Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Volvo Cars zahajuje výrobu plně elektrického SUV EX90

Tento týden máme důvod k oslavám, neboť závod poblíž Charlestonu v Jižní Karolíně zahájil výrobu našeho nového vlajkového modelu, plně elektrického SUV s označením EX90. První dodávky zákazníkům jsou naplánovány již na druhou polovinu tohoto roku.

 

Volvo EX90 nejenže rozšiřuje naše portfolio plně elektrických vozů, ale představuje také zásadní posun pro naši společnost: jde o první vůz značky Volvo fungující na výkonné výpočetní technologii, která zajišťuje novou éru bezpečnosti našich vozů.

 

Prvním exemplářem EX90 který sjel z výrobní linky v Charlestonu a je určen pro zákazníka, byl impozantní vůz v barvě Denim Blue, jenž bude dodán svému majiteli v USA ještě letos.

Volvo Cars zahajuje výrobu plně elektrického SUV EX90

„Plně elektrické Volvo EX90 je začátkem nové éry pro Volvo Cars – éry bezpečnosti, udržitelnosti a technologií zaměřených na člověka,“ říká náš generální ředitel Jim Rowan. „EX90 je s velkou péčí vyráběno v USA a odráží náš dlouhodobý závazek vůči našim lidem v Jižní Karolíně a širšímu americkému trhu.“

Volvo Cars zahajuje výrobu plně elektrického SUV EX90

Továrna v Jižní Karolíně

První výrobní závod Volvo Cars ve Spojených státech byl otevřen v létě roku 2018 nedaleko Charlestonu, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších měst v zemi. Dnes vyrábí jihokarolínská továrna modely EX90 a sedan S60 a její kapacita je až 150 000 vozů ročně.

 

V posledních letech jsme do závodu v Jižní Karolíně významně investovali. Karosárna a lakovna byly rozšířeny a modernizovány a závod nyní také disponuje špičkovou výrobní linkou na trakční baterie.

 

Díky těmto investicím jsou naše výrobní možnosti v USA dobře připraveny na nadcházející novou historickou éru a odrážejí náš dlouhodobý závazek vůči Jižní Karolíně a Spojeným státům, kde Volvo Cars působí téměř 70 let prostřednictvím rozsáhlé sítě 281 prodejců ve 47 státech.

Plně elektrický průkopník

Model EX90 je postaven na nové generaci naší plně elektrické platformy a nabídne dojezd na jedno nabití až 600 km. Je navržen tak, aby byl dosud nejbezpečnějším vozem Volvo a disponuje proto nejmodernějšími technologiemi pasivní i aktivní bezpečnosti a softwarem, který využívá údajů z široké škály senzorů.

V duchu skandinávských designových principů nabízí EX90 vyvážené proporce, které optimalizují nejen estetiku tvarů, ale také bezpečnost a provozní efektivitu vozu. Díky plně sedmimístné konfiguraci je EX90 ideálním společníkem pro celou rodinu, nabízejícím velký vnitřní prostor, všestrannost a komfort.

Model EX90 je vybaven výkonným výpočetním jádrem využívajícím potenciál umělé inteligence (AI). Vozy jsou stále propojeny, přičemž průběžně shromažďují a přijímají data v reálném čase a mohou být neustále vylepšovány prostřednictvím aktualizací přes vzdálený přístup.

EX90 je důkazem schopností našich inženýrů a potvrzuje pozici společnosti Volvo Cars coby lídra v probíhající technologické změně v automobilovém průmyslu.

Volvo Cars zahajuje výrobu plně elektrického SUV EX90

Poznámky

  • Dojezd podle realistického jízdního modelu WLTP za kontrolovaných podmínek pro nový vůz. Reálný dojezd se může lišit. Údaje jsou založeny na předběžných cílech.

Skladové vozy Volvo