Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Rally legenda vodila legendární Opely - a zkuste otestovat své znalosti o značce !

V neděli 7. srpna odstartovala z německého Kielu největší rally historiků: Olympia Rally '72 Revival. Akce, která je součástí doprovodných akcí oslav výročí XX. Olympijských her 1972 v Mnichově a Kielu, se účastní téměř 200 týmů z 9 zemí. Na trať odstartovalo na 250 historických vozů, z toho byla řada rallyových speciálů, za jejichž volanty se často objevily opravdové legendy. Jednou z nich byl i fenomenální Walter Röhrl, který si nemohl nechat ujít tuto příležitost.

Walther Röhrl, který své první vavříny sbíral právě s vozy značky Opel, vystřídal v etapě z Kolína nad Rýnem do Speyeru hned dva Opely – a připomněl tak letošní 160. výročí existence firmy Opel. Ráno Walther odstartoval s vozem Opel Kadett GT/E Coupé, po polední přestávce v Pferdsfeldu přesedl do Ascony 400 ročníku 1982. Právě s Asconou 400 získal Röhrl největší úspěchy, včetně vítězství v Rally Monte Carlo 1982.

Na trase a v jednotlivých etapových destinacích mohli diváci obdivovat i další modely logem blesku na kapotě. Vzhledem k názvu rally nemohl chybět vůz Opel Olympia, konkrétně model Olympia 1100 SR z roku 1967 s motorem o výkonu 44 kW/60 k. A také neméně legendární Kadett Rallye, který v 70. letech pilotovalo švédské rallyové eso Anders Kulläng.

Na trati rally se ale objevila i horká současnost značky Opel, protože automobilka zapůjčila pořadatelům zcela novou plug-in hybridní Astru. Nejnovější generace bestselleru kompaktní třídy přitahuje pozornost díky originální masce Opel Vizor, uvnitř zaujme digitalizovaným přístrojovým štítem Pure Panel a špičkovými technologiemi. Elektrifikovaný Opel má systémový výkon 133 kW/180 k a pohonná jednotka se chlubí točivým momentem až 360 Nm. V čistě elektrickém režimu dokáže pětidveřový kompakt ujet až 60 km bez lokálních emisí (dle normy WLTP).

To byla malá exkurze do nedávné historie Opelu.

Jak jste na tom se znalostmi kořenů značky Opel?

Otestujte své vědomosti v malém testu známého webu autosalon.tv: Opel Kvíz