Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Plně elektrické Volvo C40 Recharge navazuje na pětihvězdičkovou tradici automobilky Volvo Cars při bezpečnostních testech Euro NCAP

Plně elektrické Volvo C40 Recharge dosáhlo v testech Euro NCAP 2022 pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti, čímž se připojilo ke svým sourozencům v rámci rodiny Volvo Cars jako jeden z nejbezpečnějších vozů, které dnes na silnicích můžete najít.

Tento výsledek je pokračováním pětihvězdičkového tažení automobilky Volvo Cars v rámci testování Euro NCAP, protože se pětihvězdičkového hodnocení dočkaly v příslušných kategoriích všechny testované vozy Volvo.

Model C40 Recharge dosáhl obzvláště dobrých výsledků v oblasti bezpečnosti posádky vozu a asistenčních systémů řidiče, k čemuž přispěla standardní bezpečnostní výbava, která je v daném segmentu jednou z nejrozsáhlejších. Kromě mnoha dalších scénářů pomáhají tyto bezpečnostní technologie řidičům rozpoznat nebezpečí kolize a případně dopravní nehodě i předejít, udržet vůz v daném jízdním pruhu a snížit pravděpodobnost neúmyslného sjetí vozu ze silnice.

„Stále se snažíme být lídrem na poli bezpečnosti,“ uvedla Malin Ekholm, ředitelka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars. „To znamená, že při vývoji a výrobě všech našich vozů dodržujeme přísné bezpečnostní standardy, z nichž mnohé jsme sami pomáhali vytvářet. Bez ohledu na to, jaký vůz Volvo si vyberete, vy i vaši blízcí budete cestovat v jednom z nejbezpečnějších vozů, které jsou na trhu dostupné.“

Volvo C40, které bylo uvedeno na trh v roce 2021, představuje druhý plně elektrický model automobilky Volvo Cars. V následujících letech plánuje společnost Volvo Cars uvést na trh zcela novou rodinu čistě elektrických vozů, což představuje jeden z nejambicióznějších elektrifikačních plánů v daném průmyslovém odvětví.

Automobilka Volvo Cars byla první ze zavedených výrobců automobilů, kdo se zavázal přejít do roku 2030 ke kompletní elektrifikaci a od tohoto mezníku prodávat výhradně čistě elektrická vozidla. Již pro rok 2025 je jejím cílem dosáhnout toho, aby polovinu objemu jejího globálního prodeje tvořila čistě elektrická vozidla. Připravovaná generace modelů Volvo odráží ambice společnosti Volvo Cars být lídrem v oblasti bezpečnosti, přičemž je jejím cílem také stanovení nových bezpečnostních standardů.

Skladové vozy Volvo