OPEL SYSTEMATICKY VYLEPŠUJE SVÉ MODELY: DELŠÍ DOJEZD PRO ELEKTRICKÉ MODELY CORSA-E A MOKKA-E

Automobilka Opel byla a je známá tím, že své vozy neustále vylepšuje - a to i v průběhu jejich životního cyklu. Vždy tak, aby z toho vždy těžili zákazníci a majitelé těchto vozů. Čerstvým důkazem jsou aktuální vylepšení elektromobilů Corsa-e a Mokka-e, které se nyní mohou pochlubit delším dojezdem, a to nejenom v oficiálním testovacím cyklu WLTP ale i v reálném provozu.

Na plně nabitou baterii nyní ujede „Zlatým volantem 2020 oceněná Corsa-e až 359 kilometrů (dle normy WLTP), což představuje nárůst o více než 7 procent. A podobně se prodloužil i dojezd čerstvého držitele ceny „Zlatý volant 2021“ Opelu Mokka-e, jehož akční rádius se prodloužil až na 338 km (dle normy WLTP).

Dojezd elektromobilů Corsa-e a Mokka-e se podařilo prodloužit především díky standardnímu využití vysoce účinného tepelného čerpadla, které se stará o tepelný komfort v interiéru. Tepelné čerpadlo je efektivnější než konvenční systémy vytápění/klimatizace, protože spotřebovává méně energie z baterií, což se pozitivně projeví na delším dojezdu. Vylepšené parametry řidič zaregistruje především v zimních měsících.

K prodloužení dojezdu Corsy-e a Mokky-e dále přispěl i pozměněný sestupný převod a použití pneumatik kategorie A+ s nízkým valivým odporem. Corsa-e obouvá pneumatiky 16“, Mokka-e pak 17“.

Opel Corsa-e a Opel Mokka-e jsou součástí elektrifikační ofenzívy automobilky Opel, která už nyní nabízí devět elektrifikovaných osobních i užitkových modelů. Do roku 2024 bude mít Opel v každé své modelové řadě nejméně jeden elektrifikovaný model. Po roce 2028 se Opel v Evropě chce soustředit už výhradně na elektromobily.

Skladové vozy Opel

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení