavuje nové standardy a vynalézá nové technologie, které již zachránily mnoho životů.

Tento odkaz pokračuje i prostřednictvím našeho nového čistě elektrického vlajkového SUV Volvo EX90, které bude představeno 9. listopadu. Bezpečnostní standardy modelu EX90 dalece přesáhnou ty, které dosud znáte z kteréhokoli vozu Volvo. A tak by to mělo být, protože jen inovace nás mohou posunout dopředu a přispět k tomu, aby byl svět lepší.

V inovování hodláme pokračovat, dokud se s vozy Volvo zcela nepřestane bourat a dokud nebude naše společnost 100% bez emisí uhlíku. Cílem toho všeho je ochránit více životů, což je v souladu s naším hlavním záměrem. Model EX90 zahajuje novou éru společnosti Volvo Cars, přičemž naši tradici v oblastech bezpečnosti, kvality a inovací přenese do budoucnosti.

 

Porozumění lidskému chování

Co tedy můžete od modelu EX90 očekávat? Jedná se o vůz navržený tak, aby dokázal porozumět nejen svému okolí, ale také vašemu chování, přičemž neustále pracuje na zajištění co největšího bezpečí vašeho, vašich blízkých i dalších účastníků silničního provozu. Mimoto může být tento vůz postupem doby díky učení se z nových dat a získávání aktualizací stále chytřejší a bezpečnější.

Vývoj našich nejnovějších bezpečnostních technologií je založen na pochopení chování řidiče, což má své kořeny v desítkách let našeho vlastního i dalších výzkumů bezpečnosti. Každý z nás se pravděpodobně alespoň jednou za život stal účastníkem dopravní nehody nebo ji zažil alespoň zprostředkovaně.

Tím nikoho neodsuzujeme: víme, že po většinu doby jste jistě skvělými řidiči, kteří jsou ve střehu a připraveni v případě potřeby jednat. Ale současně jsme všichni také lidmi, což znamená, že na nás působí emoce.

Uvědomujeme si, že jsou součástí našich životů nesoustředěnost a únava, které cestují s námi. Uvědomujeme si, že z různých důvodů není možné, abyste stále byli ve své nejlepší kondici. V dopravním prostředí stačí jen pár sekund a stane se něco dosud nepředstavitelného.

Naším cílem je tedy pomoci vám stát se lepšími řidiči a snížit riziko, že dojde k dopravní nehodě. Proto je Volvo EX90 vybaveno neviditelným ochranným štítem, jehož součástí jsou nejnovější senzorické technologie umožňující vozu porozumět vašemu aktuálnímu stavu i světu kolem vás.

 

Neúnavné senzory

Začneme venku. Zde vzájemně spolupracují ty nejmodernější senzory, jako jsou kamery, radary a laserový senzor LiDAR, podporované naším vlastním výpočetním jádrem a jeho softwarem, které společně v reálném čase zajišťují 360° rozhled vozu. Kdykoli a kdekoli.

Naše senzory se nikdy neunaví ani nerozruší. Jsou navrženy tak, aby odpovídaly a reagovaly v momentech, kdy by pouhá milisekunda znamenala fatální zpoždění. Náš laserový senzor LiDAR snímá silnici před vozem i při dálničních rychlostech a bez ohledu na to, zda je den, nebo noc. Dokáže rozpoznat i malé objekty stovky metrů před sebou, díky čemuž získává více času na to, aby vás mohl informovat, reagovat a předejít případné kolizi.

Z našeho výzkumu vyplývá, že jakmile naše vozy vyrazí na silnici a my získáme možnost učit se z údajů, které generují, naše senzory a software mohou přispět ke snížení dopravních nehod, jejichž výsledkem jsou smrtelná nebo jinak vážná zranění, až o 20 %.

Stejně tak odhadujeme, že můžeme zvýšit celkový počet nehod, kterým se předejde, až o 9 %, což by postupem doby mohlo vést k zabránění milionům dopravních nehod. To by mohl být velký krok pro bezpečnost i lidstvo.

 

Pozorný strážce

Náš neviditelný ochranný štít pracuje i uvnitř vozu. Speciální senzory a kamery podporované našimi vlastními algoritmy jsou schopny rozpoznat a změřit míru koncentrace lidského pohledu. Jedná se o technologii, která umožňuje modelu EX90 zjistit, že jste rozrušení, unavení nebo jinak nesoustředění, což dosud nebylo ve vozech Volvo možné.

V takovém případě budete vozem upozorněni na potenciální nebezpečí nejdříve jen jemným „šťouchnutím“, v případě potřeby pak naléhavější výzvou. A pokud dojde k nečekané situaci a vy za jízdy usnete nebo vás přepadnou zdravotní potíže, Volvo EX90 je navrženo tak, aby bezpečně zastavilo a přivolalo pomoc.

Mnohem více informací o našem novém plně elektrickém vlajkovém SUV uvedeme v nadcházejících týdnech, ještě před globálním odhalením vozu, které proběhne 9. listopadu.

Skladové vozy Volvo