Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Stellantis oznamuje příchod nových modelů Fiat Professional Scudo a Fiat Ulysse, které rozšíří produktové nabídky obou značek

  • V továrně skupiny Stellantis v Hordainu ve Francii se již brzy začnou vyrábět lehké a středně velká užitková vozidla Fiat Professional a víceúčelový model Fiat.
  • Oba modely budou k dispozici se spalovacím motorem a také ve zcela nové, 100% elektrické verzi (bateriové elektrické vozidlo).
  • Široká paleta užitkových vozidel – tři délky a verze Van, Combi a kabina s platformou –, která posílí silnou pozici značky Fiat Professional v segmentu užitkových vozidel.
  • Kompletní řada víceúčelových modelů v různých kombinacích od 6 do 9 míst, která je zaměřená na velké rodiny nebo podnikatelský sektor.
  • Nová rodina vozidel představuje návrat značek Fiat Professional a Fiat do historické francouzské továrny, která v letech 1994 až 2016 vyráběla jedny z nejslavnějších modelů. Nové modelové řady přebírají i původní názvy, tedy Scudo a Ulysse.
  • Konfigurace s ryze elektrickým pohonem nepochybně vzbudí velký zájem s ohledem na probíhající přechod na mobilitu s nulovými emisemi a jsou konkrétními příklady nové strategie elektrifikace skupiny Stellantis.
  • Očekává se, že do roku 2030 budou nízkoemisní vozidla Stellantis tvořit více než 70 % prodejů v Evropě a více než 40 % v USA, přičemž investice do roku 2025 překročí 30 miliard EUR.

 

Společnost Stellantis oznámila uvedení nové generace vozidel, která se začnou vyrábět v historické továrně Stellantis v Hordainu v blízkosti města Valenciennes v severní Francii. Jedním bude minivan Fiat, druhým pak lehký užitkový vůz střední velikosti Fiat Professional.

Oba modely budou k dispozici ve verzi se spalovacím motorem, ale i ve 100% elektrické verzi (bateriové elektrické vozidlo – BEV). Pokud jde o spalovací motory, ty budou vznětové a kombinované s manuální nebo automatickou převodovkou. Lehké užitkové vozidlo bude k dispozici ve třech konfiguracích – Van, Combi a kabina s platformou, čímž naplní všechny požadavky profesionální přepravy. Obě vozidla vycházejí z platformy EMP2, jejíž modulární povaha umožňuje vyhovět specifickým potřebám na různých trzích tím, že se dokáže přizpůsobit i velmi odlišným modelům a segmentům. Stejná platforma je využívaná také pro modely Peugeot Expert a Traveller, Citroën Jumpy a SpaceTourer a Opel/Vauxhall Vivaro a Zafira Life.

Do francouzské továrny se vracejí dvě italské značky, které zde produkovaly jedny ze svých nejslavnějších modelů: špičkové MPV Fiat Ulysse, které bylo vyráběné v letech 1994 až 2002, a užitkový vůz Fiat Scudo, který byl vyráběn v letech 1996 až 2016. Továrna byla otevřena v roce 1992 v rámci společného joint venture z roku 1978 mezi tehdejšími skupinami Fiat a PSA. Nyní se tento průmyslový komplex stává „kolébkou“ dvou nových modelů značek Fiat a Fiat Professional, které jsou připravené čelit novým výzvám stále udržitelnější a k životnímu prostředí ohleduplnější městské mobility.

Dvojice modelů inspirovaná úspěchy svých předchůdců ponese jména Fiat Ulysse a Fiat Professional Scudo. Kromě toho oba modely nabídnou i řešení s nulovými emisemi velkým rodinám, zájemcům o rekreační vozidla i profesionálům v dopravě. Ke známým a spolehlivým verzím se totiž přidají rovněž inovativní, 100% elektrické modely, které nepochybně vzbudí velký zájem.

Nová generace modelů Fiat a Fiat Professional je reakcí na probíhající přechod na mobilitu s nulovými emisemi. S ohledem na rostoucí využití lehkých užitkových vozidel v městských oblastech – částečně kvůli nárůstu poptávky po online doručovacích službách –, tato vozidla významně přispějí ke snížení emisí ve městech. Stejně tak verze pro přepravu cestujících umožní rodinám užívat si „zelený“ aktivní životní styl, těžit z inovativních high-tech zařízení, mimořádné úrovně pohodlí a prostoru na vrcholu segmentu a pokročilých bezpečnostních prvků.

Fiat Professional Scudo bude možné objednávat na hlavních trzích koncem tohoto a začátkem příštího roku, zatímco Fiat Ulysse bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2022.

Stellantis hraje vedoucí roli v oblasti užitkových vozidel a zcela jednoznačně naplňuje svou vizi stát se světovým lídrem v oblasti elektrických užitkových vozidel. Ze stejného důvodu se Stellantis zaměřuje na všezahrnující strategii elektrifikace, aby její ikonické značky poskytovaly vzrušující, špičková vozidla, využívající vlastní technologické dědictví i partnerství při vývoji pokročilých technologií za dostupné ceny. Během příštích tří let se cesta k elektrifikaci užitkových vozidel rozšíří do všech produktových řad a regionů, včetně dodávek poháněných vodíkovými palivovými články do konce roku 2021.

Očekává se, že do roku 2030 budou nízkoemisní vozidla Stellantis tvořit více než 70 % prodejů v Evropě a více než 40 % v USA, přičemž do roku 2025 se počítá s investicemi do elektrifikace a vývoje softwaru ve výši 30 miliard eur.

Skladové vozy Fiat