Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Nový Fiat 500X Sport, vrcholný model modernizovaného italského crossoveru

  • Dynamika, přesnost a kontrola představují základní vítězné vlastnosti každého sportovce. Stejné vlastnosti charakterizují i nový Fiat 500X Sport.
  • Model 500X Sport je určen mladým a dynamicky založeným zákazníkům. Novinka se vyznačuje výraznou sportovní povahou a představuje vrcholný model modernizované řady zahrnující rovněž novou vytříbenou verzi Lounge.
  • Od roku 2014 je model 500X bestsellerem svého segmentu v Itálii a průběžně se objevuje v první desítce nejoblíbenějších modelů segmentu evropského trhu. Pochlubit se může rovněž nejvyšším meziročním růstem mimo Itálii, a to ve výši 12 %.
  • Fiat 500X překonal hranici 500000 vyrobených vozidel.
  • Uvedení nového modelu 500X doprovází vtipná reklamní kampaň s komárem Buzzem.

Dějištěm premiéry nového modelu Fiat 500X Sport bylo národní technické centrum Loigiho Ridolfiho v Covercianu (Florencie). Toto centrum je určené pro výuku, školení a sportovní aktivity a je také historickým sídlem Italské fotbalové federace. Ústředí FIGC bylo zvoleno s cílem vzdát hold 20letému poutu italského fotbalu se značkou Fiat a zdůraznit hodnoty, které spojují nový model 500X Sport s oblastí sportu. Lepší místo pro prezentaci dynamiky, přesnosti, ovladatelnosti a italského stylu nového modelu bychom hledali jen těžko. Stejné vlastnosti totiž charakterizují všechny hráče, jež s hrdostí a radostí oblékají modré dresy národního fotbalového týmu. Nový model, který je vrcholnou verzí modernizované rodiny 500X, nabízí díky novým technickým prvkům lepší výkon, agilitu, bezpečnost i potěšení z jízdy. Představuje mimořádně sportovní crossover, který svou podstatu naplňuje pomocí nového motoru 1.3 FireFly Turbo o výkonu 150 k a točivém momentu 270 Nm, jež je měřítkem svého segmentu. Specifikaci vozu doplňuje nové odladění zavěšení kol, nižší světlá výška, překalibrované řízení, 19palcová kola s vysokovýkonnými pneumatikami a sportovní stylistické doplňky. Fiat 500X Sport je sportovním crossoverem, jediným vozem svého druhu.

Luca Napolitano, ředitel značek Fiat a Abarth v regionu EMEA, k uvedení nového modelu řekl: „Tak jako náš národní fotbalový tým i model 500X vznikl v Itálii. Rodí se v továrně FCA v Melfi a je připraven působit na celém světě, podobně jako ikonický Fiat 500, a být nejglobálnějším modelem řady Fiat. Řada 500X, která byla uvedena na trh v roce 2014, prošla v loňském roce modernizací. Po celou dobu je lídrem svého segmentu v Itálii a umisťuje se v první desítce nejprodávanějších vozidel segmentu evropského trhu. Zároveň dosáhla nejvyššího, konkrétně 12procentního meziročního růstu mimo italský trh. Model 500X už překonal hranici 500 000 vyrobených vozidel. Nemluvě o tom, že je to model, který více než kterýkoliv jiný, získává nové zákazníky od jiných značek nebo z jiných segmentů, za což vděčí své všestrannosti, velkému vnitřnímu prostoru a své přirozené schopnosti přizpůsobit se všem druhům použití, povrchům i jízdním stylům."

Osudy Fiatu a FIGC se opět prolínají. Jedná se o dva světové symboly Made in Italy, které sdílejí stejné sportovní a lidské hodnoty, jakými jsou vášeň, energie a emoce, a sociální, kulturní a průmyslovou evolucí procházejí již více než století. Fiat i FIGC letos slaví 120. výročí svého založení, což je velký milník jak v oblasti automobilů, tak i sportu. Letos v červnu se pouto mezi značkou Fiat a federací FIGC opět upevnilo podpisem sponzorské dohody na další čtyři roky. V rámci této spolupráce trvající již od roku 2000 bude značka Fiat hlavním partnerem a oficiálním dodavatelem vozidel italského národního fotbalového týmu Azzuri.

Vedle modelu 500X Sport se představují i další členové modernizované rodiny včetně verze 500X Lounge, která se vyznačuje bohatou standardní výbavou a vytříbeným stylem karoserie i interiéru.

500X Sport: po modelech Urban a Cross se představuje sportovní verze

Modelová řada 500X již zahrnuje verze Urban a Cross, které dokonale demonstrují její dvojí povahu. Verze Urban je zaměřena více na metropolitní zákazníky, nabízí špičkové technologie a větší možnosti konektivity, což dokonale vyjadřují nedávné speciální série S-Design, Mirror a 120th. Verze Cross se pak cítí mimořádně dobře i mimo město. Nový model 500X Sport má sportovnější povahu a představuje skvělou alternativu ke kompaktním automobilům segmentu C se sportovním vzhledem. Jedná se o rostoucí segment, který má na evropském trhu potenciál 500 000 vozidel. V dokonalém souladu s rodinou 500 je nová verze krásná na pohled a vzrušující při řízení. Pro dosažení tohoto cíle provedli inženýři značky Fiat to, co by udělal každý dobrý trenér týmu. Vytvořili speciální „výcvikový program", jehož cílem bylo zvýšit sportovní zdatnost modelu 500X. Provedli tak řadu významných změn a pečlivých zásahů do dynamiky, přesnosti řízení a zavěšení kol, čímž novince dodali na emotivnosti. Pomocí různých úprav, specifických sportovních stylistických prvků a nové červené karoserie Sporty se z 500X stal ideální vůz pro mladé dynamické zákazníky, které přitahuje sportovní styl a výrazná osobitost.

Jízdní dynamika, přesnost a ovladatelnost vytvářejí novou úroveň výkonu a bezpečnosti

Nový Fiat 500X Sport přináší řadu významných technických řešení pro posílení dynamiky, přesnosti řízení a ovladatelnosti. Nový vrcholný model řady využívá exkluzivní sportovní zavěšení, o 13 mm nižší světlou výšku než verze Urban a Cross a volitelně, tedy na přání, nabízí nové vysokovýkonné sportovní pneumatiky 225/40 obuté na 19palcových litých kolech se speciálním designem. To vše vede k celkově agresivnější povaze, lepší přilnavosti a větší bezpečnosti i dynamice. Fiat 500X Sport je tak trochu jako výkonný center, který je v pokutovém území mimořádně obratný.

Výkon a síla musí vykazovat přesnost a rovnováhu, což se v oblasti automobilů transformuje do větší přesnosti a jízdního komfortu. To je jeden z důvodů, proč se pod kapotou usídlil nejvýkonnější motor řady, a sice zážehový 1.3 FireFly Turbo o výkonu 150 k ve spojení s převodovkou DDCT. Upravena byla také kalibrace systému řízení, díky čemuž vykazuje lepší odezvu a větší přesnost. Provedené byly také četné úpravy podvozku včetně instalace tlumičů odpružení FSD (Frequency Selective Damping) s variabilní charakteristikou tlumení. Díky těmto úpravám nabízí Fiat 500X Sport s výkonem 150 k skvělé jízdní vlastnosti, a to i ve vysokých rychlostech, vynikající manévrovatelnost a celkovou bezpečnost. To vše bez kompromisu ke komfortu. Díky těmto technickým prvkům a 19palcovým sportovním kolům vykazuje model 500X Sport o 8 % větší boční zrychlení než verze 500X Cross s obdobným motorem a 18palcovými pneumatikami. To představuje výrazné zlepšení jízdních vlastností a zvýšení aktivní bezpečnosti. Nové naladění zavěšení kol zlepšuje odezvu ve výjezdech ze zatáček, redukuje nedotáčivost o 26 % a přetáčivost v extrémních podmínkách až o 17 %. Stručně řečeno, nový Fiat 500X Sport se nebojí srovnání s vozidly svého segmentu a během jízdy generuje velmi silné emoce.

Nová italská kráska, která svádí sportovností a vytříbeností

Podobně jako ikonický Fiat 500 je i model Fiat 500X charakteristický italským designem, který nepřestává udivovat svět ani dnes. Podobně vzrušující je i hra italského národního fotbalového týmu, který drží miliony diváků přilepené k obrazovkám pokaždé, když vyběhne na hřiště. Podobně jako modrý dres národního fotbalového týmu, který je hluboce zapsán do kolektivní paměti národa, i model 500X přitahuje veškerou pozornost novým červeným odstínem karoserie, který je exkluzivním barevným odstínem této verze a zdůrazňuje její dynamické linie. Speciální červený odstín je zvýrazněn řadou titanově šedých detailů na klikách dveří, speciální povrchovou úpravou na předním nárazníku, předních lištách, krytech vnějších zpětných zrcátek a madle zadních výklopných dveří s logem 500 v provedení Myron. Výrazné asertivity exteriéru je dosaženo prostřednictvím mnoha sportovních prvků nabízených již ve standardu. Patří mezi ně boční prahové nástavce a lemy blatníků v barvě karoserie, zadní nárazník ve stylu difuzoru, dvojitá chromovaná koncovka výfuku navržená exkluzivně pro tento model a Full LED světlomety, které poskytují až o 160 % více výkonu než halogenová světla a současně snižují spotřebu energie. Full LED světlomety jsou spojené s LED mlhovými světly, což vytváří homogenní a sportovní světelný „podpis". To vše je certifikované logem Sport na předních blatnících. Pro ty, kteří touží po dalším vylepšení vzhledu svého vozu, jsou připravené speciální sportovní pneumatiky obuté na 19palcových litých kolech s leskle černými kryty nábojů. Kromě exkluzivního červeného odstínu karoserie jsou k dispozici i alternativní barvy, bílá Gelato, šedá Moda a modrá Italian Blue (všechny lze kombinovat s černou střechou pro přitažlivější dvoubarevný vzhled karoserie), a také černá Cinema.

Do konce roku se v nabídce objeví 19palcová sportovní kola navržená značkou Mopar, která se specializuje na asistenční služby, náhradní díly a podporu zákazníků všech vozidel skupiny FCA. Tato kola se budou vyznačovat dalšími možnostmi personalizace. Každé kolo může disponovat pěti prvky v odstínech matně bronzová, Myron, tmavý Myron, měď a titan. Tyto prvky lze díky jednoduchému klipu namontovat nejen u dealera, ale i svépomocí. Návštěva dealera je ovšem vyžadovaná v případě demontáže. Novinka obohatí rozsáhlou škálu originálního příslušenství Mopar vyvinutého speciálně pro model 500X Sport.

Stejný sportovní a elegantní styl se prolíná i interiérem. Charakterizují jej tmavé hlavní a přední sloupky karoserie, specifická grafika TFT displeje s červenými prvky, hliníková hlavice řadicí páky, sportovní volant se zploštělou spodní částí čalouněný eko kůží, palubní deska v titanově šedém odstínu a detaily v provedení Myron a povrchová úprava v červeném odstínu. Na přání lze model 500X Sport vybavit sportovním volantem a kapličkou s kontrolními ukazateli čalouněnými Alcantarou, což je v segmentu zcela jedinečný sportovní prvek. V obou případech zdobí Alcantaru ruční červené prošívání. Interiér doplňují nová exkluzivní sedadla čalouněná černou látkou s vinylovými boky a šedým logem 500, černé vinylové rámečky a speciální šedé a červené prošívání. Volit lze i sedadla čalouněná černou kůží s titanově šedými prvky, sportovní pedály a přední koberečky s personalizovaným prošíváním.

Kromě mimořádné sportovnosti se nový model 500X může pochlubit i bohatou technologickou výbavou s inovativními asistenčními systémy ve standardu. Ty zahrnují systém rozpoznávání dopravního značení, inteligentní rychlostní asistent a sledování jízdních pruhů pro automatické udržování v jízdním pruhu. Aby byla každá cesta ještě pohodlnější, je k dispozici infotelematický systém Uconnect 7" se satelitní navigací, přípravou pro funkce Apple CarPlay a Android Auto*, stejně jako automatická klimatizace a tempomat s omezovačem rychlosti. Výbavu doplňují zadní parkovací senzory a elektrická parkovací brzda.

Pro naplnění potřeb všech typů zákazníků může být Fiat 500X Sport vybaven všemi motorizacemi řady 500X, a to v kombinaci s pohonem předních kol. K dispozici na vybraných trzích jsou dva zážehové motory FireFly Turbo: 1.0 s výkonem 120 k a šestistupňovou manuální převodovkou a 1.3 s výkonem 150 k a šestistupňovou převodovkou DDCT (na přání s pádly řazení na volantu). Nabídka zahrnuje i dva vznětové motory MultiJet: 1.3 o výkonu 95 k v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou a 1.3 s výkonem 120 k a šestistupňovou manuální nebo DDCT převodovkou (na přání s pádly řazení na volantu).

Nový řada 500X vstupuje na hřiště jako hvězdný hráč

Společně s novým modelem 500X Sport má premiéru i nová verze 500X Lounge. Jedná se o vytříbenou verzi s bohatou standardní výbavou, která v ulicích měst nezůstane bez povšimnutí. Karoserie zahrnuje kryty zrcátek v barvě karoserie, 16palcová litá kola a také světla denního svícení a zadní koncová světla s LED technologií. Zvláště vytříbený je interiér. Dominují mu eko kůží čalouněný volant a přední loketní opěrka. Verze 500X Lounge je vytříbená, elegantní a také velmi pohodlná. Standardní výbava zahrnuje inovativní infotelematický systém Uconnect 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou, digitálním rádiem DAB a přípravou pro funkce Apple CarPlay a Android Auto*. Standardní výbavu doplňují přední a zadní parkovací senzory chránící nárazníky během parkování a senzory deště a stmívání. Novinkou je rovněž model 500X Cross jako první vůz svého segmentu s 19palcovými koly s užšími a vyššími pneumatikami, které zlepšují aerodynamiku a snižují spotřebu paliva, emise CO2 a hlučnost. Řadu doplňují verze City Cross a Urban. První z nich je ideálním řešením pro všechny, kteří hledají vůz se vzhledem crossoveru, druhý zase představuje dostupnou alternativu crossoveru značky Fiat.

Nová komunikační kampaň s komárem Buzzem

Nový model 500X Sport má natolik sportovní a působivý charakter, že dokáže oslnit již na první pohled. To je přesně to, co se stane s dalším protagonistou kampaně, komárem Buzzem, který vtipně doprovází uvedení této nové špičkové verze. Stačí náhodné setkání na malebné silnici těsně za městem a Buzz je okamžitě sveden šarmem modelu 500X Sport. Očima komára objevujeme neodolatelné rysy a dynamickou povahu vozu, které jej činí tak smyslným. Komár Buzz je touto krásou doslova unesený, a tak se vznáší před svým předmětem touhy. Láska našeho komára nečekaně končí neškodným nárazem do světlometů vozidla.

Kampaň vytvořila agentura Leo Burnett v Turíně a natočil ji Federico Brugia pro Movie Magic, zatímco design komára Buzze a animace vznikly u belgické společnosti Nozon.

Kampaň bude od 9. září postupně uváděná v Itálii, Francii, Německu, Španělsku, ve Velké Británii, v Rakousku, Belgii, Maďarsku, Řecku, Nizozemsku, Polsku a Švýcarsku.

Sportovní rodina se rozrůstá: přichází nový 500L Sport!

Souběžně s premiérou modelu 500X Sport se na vybraných trzích rovněž představuje nová sportovní verze modelu 500L. Jedná se o vrcholný model řady modernizované v roce 2017 s cílem nabídnout více technologií a konektivity moderním rodinám. Nový Fiat 500L Sport charakterizují sportovnost a agresivnější vzhled. Novinka přichází s inovativní dvoubarevnou karoserií kombinující šedý odstín Moda a leskle černou střechu. Pro ještě odvážnější vzhled je zde k dispozici široká řada specifických detailů, jakými jsou ochranné části nárazníků v černém odstínu Diabolik, matně černá 17palcová litá kola s černými kryty nábojů a červenými prvky, boční prahy v barvě karoserie a lesklé, titanově šedé kryty vnějších zpětných zrcátek a rámečky zadních koncových světel. Exteriér nové verze 500L Sport doplňují zatmavená okna a logo Sport na blatnících. Stejně sportovní osobitost je patrná také v interiéru, kterému dominují nová sedadla se středovými částmi v černé džínové látce technoprene s červeným prošíváním a logem 500 a také hlavice řadicí páky ve stříbrné barvě a palubní deska s matně šedou povrchovou úpravou a červeným logem 500. Standardní výbava na vybraných trzích zahrnuje tempomat, osvětlení okolí vozu, zadní parkovací senzory, automatickou klimatizaci, senzor deště a stmívání a automatický brzdový systém (Autonomous City Brake), který zvyšuje bezpečnost v městském provozu. Infotelematiku zde zastupuje systém Uconnect 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou, digitálním rádiem DAB a přípravou pro funkce Apple CarPlay a Android Auto*.

Verze Sport je určená k uspokojení moderních rodin, které přitahuje dynamický styl, ale nechtějí se vzdát extrémní všestrannosti a funkčnosti.

Skladové vozy Fiat