Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Společnost Volvo Cars plánuje otevřít v polském Krakově nové technologické centrum

Dnes vás chceme informovat o našem záměru otevřít ve druhém největším polském městě Krakově naše nové technologické centrum. Bude se jednat o klíčové centrum pro vývoj softwaru, které bude hrát zásadní roli v naplnění našich strategických ambicí stát se do roku 2030 výrobcem výhradně čistě elektrických vozů a lídrem na poli vývoje nových technologií, k čemuž nám v neposlední řadě pomůže i vývoj našeho vlastního softwaru.

307117_Volvo_EX90_Core_Computing 

Budoucí technologické centrum bude plně zodpovídat za vývoj klíčových funkcí pro naše nové plně elektrické vozy, od kterých se odvíjí směřování celé naší značky.

Naši krakovští inženýři se připojí ke globální skupině talentovaných odborníků, aby společnými silami urychlili tempo inovování a vývoje softwaru pro klíčové oblasti provozu vozů Volvo, a to od základních bezpečnostních technologií vycházejících z našeho hlubokého pochopení příčin dopravních nehod až po naše percepční a asistenční algoritmy a software pro autonomní řízení.

306400_Volvo_EX90 

Mezi další technologické výzvy patří vývoj funkcí našeho systému propojené bezpečnosti příští generace nebo podpora veškeré naší vývojářské práce prostřednictvím analýzy dat. Jestliže máte chuť pomoci nám při vytváření budoucnosti mobility, naše nové centrum v Krakově bude pro vás tím správným místem.

305745_Volvo_EX90 

Naše nové technologické centrum máme v plánu uvést do provozu do konce letošního roku, přičemž zde bude v té době pracovat kolem 120 nadaných inženýrů. Do poloviny současného desetiletí máme v úmyslu zaměstnávat v Krakově přibližně 500 až 600 lidí, kteří budou úzce spolupracovat s našimi hlavními vývojářskými centry ve Švédsku a v Číně i s našimi dalšími technologickými centry po celém světě.

Definování našich vozů softwarem

Naše nedávno odhalené plně elektrické SUV Volvo EX90 jasně demonstrovalo, že se automobilový průmysl rapidně mění, a proto budou všechny naše připravované plně elektrické modely definovány softwarem.

Vozy Volvo se budou v budoucnu vyrábět jen s čistě elektrickými pohony, budou se ve stále větší míře prodávat online, budou řízeny těmi nejmodernějšími výpočetními jádry vyvinutými přímo automobilkou Volvo a v neposlední řadě se budou díky pravidelným softwarovým aktualizacím vzdáleným přístupem postupem doby zlepšovat.

Vzhledem k těmto budoucím výhledům představuje vývoj vlastního softwaru zásadní předpoklad pro dosažení našich strategických ambicí, mezi které patří například stát se lídrem v oblasti vývoje nových technologií a do roku 2030 vyrábět výhradně čistě elektrické automobily. V zájmu urychlení naší transformace nabíráme po celém světě tisíce talentovaných inženýrů, přičemž se naše technologické centrum v Krakově stane dalším kouskem skládačky.

„Jsme cílevědomou a technologicky orientovanou společností, což pro naši novou generaci vozů znamená, že se bude jednat o mnohem více než jen o způsob dopravy,“ uvedl Jim Rowan, náš generální ředitel. „Bude se jednat o počítače na kolech, u nichž bude možné provádět aktualizaci na nový software vzdáleným přístupem. To znamená, že bude naše technologické centrum v Krakově společně s rozšiřováním našich vlastních schopností v oblasti vývoje nového softwaru představovat klíč k našemu budoucímu úspěchu.“

Krakov jsme samozřejmě vybrali po pečlivé úvaze. Tuto zemi dobře známe, protože v Polsku působíme přibližně 30 let, a Krakov je navíc městem, které se stává novým technologickým centrem se širokou sítí technologických firem v daném regionu. Mimoto je zde silně rozvinutý telekomunikační sektor, který se stal bohatým zdrojem rekrutů na jiných místech, kde provozujeme naše vývojářská centra.

Rovněž je výhodou, že ačkoli v Polsku působí i jiné velké technologické společnosti, mnoho dalších tuto zemi zatím neobjevilo. To pro nás znamená, že bychom se zde stali prvním výrobcem automobilů s významnou technologickou působností. A to z Krakova dělá perfektní místo pro vybudování technologického centra. Nyní začneme budovat naše sítě a hledat nové talenty, abychom mohli naše centrum zprovoznit do konce letošního roku.

V současné době provozujeme technologická centra ve švédském Lundu a Stockholmu a také v indickém Bengalúru. Mimoto máme velká vývojářská centra v čínské Šanghaji a švédském Göteborgu. Ačkoli se každé z těchto míst zaměřujeme na jinou oblast, všechna společně tvoří klíčovou síť inovačních center, která jsou strategicky rozmístěna po celém světě.

 Skladové vozy Volvo