Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Volvo EX30 má za sebou oslnivý debut jako Auto roku magazínu The Sun

Nové Volvo EX30 se dočkalo prvních významných ocenění ještě předtím, než dorazily první vozy ke svým majitelům. Jako dokonalá předehra dodání prvních kusů nového plně elektrického malého SUV na vybrané trhy působí ocenění Malé SUV/crossover roku udělené magazínem The Sun v rámci soutěže News UK Motor Awards.

Ocenění, o němž byla veřejnost informována na slavnostním představení v Londýně, vyzdvihuje kvality, díky nimž se model EX30 stává měřítkem pro svou třídu. Těmito kvalitami jsou: nabídka čistě elektrických pohonných jednotek, nejmodernější technologie a pověstná kvalita Volvo, to vše za dostupnou cenu.

„EX30 ztělesňuje vše, co očekáváte od moderního vozu Volvo: bezpečnost, svěží skandinávský design a udržitelnost – to vše za cenu, která vás mile překvapí. EX30 se stane obrovským hitem.

O tom jsme naprosto přesvědčeni. Nejenže si odnáší pomyslnou korunu v kategorii Malé SUV/crossover roku, ale současně si vysloužilo také výjimečný titul Auto roku magazínu

The Sun,“ uvedl Rob Gill, redaktor magazínu The Sun Motors.

Ocenění v rámci soutěže News UK Motor Awards bylo modelu EX30 uděleno na základě shody napříč celou řadou národních mediálních platforem organizace, a to včetně periodika The Sunday Times, jehož motoristický redaktor Nick Rufford řekl:

„Důvtipní zákazníci čekali na elektrické SUV, které působí chytře, má šmrnc, je hbité a nezruinuje jejich bankovní účet. Základní cena tohoto mini SUV nejenže se pohybuje pod cenami jeho elektrických konkurentů, ale dokonce může soupeřit i se spoustou benzínových SUV.“

„V lepší reakci na náš nejnovější model jsme nemohli ani doufat. Získaná ocenění potvrzují naše přesvědčení, že nám Volvo EX30 pomůže změnit zažité představy zákazníků o elektrických vozech, protože nabízí řešení, které bude vyhovovat jejich životnímu stylu, jejich jízdním potřebám, a co je nejdůležitější, také jejich rozpočtu. Úspěch tohoto modelu bude klíčový pro růst naší značky, přičemž posune naše vedoucí postavení na poli elektrické mobility na vyšší úroveň,“ vyjádřil se k udělení ocenění Kristian Elvefors, generální ředitel společnosti Volvo Car UK.

Model EX30 je nejmenším SUV, které kdy automobilka Volvo Cars uvedla na trh, přičemž je postaveno na platformě, která byla navržena speciálně pro elektrická vozidla. Kromě toho, že je vůz poháněn elektrickou energií z baterie, díky čemuž neprodukuje žádné emise ve výfukových plynech, byl vyvinut s důrazem na minimalizaci uhlíkové stopy v průběhu celého svého životního cyklu.

Zákazníci si mohou vybrat ze tří variant elektrického pohonu: variantou Single Motors disponující výkonem 200 kW (272 koní) a vybavenou 51kWh baterií; variantou Single Motor Extended Range s kapacitou baterie zvýšenou na 69 kWh; a motorizací Twin Motor Performance nabízející výkon 315 kW (428 koní) a baterii o kapacitě 69 kWh. Volvo EX30 se může pochlubit dojezdem až 476 km a jeho baterii je možné nabít z 10 na 80 % její kapacity za něco málo přes 25 minut.

IMG_4914

Bližší informace o voze Volvo EX30 najdete stejně jako online konfigurátor na webu https://www.volvocars.com/cz/cars/ex30-electric/

Na video, kde generální ředitel automobilky Jim Rowan odhaluje novou EX30, se můžete podívat zde.

Poznámky 

  • Volvo EX30 lze nyní objednávat napříč celou Evropou a na dalších vybraných trzích.
  • Časy nabíjení závisejí na různých faktorech, jako jsou venkovní teplota, aktuální teplota baterie, zvolený nabíjecí systém, stav akumulátoru a stav vozidla.
  • Dojezd v souladu s realistickým WLTP jízdním cyklem v rámci testování nových vozů za kontrolovaných podmínek. Reálný dojezd se nicméně může lišit.
  • Uvedené funkce a služby nemusejí být dostupné na všech trzích a nebudou součástí standardní výbavy na všech trzích a u všech modelů.

Skladové vozy Volvo