Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

OPEL PŘEDSTAVIL ZCELA NOVÉHO GRANLANDA

Opel má pro letošní rok opravdu dobře nabito: Nedávno jsme vám představili novou Fronteru a právě dnes Opel uvolnil snímky zcela nového Grandlandu!

 

Stylový, dynamický, prostorný a všestranný s plně elektrifikovaným portfoliem hnacího ústrojí – to je nový Grandland! Novinka přináší mnoho designových prvků, které se poprvé objevily na konceptu Opel Experimental. Jde např. o masku 3D Vizor se světelným logem Opelu uprostřed nebo trvale prosvětlený nápis „OPEL“ na zádi. Mezi další hi-tech prvky patří světlomety Intelli-Lux Pixel HD s více než 50 000 LED elementy, platforma STLA Medium či zcela nový design ploché baterie.

 

Nová BEV platforma, elektrický dojezd až 700 km (WLTP)

Opel představil zcela nového Grandlanda
Opel představil zcela nového Grandlanda

Grandland nové generace je prvním Opelem, který stojí na nové platformě Stellantis STLA Medium BEV. Díky nové architektuře, originální konstrukci ploché baterie s kapacitou až 98 kWh, elektromotoru nové generace a tepelnému čerpadlu bude nový Grandland Electric schopen nabídnout elektrický dojezd až kolem 700 kilometrů (dle WLTP). A dobíjení bude velmi rychlé: Na veřejných rychlonabíjecích DC stanicích bude nabití na 80 procent kapacity trvat jen asi 26 minut.

 

3D Vizor, světlomety Intelli-Lux Pixel Matrix HD

 

Nastupující Grandland je o 173 mm delší než jeho předchůdce, je o 19 mm vyšší a o 64 mm širší – celkové rozměry jsou 4650 / 1905 / 1660 mm. V kombinaci s až 20“ litými koly má nový Grandland suverénní postoj a je jasným představitelem vrcholného SUV modelu značky. Osobitý vzhled novému Grandlandu propůjčuje i nově řešená čelní maska 3D Vizor v kombinaci s osvětleným logem Opel.

 

Technologickým highlightem nového Grandlandu jsou špičkové světlomety Intelli-Lux Pixel Matrix HD, které mají celkem 51 200 LED prvků! Palubní kamera nepřetržitě sleduje dopravní situaci a v případě potřeby světlomety Intelli-Lux Pixel Matrix HD všechny ostatní účastníky provozu, kteří by mohli být oslněni, bleskově „vyříznou“ ze světelného toku. Řidič tak má naprosto dokonalý výhled za každých okolností.

Opel představil zcela nového Grandlanda
Opel představil zcela nového Grandlanda

Se svou dvoutónově laděnou „plovoucí“ střechou a kontrastním lakováním působí nový Grandland velmi elegantně. Ostré linie podběhů kol procházejí hmotou vozu a vizuálně pomáhají „vytlačit“ kola ven, což spolu s oplášťováním podběhů a dveřních prahů působí příjemně robustním dojmem. Dlouhý rozvor (2784 mm) a strmé víko zavazadlového prostoru zvýrazňují prostornost kabiny i zavazadelníku. Zadní sedadla Grandlandu jsou dělená v poměru 40:20:40, po jejich sklopení tak vzniká nákladový prostor o objemu až 1641 litrů.

 

Prostorný interiér, 16-palcový displej, AGR sedadla

 

Své pasažéry vítá nový Grandland prostorným a čistě řešeným interiérem. Výrazná horizontální linie se plynule táhne přes celou šířku palubní desky až hluboko do boků dveří. Velký 16-palcový středový displej je mírně natočený na řidiče, další široký plně digitální displej přímo před řidičem poskytuje základní informace, takže řidič se může soustředit na jízdu a také díky Intelli-HUD head-up displeji nemusí spouštět oči z vozovky. Navíc lze ručně nebo automaticky navolit režim „Pure“, kdy se sníží množství informací na sdruženém panelu řidiče, na head-up displeji i na centrálním displeji. Příjemnou tradicí u Opelu je intuitivní ovládání frekventovaných prvků a funkcí (např. klimatizace) pomocí fyzických tlačítek.

Opel je proslulý svými špičkovými sedadly s ergonomickým certifikátem AGR – a ta samozřejmě nechybí ani v novém Granlandu! Speciálně propracované tvarování předních sedadel snižuje tlak na kostrč, což zvyšuje pohodlí při dlouhých cestách. Novinkou je i pneumatické nastavování bočnic opěradel, které tak poskytují dokonalý komfort při výrazném bočním držení těla. Sedadla mají také ventilaci a řidič může využívat i jejich masážní funkci.

 

Cestující na zadních sedadlech mají nyní o 20 mm více prostoru pro nohy. Všechna čalounění jsou samozřejmě ze 100% recyklovatelných materiálů.

Opel představil zcela nového Grandlanda
Opel představil zcela nového Grandlanda

Při vývoji nového Grandlandu, který je výrazně orientován na rodiny a jejich potřeby, byl velký důraz kladen na všestrannost interiéru. Příkladem je tzv. Pixel Box, schránka ve středové konzoli s osvětleným průsvitným krytem a látkovým čalouněním. Bezdrátová nabíječka smartfonů je umístěna za sklem, takže mobily jsou při nabíjení bezpečně uloženy. Nový Grandland nabízí celkem přes 35 litrů vnitřních odkládacích schránek.

 

Inovativní pohony, FSD tlumiče, spousta asistenčních systémů

 

Kromě čistě elektrické BEV verze budou zákazníci moci volit i další pohony, všechny ovšem více či méně elektrifikované. Nový Grandland bude k dispozici také jako tradiční Plug-in Hybrid s čistě elektrickým dojezdem až 85 km (dle WLTP) i jako Grandland Hybrid se 48-Voltovou technologií, která nabídne nejenom potěšení z jízdy, ale zároveň snižuje spotřebu a emise CO2.

Grandland je dynamický model, který poskytne opravdové potěšení z jízdy. To je zásluha i sofistikovaných tlumičů s technologií frekvenčního selektivního tlumení DSG, které v závislosti na situaci, stavu vozovky a stylu jízdy mění svoji charakteristiku. DSG tlumiče tedy poskytnou maximální komfort při jízdě po dlažebních kostkách a zároveň perfektně drží stopu při sportovní jízdě serpentýnami nebo při jízdách vysokými rychlostmi po dálnicích.

 

Atraktivní nabídku nového špičkového SUV Opel završuje rozsáhlá řada asistenčních systémů řidiče, včetně inteligentního tempomatu s funkcí Stop&Go nebo systému rozpoznávání dopravních značek nové generace. Novinkou je systém, jehož účelem je vyhnout se sekundární kolizi v případě dopravní nehody. Parkování a manévrování v omezených prostorách usnadňují přední a zadní parkovací senzory, záďová kamera (s funkcí automatického čištění) a 360-stupňová kamera Intelli-Vision.

Skladové vozy Opel

Opel představil zcela nového Grandlanda