Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

GM nainvestuje 230 milionů EUR do Evropského vývojového centra automobilky Opel/Vauxhall

  • Posílení pozice Evropského vývojového centra jako integrální součásti globálních vývojových kapacit GM
  • Hlavní část investic půjde do nové dynamometrické laboratoře v areálu závodu Opel Rüsselsheimu
  • Nové centrum pro testování podvozků v areálu zkušebního centra v Dudenhofenu

 

Koncern GM dnes oznámil, že investuje 230 milionů EUR do vybudování nových testovacích kapacit ve svém Evropském vývojovém centru (European Product Development Center) v areálu centrály značky Opel v německém Rüsselsheimu a na zkušebním okruhu Dudenhofen. Investice se bude realizovat v nejbližších třech až čtyřech letech. Toto rozhodnutí přichází jen dva týdny poté, co správní rada GM navštívila evropskou centrálu automobilky Opel a přislíbila investice ve výši 4 miliardy EUR do budoucích produktů v období let 20132016.

 

Rozhodnutí o zintenzivnění investičních aktivit je dalším evidentním krokem GM při systematickém posilování svých evropských značek Opel/Vauxhall. Nová zařízení, která odpovídají jednotnému globálnímu standardu GM, zvyšují celkovou flexibilitu, rychlost a efektivitu vývojových prací v rámci celého koncernu GM. Investice do nových společných zařízení má zásadní význam pro značky Opel/Vauxhall při vývoji motorů nových generací. V rámci aktuálního investičního plánu bude vybudována i nová čerpací stanice, audio-laboratoř a budova pro provádění bezpečnostních analýz.

 

„Tato významná investice nám dává perspektivu pro budoucí desetiletí a zaručí budoucnost Evropského vývojového centra,” říká Dr. Karl-Thomas Neumann, šéf automobilky Opel a prezident GM Europe. „V Rüsselsheimu bude probíhat vývoj motorů a převodovek pro Evropu i zbytek světa. Tím se na nás přenášejí globální kompetence ve sféře vývoje motorů,” říká Dr. Neumann.

 

Pro testování motorů budou nasazeny zcela nové dynamometry, což umožní vývoj nových agregátů pro období po roce 2020. Speciální testovací „buňky“ umožňují zvýšit provozní flexibilitu. Tato nejmodernější vývojová laboratoř bude přímo propojená s GM centry pro vývoj motorů v USA (Pontiac) a v Evropě (Turín/Itálie).

 

V rámci investičního plánu budou vybudována nová zařízení i v areálu zkušebního okruhu v Dudenhofenu jde např. o zavlažované plochy, nové dílny a dynamometry, které umožňují měřit extrémně nízké emise. Toto testovací vybavení odpovídá globálnímu standardu GM, což umožňuje porovnávání testovacích procedur a získaných dat.

 

Představenstvo a zaměstnanecká rada automobilky Opel se kromě toho dohodli na flexibilnějších pracovních podmínkách v Evropském vývojovém centru v Rüsselsheimu, kde pracuje více než 6000 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Tato dohoda navazuje na tzv. „Master Agreement“ ze 28. března 2013.

 

Investice do designu modelů Opel, konstrukce, vývoje motorů a lidských zdrojů zvýrazňuje úsilí GM posílit lokální kapacity v zájmu zvýšení dlouhodobé konkurenceschopnosti a úspešnosti značky Opel a její sesterské značky Vauxhall.

 

Díky novým technickým kapacitám se zlepší postavení značek Opel a Vauxhall v procesu navrhování, konstruovaní a výroby nových modelů a pohonných jednotek, stejně jako motorů a převodovek pro další značky koncernu GM.

 

Investiční plán podléhá ještě schválení dozorčí rady značky Opel.

Skladové vozy Opel