Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Červenobílý Opel ADAM je ideálním vozem pro hasiče

  • Téměř nekonečné množství kombinací: Šampion v individualizaci je vhodný i jako zásahové vozidlo pro první zásah
  • Dlouhá tradice: Modely Opel zachraňují životy od začátku 20. století
  • Vysoký důraz na bezpečnost: Opel má vlastní profesionální hasičský sbor od roku 1911

Opel ADAM je absolutním šampionem v individualizaci – nejenom jako soukromý vůz, ale v budoucnosti možná i jako automobil pro hasiče. Výrazný městský automobil nyní demonstruje svůj potenciál v podobě rychlého zásahového vozidla. Sériový model Opel ADAM nabízí 12 laků karoserie a tři kontrastní barvy střechy. Na této bázi vznikla studie hasičského vozu ve výrazné červeno-bílé kombinaci se speciálním vybavením. Malý lifestylový automobil tak netradičním způsobem pokračuje v tradici záchranářských vozidel Opel, kterou odstartoval před více než 100 lety model Opel „Doktorwagen“.

Opel ADAM jako rychlé zásahové vozidlo hasičů: Bezpečnost v nejposlednějším detailu

Společnost Opel Special Vehicles GmbH transformovala módní městský model Opel ADAM na speciální zásahové vozidlo hasičů. Na kapotě motoru, bočních dveřích a dveřích zavazadlového prostoru jsou dobře viditelné stylizované červeno-bílé aplikace nouzového čísla „112“, světelný maják na střeše a dvě přední blikající světla z LED diod na první pohled upozorňují ostatní účastníky silničního provozu. V interiéru je kromě spínačů výstražné světelné signalizace na středové konzoli namontovaný i držák profesionální radiostanice Tetra.

Vedle těchto speciálních prvků může být zásahové vozidlo na přání vybavené stejnými inovativními hi-tech prvky jako běžný sériový model. Patří k nim například systém infotainmentu IntelliLink umožňující využívání funkcí telefonu iPhone a smartfonů na bázi operačního systému Android. Kromě toho může mít hasičský ADAM samočinný parkovací systém, vyhřívaný volant v kombinaci s vyhřívanými předními sedadly, asistenční systém monitorující mrtvý úhel vnějších zpětných zrcátek, nabíjecí základnu pro smartfony FlexDock, svět pro denní svícení z LED diod nebo 18-palcové disky kol z lehkých slitin s červeno-bílými dekorativními elementy.

Zvlášť praktické detaily má hasičský ADAM v zadní části kabiny: Speciální vnitřní vybavení od firmy Bösenberg spolehlivě fixuje záchranný komplet, defibrilátor, hasicí přístroj a hasičskou přilbu při jízdě vysokou rychlostí k zásahu.

Zachránci životů s logem blesku: Dlouhá tradice záchranných automobilů Opel

S délkou pod 3,7 metru a celou škálou inovativních technologií je agilní městský model Opel ADAM ideálním vozem pro tzv. „prvotní zásah“ (First Responder) v hustém městském provozu. Představuje zcela novou kapitolu ve výrobě automobilů Opel pro záchranné sbory, přičemž navazuje na více než stoletou tradici značky Opel v této oblasti.

Prvním modelem tohoto druhu byl „Opel 4/8 PS“ z roku 1909. Dvojmístný automobil, známy pod přezdívkou „Doktorwagen“, byl menší a agilnější než tehdejší běžné automobily, proto mohl mnohem lépe manévrovat na úzkých cestách, což bylo velmi užitečné pro lékaře, kteří se tak mohli rychleji dostat ke svým pacientům.

Význam profesionálního záchranného týmu a speciálního vybavení si u značky Opel uvědomili už o dva roky dříve – v roce 1911, kdy mohutný požár zničil značnou část závodu Opel v Rüsselsheimu. V reakci na tuto událost byl založený profesionální hasičský sbor automobilky Opel, který podporoval již tehdy existující dobrovolné hasičské sbory. Pro hasiče v továrně Opel bylo vyvinuto speciální vozidlo – motorizovaná hasičská stříkačka. Svými prvními hasičskými vozy stanovil Opel nové technické standardy. Hasičské automobily s logem blesku si získaly velmi rychle velkou popularitu nejenom u zákazníků v Německu, ale i v zahraničí. Dobrým příkladem úspěšného hasičského automobilu byl Opel Blitz. Různé verze podvozku tvořily základ pro speciální nástavby – v nabídce byly vozy pro přepravu až devíti osob nebo hasičské cisterny.

V roce 1952 přišla nová generace modelu Blitz, který se díky oblibě u hasičských sborů rychle etabloval jako lídr trhu. Jeho vitální zážehový šestiválec, který v případě potřeby spolehlivě snášel velká zatížení, byl extrémně robustní. Pro řadu malých hasičských sborů byl hasičský automobil LF-8 na bázi 1,75-tunového modelu Opel Blitz prvním motorovým vozidlem – a mnohé z těchto automobilů zůstaly ve službě až do 80. let dvacátého století.

V současné době vyrábí dceřiná společnost Opel Special Vehicles GmbH (OSV) speciální modely pro policii, zdravotníky nebo hasiče, odvozené od sériových automobilů. Nabídka sahá od speciálně modifikovaných pětidveřových modelů Astra a kombi Astra Sports Tourer, kombi Insignia Sports Tourer, modelů Corsa, Antara a Zafira až po prostorný van Zafira Tourer. Kromě toho Opel dodává modely Vivaro a Movano specializovaným certifikovaným partnerům, kteří je přestavují na víceúčelová speciální vozidla, minibusy pro přepravu zásahových jednotek, sanitní automobily a malé hasičské vozy.

Skladové vozy Opel