Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Služba Volvo On Demand mění způsob, jakým lidé vnímají mobilitu a vlastnictví vozu

Po úspěšné švédské expanzi zahrnující 250 000 registrovaných zákazníků a téměř jeden milion absolvovaných jízd se značka M uvedená na trh společností Volvo Cars jako společnost nabízející služby sdílené mobility, stává službou Volvo On Demand. Služba Volvo On Demand vyvinutá a provozovaná dceřinou společností Volvo Car Mobility pokračuje v další expanzi, přičemž nabízí nový pohled na vlastnictví vozu a městskou mobilitu.

Unikátní platforma pro poskytování služeb mobility rozšiřuje možnosti zákazníků využívat vozy Volvo. Jedná se o součást dlouhodobých strategických investic, jejichž smyslem je zvýšit význam sdílené mobility v rámci ekosystému Volvo Cars a tím dostát našemu slibu, v rámci něhož jsme se zavázali poskytnout našim zákazníkům svobodný způsob cestování podle vlastních pravidel, udržitelně a bezpečně, a také naší ambici stát se do roku 2040 společností fungující na principech oběhové ekonomiky. V současné době máme v plánu překročit s rozšířenou nabídkou služeb Volvo On Demand hranice Švédska.

Na základě externí analýzy bylo zjištěno, že jeden sdílený vůz společnosti Volvo Car Mobility dokáže v současné době ve švédských městech nahradit potřebu až devíti vozů v soukromém vlastnictví, což odpovídá ročnímu snížení emisí CO2 až o 16 000 tun. Služba sdílené mobility nejenže přispívá k uvolnění prostoru ve městech, ale také pomáhá zákazníkům k dosažení udržitelnějšího životního stylu a současně šetří čas i peníze.

Služba Volvo On Demand bude i nadále fungovat na základě vlastní platformy řízené umělou inteligencí ve vlastnictví společnosti Volvo Cars. Jádro platformy tvoří dynamický prediktivní model společnosti Volvo Car Mobility, který na trhu představuje přední umělou inteligencí podporovanou architekturu umožňující pokročilé predikce poptávky a optimalizaci nabídky.

„Cílem společnosti Volvo Cars je nabídnout zákazníkům naprostou svobodu pohybu podle vlastních pravidel, udržitelně a bezpečně,“ říká Magnus Fredin, senior viceprezident pro globální online obchodování ve společnosti Volvo Cars. „Strategie společnosti Volvo Car Mobility zaměřená na budoucnost nám pomáhá tomuto slibu dostát. Služba Volvo On Demand přináší nové možnosti, jak proniknout do vývoje flexibilního přístupu k automobilům. Je nám potěšením, že se můžeme vydat touto cestou společně. Služba Volvo On Demand dokáže oslovit cílové skupiny, které nechtějí nutně vlastnit vůz, ale na druhou stranu ho příležitostně potřebují.“

„Těšíme se, že se nám podaří na základě naší platformy mobility urychlit náš růst a staneme se klíčovou nabídkou automobilky Volvo Cars,“, uvádí Erik Jivmark, generální ředitel společnosti Volvo Car Mobility. „Očekáváme, že prostřednictvím nové nabídky produktů a mezinárodní expanze dojde k výraznému rozšíření naší zákaznické základny a k vytvoření zcela nové trajektorie růstu.“

Současní uživatelé služby M spuštěné v roce 2019 se dočkají nového uživatelského rozhraní a nového designu již v září 2022. Služba bude během uvedené změny fungovat jako obvykle.

Skladové vozy Volvo