Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Grande Panda: nový globální vůz značky FIAT

  • FIAT odhaluje první fotografie nového modelu Grande Panda. Jde o prvního člena nové rodiny inspirované kompaktním rodinným modelem Panda z 80. let, který reaguje na potřeby zákazníků po celém světě.
  • Nový Fiat Grande Panda je prvním modelem postaveným na nové globální platformě navržené pro různé druhy pohonů, na níž vznikne celá paleta nových modelů. FIAT tímto způsobem spustil proměnu své strategie produkce lokálních modelů na globální nabídku postavenou na společné platformě.
  • Grande Panda se představí nejdříve v Evropě, na Středním východě a v Africe, a bude k dispozici s čistě elektrickým i hybridním pohonem.
  • Grande Panda je vůz segmentu B s délkou pod 4 metry, čistými tvary, dokonalou prostorností a nabídkou místa pro 5 cestujících, který je ideální jak pro rodinné použití, tak pro současnou městskou mobilitu.

FIAT je s více než stoletou historií jedním z nejstarších stále fungujících výrobců automobilů a skutečně globální značkou, která letos slaví 125. výročí svého založení. Historie značky FIAT je protkána úspěchy, rekordy, vedoucími postaveními na trhu i globálním dosahem, přičemž vždy pro ni platí, že pamatuje na své zákazníky. V roce svého významného výročí FIAT představuje nový model Grande Panda. Svým zákazníkům z celého světa tím přináší nový globální model, který je ideální jak pro rodinné použití, tak pro pohyb v městském prostředí.

 

Grande Panda: nový globální vůz značky FIAT

Olivier François, FIAT CEO a globální CMO Stellantis, uvedl: „Nejlepší způsob, jak oslavit 125 let značky FIAT, je začít psát první stránky naší budoucnosti. To se děje spolu s novým modelem Grande Panda. Nový produkt značky FIAT, navržený v italském Turíně v našem Centro Stile, ztělesňuje hodnoty svého předchůdce. Tento kompaktní vůz, postavený na globální platformě, poskytuje značce základ pro expanzi na globální úrovni. S modelem Grande Panda nyní FIAT zahajuje svůj přechod na použití společné globální platformy, která se bude používat pro modely ve všech regionech světa a z níž budou mít přínos zákazníci po celém světě. Grande Panda se totiž v každé zemi dokonale hodí jak pro rodinné použití, tak pro městskou mobilitu... zkrátka skutečný FIAT!“

Grande Panda je první novinkou rodiny nových modelů značky. Po ní bude následovat až do roku 2027 uvedení nového vozu na trh každý rok. Rodina nových modelů byla navržena tak, aby dobyla ulice celého světa a doplnila modelovou řadu značky. Inovativní projekt značky FIAT spočívá ve výrobě vozů postavených na společné globální a platformě Smart Car určené pro různé druhy pohonu, která se uplatní ve všech regionech světa. Tím bude značka schopna vytvářet mnoho různých modelů a reagovat jimi na potřeby zákazníků po celém světě.

Fiat Grande Panda: navržen v Itálii pro celý svět

Grande Panda: nový globální vůz značky FIAT

Fiat Grande Panda, který byl navržen v italském Centro Stile v Turíně, se od ostatních vozů segmentu B odlišuje svou mimořádnou kompaktností – na délku měří pouhých 3,99 m, což je méně než průměr v segmentu, který činí 4,06 m. Karoserie vyznačující se čistými liniemi zaujme praktickým uspořádáním objemného vnitřního prostoru. Nový model značky FIAT pojme pět osob a je ideální pro pohodlné rodinné cesty i pro pohyb v městském prostředí. Karoserie s jasně definovanými objemy působí robustně, přehledně a přitom originálně. Při pohledu z boku dodává vozu jeho dynamiku mírně klínovitý profil. Fiat Grande Panda byl navržen tak, aby budoucí zákazníky oslovil prostřednictvím inovativního a chytrého využití prostoru, cool stylu a překvapivými prvky výbavy.

Nový Fiat Grande Panda přichází se speciálním vzhledem exteriéru s výraznou kombinací jasně strukturovaných linií a měkce, a přitom odvážně tvarovaných povrchů, které ztělesňují především masivní výřezy blatníků. Kromě toho je „italskost“ nového Fiatu Grande Panda okamžitě patrná zásluhou ikonického a nápaditého italského designu, který je synonymem krásy. Kompaktní prostorný rodinný vůz přichází s výraznými barvami karoserie, mezi nimiž nechybí ani žlutá.

Přední část se vyznačuje kompaktností, ale značnou osobitostí. Pravoúhlé tvary podtrhuje uspořádání detailů v podobě čtvercové mřížky, která je výrazným a přitom elegantním prvkem. Vytváří vzhled připomínající pixely, které plynule přecházejí ze středu horní části leskle černé masky až do světlometů.  Ochranná ližina ve spodní části předního nárazníku dodává vozu charakter SUV. Unikátní je řešení světlometů, jejichž uspořádání světelných segmentů evokuje řešení oken na továrně Lingotto. Tento výrazný světelný podpis při aktivovaných světlech pro denní svícení se změní při aktivaci směrových světel, kdy jednotlivé pixely vytvoří horizontální uspořádání ve tvaru šachovnicové vlajky.

Při pohledu z boku odkazuje silueta Fiatu Grande Panda se svojí sebevědomou přitažlivostí a dynamickým tvarem bočních oken a horní části karoserie na model Panda z 80. let. Klínovitý profil účinně zvýrazňují zkosené přední a zadní kraje podélných střešních ližin. Jako pocta klasickému modelu Panda 4x4 slouží nápisy Panda, které jsou trojrozměrně vyraženy do spodních částí dveří, jež svými odlesky nápaditě oživují. Vertikální uspořádání zadní části účinně z pohledu objemu redukují a zjemňují nezaměnitelné šikmo umístěné C-sloupky. Zadní část bočních oken je originálně opticky prodloužena černým nástavcem, v němž je umístěný černý čtvercový nápis FIAT, který doplňuje stejné nápisy na přídi a zádi.

Také zadní část vozu má odvážný charakter, vytvořený spojením výrazných blatníků, sklonu oken, celkového uspořádání zadního okna, světlometů a ochranných prvků na spodních částech nárazníků. Vozu Fiat Grande Panda dodávají robustní a masivní výraz a částečně také terénní charakter. Objem zadní části opticky zvětšuje leskle černá lišta s trojrozměrně umístěným nápisem Panda, který je dalším odkazem na původní Pandu. A aby bylo zachováno téma pravých úhlů typické pro 80. léta, jsou v tomto stylu navržena také 17palcová leštěná kola s futuristickým designem a stylizovaným písmenem X.

Díky speciálnímu novému designovému stylu tvoří Fiat Grande Panda budoucnost již nyní. Je součástí snahy své značky nabídnout zákazníkům na celém světě jedinečný vůz, který svým osobitým designem vyjadřuje všechny její hodnoty.

 Skladové vozy Fiat

Grande Panda: nový globální vůz značky FIAT