Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Společnost Volvo Cars se dočkala uznání za svou vedoucí roli v oblasti aktivit na ochranu klimatu

Společnost Volvo Cars získala za svou strategii v oblasti udržitelnosti od globálně působící neziskové organizace CDP, která se zabývá ochranou životního prostředí, ocenění v podobě hodnocení A. Bylo jí uděleno za její aktivity, jejichž smyslem je výrazně omezit emise, snížit klimatická rizika a stát se klimaticky neutrální společností.

Tím se automobilka Volvo Cars zařadila společně s nevelkým počtem dalších firem na nejvyšší příčku seznamu organizace CDP, na němž jsou uvedeny společnosti, jež se svou činností snaží bojovat proti změně klimatu. Do hodnocení se zapojilo více než 13 000 společností, které zveřejnily informace o dopadu své činnosti na životní prostředí a o rizicích a příležitostech. Vysoké skóre, kterého dosáhla společnost Volvo Cars, odráží její pozici lídra s ohledem na ambice a aktivity v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu.

„Jsme velmi hrdí na to, že byla naše tvrdá práce, jejímž cílem je snížení emisí a dosažení klimatické neutrality, oceněna organizací CDP,“ uvedl Anders Kärrberg, ředitel pro globální udržitelnost ve společnosti Volvo Cars. „Získání prestižního hodnocení A jen dokazuje, že jsme se vydali správnou cestou. Doufejme, že se nám podaří inspirovat další společnosti, aby pro životní prostředí udělaly ještě více.“

Společnost Volvo Cars si klade za cíl stát se do roku 2030 výrobcem plně elektrických automobilů, přičemž má v plánu v následujících letech uvést na trh zbrusu novou rodinu čistě elektrických vozů, což představuje jeden z nejambicióznějších elektrifikačních plánů v automobilovém průmyslu. Jedná se o součást ambice švédské automobilky stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností. Proto se snaží velmi důsledně snižovat emise uhlíku v rámci celé své sféry působnosti.

Jedním z cílů společnosti je snížit do roku 2025 uhlíkovou stopu na průměrný životní cyklus jednoho vozu oproti roku 2018 o 40 %, což zahrnuje také 25% snížení emisí vyprodukovaných v rámci dodavatelského řetězce, taktéž do roku 2025.

Za účelem snížení uvedených emisí podniká Volvo Cars aktivní kroky, které mimo jiné zahrnují také plánovanou spolupráci se švédskou ocelářskou firmou SSAB na vývoji nefosilní oceli a se švédským výrobcem akumulátorů Northvolt na vývoji a výrobě nových udržitelných akumulátorových článků.

V souvislosti s listopadovým podepsáním deklarace o nulových emisích v silniční dopravě na konferenci OSN o změně klimatu COP26 si společnost Volvo Cars interně stanovila za každou tunu emisí uhlíku vyprodukovaných v rámci celého jejího podnikání cenu 1 000 švédských korun, čímž se stala první automobilkou, která tento mechanismus stanovení ceny emisí uhlíku zavedla napříč všemi svými operacemi.

Skladové vozy Volvo