Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Společnosti Volvo Cars a Qualcomm spojily své síly, aby mohly nabídnout infotainment systém, který se díky svému výkonu stane průmyslovou špičkou

Volvo Car Group využívá počítačové platformy Snapdragon Cockpit Platforms* společnosti Qualcomm Technologies, aby mohla posunout na novou úroveň možnosti svého infotainment systému fungujícího na základě technologie Google Android Automotive. Tento systém je určen pro připravovaná plně elektrická vozidla značek Volvo a Polestar.

Díky využití vlastních výzkumných a vývojových kompetencí automobilky Volvo Cars a technologické firmy Qualcomm mohou výše zmíněné společnosti zlepšit celkové schopnosti příští generace infotainment systému Volvo fungujícího na základě OS Google Android tak, aby nabízel rychlejší a pohotovější odezvu.

Automobilové platformy Snapdragon společnosti Qualcomm jsou navrženy jako vysoce výkonná počítačová centra. Splňují velmi vysoké nároky na grafiku, zvuk a umělou inteligenci při velmi nízké spotřebě elektrické energie. V současné době jsou určeny pro SUV Polestar 3, které bude již brzy představeno, a pro připravované plně elektrické SUV společnosti Volvo Cars.

S využitím nejnovějších automobilových platforem Snapdragon bude příští generace infotainment systému Volvo Cars více než dvakrát rychlejší, zatímco grafika nové generace bude až desetkrát rychlejší.

Pro automobilku Volvo Cars znamená její závazek stát se do roku 2030 výrobcem výhradně čistě elektrických vozů a lídrem v segmentu prémiových elektrických vozů více než jen jednoduše začít vyrábět pouze plně elektrická vozidla. Chce totiž nabízet svým zákazníkům hladce fungující konektivitu, co nejvyšší bezpečnostní standardy v rámci svého průmyslového odvětví, pokročilé technologie autonomního řízení a ten nejlepší možný uživatelský zážitek. Aby své ambice podpořila, uzavírá automobilka tam, kde to má smysl, partnerství s globálními technologickými špičkami.

„Ve společnosti Volvo Cars věříme, že pokud budeme spolupracovat s technologickými lídry, jako jsou společnosti Qualcomm Technologies Inc. a Google, budeme našim zákazníkům schopni zajistit ten nejlepší možný zážitek,“ uvedl provozní ředitel společnosti Volvo Cars Henrik Green. „S technologií značky Qualcomm se infotainment systém s OS Google Android pro naše chystané plně elektrické SUV dostane na zcela novou úroveň.“

Na základě spolupráce se společnostmi Qualcomm a Google může automobilka Volvo Cars v příští generaci svých plně elektrických vozů nabízet jejich uživatelům v oblasti videa, audia a konektivity výkon, který se zařadí mezi ty nejlepší v rámci automobilového průmyslu.

„Naším cílem je podporovat automobilku Volvo Cars prostřednictvím integrace přelomové modulární a aktualizovatelné technologie, která jejím zákazníkům zajistí prémiový zážitek nejen dnes, ale i do budoucna,“ řekl Enrico Salvatori, senior viceprezident & prezident společnosti Qualcomm Europe, Inc. pro Evropu a region MEA. „Jsme hrdí na naši silnou organizační koncentraci zahrnující inženýrství, servis, produktový marketing a uvádění produktů na trh, kterou se můžeme pochlubit v rámci evropského automobilového průmyslu.“

Uvedená spolupráce zahrnuje také budoucí vylepšování produktů, které bude probíhat postupem času na základě vzdáleného přístupu. Tím dojde k vytvoření pevného základu, který společnosti Volvo Cars umožní pokračovat u jejích vozů v poskytování prémiového uživatelského zážitku s důrazem na inteligentní řešení a citlivou odezvu, který se bude opírat o hladkou konektivitu.

Skladové vozy Volvo