Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Společnost Volvo Cars se jako první automobilka chystá zavést přímou integraci se zařízeními podporujícími systém Google Assistant

Společnost Volvo Cars se stane vůbec první automobilkou, která zavede přímou integraci svých vozů se zařízeními, která podporují ovládání prostřednictvím aplikace Google Assistant. Jedná se o další krok v rámci stále se prohlubujícího partnerského svazku společností Volvo Cars a Google.

Tato plánovaná přímá integrace umožňuje zatím to nejhladší propojení ovládání Google Assistant a vozidla, přičemž dovolí zákazníkům společnosti Volvo Cars ovládat funkce chytrých domácích a mobilních zařízení přímo z vozu prostřednictvím hlasového ovládání Google Assistant (dostupnost ČJ závisí na společnosti Google). Díky spárování svého vozu Volvo se svým účtem Google mohou zákazníci ve svých vozech mluvit přímo se systémem Google a prostřednictvím něj na dálku ovládat různé funkce, jako jsou předběžné vyhřátí kabiny v chladných zimních dnech nebo zamykání vozu.

Integrace palubního systému s aplikací Google Assistant odráží ambici společnosti Volvo Cars poskytnout svým zákazníkům pohodlí a pocit klidu. Seznam dostupných příkazů se bude do budoucna stále rozšiřovat.

Uvedená integrace zákazníkům usnadní na základě vzdáleného přístupu kdykoli získat informace o jejich voze. Mezi plánované budoucí funkce patří mimo jiné načasování doby nabíjení, což zákazníkům umožní stanovit konkrétní čas, kdy se má vůz začít nabíjet, a mnoho dalších funkcí.

„Společnost Volvo Car Group se stala první automobilkou, která ve svých vozech zavedla technologii a služby Google. Nyní se chystáme jako první integrovat palubní systém se zařízeními podporujícími funkce Google Assistant, což je ostatně další přirozený krok plynoucí z našeho partnerství se společností Google,“ uvedl Henrik Green, produktový ředitel ve společnosti Volvo Cars. „Tato integrace, která zákazníkům prostřednictvím jakéhokoli osobního zařízení s aplikací Google Assistant umožní jednoduše a bezpečně spravovat funkce jejich vozu bez ohledu na to, zda jsou doma, nebo na cestách, nám pomůže výrazně vylepšit uživatelský zážitek našich zákazníků.“

Společnost Volvo Cars usiluje také o další integraci svých vozů se systémem Google Assistant, což by mělo podpořit její posun na cestě k plné elektrifikaci. V důsledku toho si klade za cíl představit funkce, které by mohly zákazníkům pomoci využít plný potenciál jejich čistě elektrických vozů Volvo s ohledem na snižování emisí uhlíku.

Budoucím cílem společnosti Volvo Cars je dosáhnout stavu, kdy bude nabíjení stejně pohodlné, jako je produktivní.

Pokud se jedná o citlivější příkazy, jako je například odemčení vozu, bude vyžadován dvoustupňový autorizační proces, aby bylo zajištěno, že budou mít ke správným informacím ve správný čas přístup pouze oprávněné osoby.

Výše zmíněné funkce budou v následujících měsících postupně zpřístupněny pro všechny řidiče vozů Volvo vybavených infotainment systémem s OS Android, které jsou současně propojeny s Volvo Cars aplikací a se zařízeními, které podporují funkce Google Assistant. Samozřejmě se to vztahuje na regiony, kde je hlasové ovládání Google Assistant dostupné.

Skladové vozy Volvo