Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

V novém plně elektrickém SUV Volvo EX90 se snoubí pohlcující zvuk s prémiovým designem

Hlasitost? Zvýšit. Pocit po těle? Až z toho mrazí.

Nejde o nic jiného než o to, nechat se obklopit dokonale namíchanou symfonií zvuku. To, co si dříve mohli vychutnávat pouze profesionálové a vášniví milovníci hudby, bude nyní dostupné také ve voze Volvo EX90.

V našem novém plně elektrickém SUV nabízíme audiosystém, který kolem vás vytvoří pohlcující zvukový zážitek s vysokým rozlišením. Hi-fi audiosystém Bowers & Wilkins je v perfektním souladu s naší dosud nejtišší kabinou Volvo.

Zvuk v podobě, v jaké byl stvořen

Již v době, kdy bylo Volvo EX90 zatím jen skicami na papíře, spolupracovali naši designéři s odborníky na zvuk ze společnosti Bowers & Wilkins, protože jen tak mohli zajistit, že budou mít všichni členové posádky bez ohledu na to, na jakém ze sedmi míst kdo sedí, možnost vychutnat si extrémně realistický 3D prostorový zvuk reprodukovaný 25 reproduktory rozmístěnými po celé kabině.

„Pokud jde o nové Volvo EX90, byla při výběru partnera pro náš prémiový audiosystém jasnou a přirozenou volbou společnost Bowers & Wilkins. Její uznávaný přístup ke zvuku vede k vytváření velmi kvalitních řešení, přičemž její produkty plynule doplňují náš designový jazyk,“ říká Jorge Furuya, ředitel pro automobilový uživatelský zážitek (UX) ve společnosti Volvo Cars. „Tento prémiový poslechový zážitek je přesně tím, co od nás naši zákazníci očekávají, přičemž jsme rádi, že můžeme spojit své síly s některými z nejuznávanějších jmen v oblasti audiotechniky, abychom mohli výsledný audiosystém našim zákazníkům nabídnout.“

Díky optimalizovanému rozmístění reproduktorů a jejich technologii odvozené ze studiové techniky je hudba proudící přes 1610W systém přenášena k uším posluchačů přesně tak, jak to měli její tvůrci v plánu. Přesně v duchu filozofie společnosti Bowers & Wilkins: „True Sound“ (věrný zvuk).

Aby bylo možné využít vlastnosti reproduktorů, které jsou ve voze optimálně rozmístěny, naplno a posluchači si mohli ve svém voze Volvo užívat zvuk jako nikdy předtím, je zde systém Dolby Atmos. Jestliže umělci nebo kreativci vytvářejí skladbu, podcast nebo jiný obsah ve formátu Dolby Atmos, jsou schopni záměrně umístit jednotlivé zvuky do trojrozměrného prostoru tak, aby si posluchači mohli vychutnat bohatý a do detailu vyladěný poslechový zážitek. Ve voze Volvo EX90 vybaveném systémem Dolby Atmos si může každý prostřednictvím reproduktorů audiosystému Bowers & Wilkins vychutnat pohlcující akustický zážitek s větší hloubkou, prokreslenějšími detaily a křišťálovou čistotou.

Audiosystém je mimoto rozšířen o režimy prostorového zvuku, které umožňují posluchačům nastavit si zvuk podle svých osobních preferencí.

Režim Studio replikuje neutralitu a čistotu zvuku v nahrávacím studiu, přičemž jej lze optimalizovat pro všechny cestující bez ohledu na to, na jakém sedadle sedí. Režim Individual Stage ve vás vyvolá pocit, že jste v blízkosti interpreta, který vystupuje jen pro vás, zatímco v rámci režimu Concert Hall je reprodukována akustická atmosféra koncertní síně v rodném městě značky Göteborgu.

Velmi pečlivé začlenění reproduktorů do designu palubní desky, dveří, polstrování stropu, podběhu zadního kola a do opěrek hlavy předních sedadel perfektně souzní s naším minimalistickým skandinávským designovým jazykem.

Velká část reproduktorů je opatřena na míru vytvořenými dvojitě leptanými mřížkami z kartáčované nerezové oceli, které jsou zasazeny v podsvícených dřevěných panelech, čímž je dosaženo vysoké úrovně akustické transparentnosti v zájmu zajištění nejlepší možné kvality zvuku, aniž by došlo ke kompromisům na prémiovém designu i v těch nejmenších detailech.

„Vzhledem k tomu, že se blížíme k desetiletému výročí naší úzké spolupráce s partnery ve společnosti Volvo Cars, jsme hrdí na to, že můžeme na trh uvést prémiový audiosystém pro Volvo EX90,“ uvádí Dan Shepherd, viceprezident pro licencovaná partnerství ve společnosti Bowers & Wilkins. „Zatím nejnovější a nejsofistikovanější automobilový zábavní systém, který jsme společnými silami vyvinuli, nabízí mimořádně realistický a pohlcující poslechový zážitek.“

Pokud máte zájem o bližší informace o kreativním přístupu našich designérů, podívejte se videa níže:

 Skladové vozy Volvo