Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Nová 500 získala už 19. ocenění v Evropě: „Best Car Award 2021“ od Le Moniteur Automobile

  • Nová 500 získala cenu belgického automobilového magazínu Le Moniteur Automobile.
  • V kategorii malých elektromobilů byla vyhlášena Nejlepším autem roku 2021.
  • Nová 500 byla oceněna za své pokročilé technologie, možnost výběru z několika karosářských variant a ikonický design.

Nová 500 získala v Belgii své 19. ocenění, a sice „Nejlepší auto roku 2021“ v kategorii malých elektromobilů. Jednalo se o anketu jednoho z nejvýznamnějších automobilových magazínů v Belgii Le Moniteur Automobile.

Toto ocenění, které magazín letos uděloval poprvé, odráží preference čtenářů, kteří jednoznačně hlasovali ve prospěch ikonického modelu Fiat. Čtenáři Le Moniteur Automobile chválí ikonický design vozidla a také širokou škálu nabízených karosářských verzí (hatchback, kabriolet a 3+1), což potvrzuje, že nová 500 je skutečným objektem touhy.

Toto ocenění doplňuje řadu dřívějších trofejí, které nová 500 získala. Za zmínku stojí například „Green Car“ v anketě French Automobile Awards 2020 nebo „Car of the Year and Best Small Electric Car“ od Driving Electric. Kromě těchto prestižních mezinárodních cen získala také ocenění „Best Design 2020“ od německého magazínu Auto Motor und Sport a „Best Design Concept“ v rámci prestižní Red Dot Design Awards.

Nová 500 se vyrábí v Itálii ve zcela nové továrně Mirafiori v Turíně. Jedná se o technicky mimořádně vyspělý komplex pro výrobu elektrických vozidel. Nová 500 se v Mirafiori vyrábí opět po dlouhých 50 letech. Továrna Mirafiori je součástí ekosystému FIAT jehož středobodem je nová 500. Tento ekosystém je tvořen největším elektrifikovaným uzlem v Evropě V2G „Vehicle-to-Grid“, v rámci kterého mohou bateriová elektrická vozidla ukládat elektrickou energii, kterou pak v případě vyšší poptávky ze strany uživatelů dodávají zpět do městské sítě. Stellantis&You Torino je novou tváří mobility.

Ekosystém FIAT nedávno doplnili výstava Casa 500 a největší visutá zahrada v Evropě La Pista 500 v bývalé továrně Lingotto.

Casa 500 není tradiční muzeum, je to cesta do budoucnosti značky FIAT, která začíná u jejich kořenů: Dolce Vita, italského ducha. La Pista 500 je největší střešní zahrada v Evropě a má velmi symbolickou hodnotu, neboť představuje doslova zelené plíce pro Turín a jeho obyvatele.

Nový model 500, který byl uveden na trh v březnu 2020, má na svém kontě již 19 mezinárodních ocenění ze 6 zemí.

Fiat 500 je prvním nejprodávanějším vozem s 24 % tržním podílem v segmentu městských vozidel v Evropě, lídrem na trhu městských elektromobilů ve 13 zemích a nejprodávanějším elektrickým vozidlem v celé Itálii. Po uvedení na trh v Evropě, Izraeli a Brazílii je nová 500 připravena stát se prvním globálním „all-in“ plně elektrickým městským vozidlem.

Skladové vozy Fiat