Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

S novým plně elektrickým vozem Volvo EX90 vás čeká lepší život

Nové Volvo EX90 představuje mnohem víc než jen dopravní prostředek. Model, který jsme dnes odhalili v centru Stockholmu, není „jen“ tím nejvyspělejším vozem Volvo, který jsme kdy vytvořili, ale současně se jedná o vaši vstupenku do širšího ekosystému služeb a funkcí, díky nimž bude váš život snazší, zábavnější a příjemnější a který vám umožní maximálně využívat všechny výhody, jež přechod na plně elektrický pohon nabízí.

S tím se pojí také náš nový přístup k vlastnictví vozu, díky němuž můžete získat Volvo EX90 online nebo klasicky prostřednictvím autorizovaného partnera pro prodej a servis vozů Volvo. Současně záleží jen na vás, zda si ho zakoupíte do svého vlastnictví, nebo si ho pořídíte formou předplatného, či na leasing. Rozhodnutí je jen na vás.

Při soužití s vozem Volvo EX90 vás bude podporovat aplikace Volvo Cars pro chytré telefony, která je naší mobilní platformou nabízející jeden přístupový bod k široké škále služeb a funkcí vztahujících se k vašemu plně elektrickému SUV.

Bez ohledu na to, zda potřebujete najít nejbližší veřejnou nabíjecí stanici, naplánovat si chytré domácí nabíjení vozu, stanovit, kdy má dojít k aktualizaci palubního softwaru vzdáleným přístupem, nebo jednoduše odemknout vůz pomocí bezklíčového přístupu, aplikace Volvo Cars je tu pro vás.

Uvnitř našeho nového plně elektrického vlajkového SUV najdete dva displeje s jasně čitelnou grafikou, které vám zajistí snadný přístup ke všem funkcím a poskytnou relevantní informace s ohledem na stávající situaci. Díky prvotřídnímu infotainment systému a hladce fungující konektivitě bude váš vůz bez problémů propojen s vaším domovem. Volvo EX90 vám mimo jiné nabídne širokou škálu integrovaných aplikací a služeb Google, které zahrnují také možnost na dálku ovládat váš vůz z pohodlí domova.

„Volvo EX90 ztělesňuje naši vizi velkého rodinného SUV elektrického věku,“ uvedl Jim Rowan, generální ředitel naší společnosti. „Zrozeno jako elektrické a definováno pokročilou výpočetní technologií demonstruje Volvo EX90 budoucnost vozů Volvo s ohledem na bezpečnost, technologie, udržitelnost, design a vytvoření osobnějšího jízdního zážitku pro každého z našich zákazníků.“

Nabíjení nebylo nikdy jednodušší

Jako vůz, který představuje začátek nové éry automobilky Volvo Cars, se plně elektrické Volvo EX90 stane vaším dokonalým partnerem, který podpoří udržitelnější životní styl celé vaší rodiny. Nabíjení vašeho vozu díky celé řadě chytrých technologií a služeb nikdy nebylo jednodušší.

Díky možnosti nabíjení vozu na veřejných nabíjecích stanicích prostřednictvím služby integrované přímo v aplikaci Volvo Cars můžete vybírat ze stovek tisíc veřejných nabíjecích stanic rozmístěných po celém světě, platit za nabíjení a sledovat průběh nabíjení v rámci jednoho snadno ovladatelného rozhraní. Dostupnost nabíjecích stanic v reálném čase můžete kontrolovat prostřednictvím aplikace Google Maps na centrálním displeji infotainment systému.

Volvo EX90 bude podporovat funkci Plug and charge. Jakmile bude tato funkce dostupná, bude vám stačit jednoduše připojit svůj vůz k veřejné nabíjecí stanici, která tuto technologii podporuje, a vůz se začne automaticky nabíjet, načež se automaticky strhne také platba.

Rozsah naší nabídky nepřetržitě rozšiřujeme přidáváním dalších veřejných stanic pro rychlé nabíjení do našeho ekosystému propojených sítí pro veřejné nabíjení, díky čemuž mohou řidiči vozů Volvo nabíjet svá vozidla pohodlně a za atraktivní ceny.

Čistá elektřina také pro váš domov

Aplikace Volvo Cars představuje výchozí bod také pro řízení využívání energie ve vaší domácnosti, čímž může přispět ke snížení vámi vyprodukovaných emisí CO2, k úspoře vašich financí a také ke snížení zatížení životního prostředí.

Naše nabídka pro vytvoření systému pro řízení energie v domácnosti, která bude zpočátku dostupná jen na vybraných trzích, bude zahrnovat nástěnnou stanici pro obousměrné nabíjení a systém pro řízení využití energie v domácnosti, který pomáhá sledovat a optimalizovat spotřebu elektrické energie v domácnosti. Na kompletní instalaci systému dohlédnou naši experti, kteří se rovnou postarají, aby bylo vše připraveno, až si vůz přivezete domů (až bude funkce na daném trhu dostupná).                                                       

Prostřednictvím funkce chytrého nabíjení v aplikaci Volvo Cars získáte možnost nabíjet své Volvo EX90 v nejlepší možné době z hlediska udržitelnosti i rodinného rozpočtu. Nyní si představte, že byste takto získanou energii mohli využít později, v době špičky, kdy jsou ceny elektřiny vyšší a energetický mix pochází z méně udržitelných zdrojů.

To je dáno tím, že je Volvo EX90 naším prvním vozem, který je hardwarově připraven na obousměrné nabíjení. Jedná se o technologii, jež vám umožní využít akumulátor vozu jako přídavný zdroj energie, který můžete použít například pro napájení svého domu, různých elektrických zařízení nebo jiného elektrického vozu Volvo. Obousměrné nabíjení máme v plánu zavést v budoucnosti, přičemž začneme tuto funkci nabízet nejdříve na vybraných trzích.

Krom toho zkoumáme, jakým způsobem bychom mohli umožnit našim zákazníkům prodávat energii zpět do elektrické sítě v rámci vytvoření virtuální elektrárny. Toto řešení by mohlo přispět k vytvoření efektivnějšího a stabilnějšího systému s nižší uhlíkovou stopou, přičemž by se současně mohlo stát zdrojem zisku nejen pro vás, ale i pro nás.

Zjednodušení složitého

Uvnitř modelu Volvo EX90 najdete 14,5" centrální displej, který představuje vaši bránu do světa jednoho z nejpokročilejších automobilových infotainment systémů, který se již ve standardu může pochlubit integrovanými službami Google a možností připojení k síti 5G. Tam, kde není síť 5G v současné době dostupná, spolupracujeme s předními poskytovateli internetového připojení, abychom mohli našim zákazníkům po celém světě nabídnout ty nejlepší dostupné služby. Vyhledání požadované destinace, streamování oblíbené hudby, instalace preferovaných aplikací a využívání dalších funkcí spojených s konektivitou jsou díky intuitivní konfiguraci hračkou.

Navíc je celkový uživatelský zážitek ve voze Volvo EX90 navržen na základě principu zjednodušování složitého, což předchází přetěžování uživatele informacemi. Na centrálním displeji a na displeji za volantem se zobrazují informace chytrým způsobem, který si můžete dále přizpůsobit vlastním požadavkům. Volvo EX90 je kompatibilní také s bezdrátovým rozhraním Apple CarPlay™ nebo Android Auto™.

Nehledě na to, zda využíváte manuální, asistovaný, nebo v budoucnu dostupný autonomní jízdní režim, vždy budete jasným a dobře rozpoznatelným způsobem informováni o tom, jaký režim je aktivní. Tímto způsobem předejdeme možným zmatkům, které by mohly souviset se změnou jízdního režimu, a přispějeme k soustředěné, bezpečné a příjemné jízdě.

Volvo EX90 bude kromě toho prvním vozem Volvo vybaveným v rámci audiosystému Bowers & Wilkins systémem Dolby Atmos, který prostřednictvím 25 reproduktorů zajistí velmi intenzivní a pohlcující poslechový zážitek pro celou posádku vozu.

Mimoto představujeme společně s modelem Volvo EX90 technologii „telefon jako klíč“, což znamená, že můžete nechat klíč od vozu doma, protože vám postačí mít s sebou jen svůj chytrý telefon. Naše technologie vycházející ze standardu UWB bude kompatibilní se širokou škálou značek a modelů mobilních telefonů, přičemž vám umožní v případě potřeby sdílet digitální klíč s rodinou nebo přáteli.

Možnost ovládání různých funkcí na základě vzdáleného přístupu vám nadto umožní plynule přecházet mezi vaším vozem a domovem. V pohodlí svého domova stačí jen požádat Google, aby vaše Volvo EX90 zamkl, vyhřál nebo naopak ochladil. Dále můžete například okamžitě zjistit, jaká je úroveň nabití akumulátoru.

Soužití s vozem Volvo EX90 znamená žít lepší život. Jedná se o vůz, který pečuje o vás i vaše blízké a stará se o vaše bezpečí, přispívá k vašemu udržitelnějšímu životnímu stylu a má potenciál zpříjemnit a usnadnit vám život. A vy tak můžete žít svůj život naplno.

Skladové vozy Volvo