Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Koncept Opel Experimental v plné kráse - snímky a informace

Už zanedlouho, na veletrhu IAA Mobility v Mnichově (5. až 10. září 2023) Opel v plné kráse představí úžasný koncept Opel Experimental, který jasně naznačuje kam a jak se bude značka Opel ubírat v nadcházejících letech. Nejvýraznějšími momenty bateriového konceptu jsou špičková aerodynamika, prostorný a vzdušný interiér s odlehčenými sedadly a head-up displej zcela nové generace.

Opel koncept

Hned na první pohled elegantně tvarovaný koncept Opel Experimental zaujme absencí chromovaných dílů. Namísto toho další prvky vnějšího osvětlení a výrazné kontrastní grafika dodávají již tak působivým proporcím originální osobitost a sofistikovanost. Nový bateriový crossover, který je postavený na nejmodernější platformě Stellantis BEV, dostal pohon všech kol. V zájmu aerodynamické efektivity zmizela i tradiční zpětná zrcátka, namísto toho jsou do C-sloupků dokonale integrovány kamery se zorným úhlem 180°.

Opel koncept 2

Atraktivní přídi konceptu dominuje prosvětlené logo „Blitz značky Opel, které je posazeno přesně v duchu designové filozofie Opel Compass. Logo je lemováno táhlými svítícími horizontálními „křídly“ a v podobném duchu je vyvedená i záď vozu s originálně řešeným brzdovým světlem. Do čelní masky, která rozvíjí koncepci Opel Vizor, jsou integrovány špičkové technologie: Senzory, lidar, radar a kamery.

Opel koncept 3

Propracovaná aerodynamika a prostorový detox

Elegantní a splývavá silueta konceptu Opel Experimental je efektivní nejenom na pohled. Pohyblivé spojlery vpředu i vzadu zvyšují aerodynamickou účinnost, stejně jako zadní difuzor. V závislosti na aktuální jízdní situaci se spojlery vysouvají nebo zasouvají. Koncept dostal také speciální pneumatiky z recyklované pryže vyvinuté ve spolupráci s firmou Goodyear, kterou jsou obuty na efektní třísegmentová kola značky Ronal. Jejich design je nejenom atraktivní, ale i vysoce aerodynamiky účinný.

Opel koncept 4

Zatímco svými vnějšími rozměry se Opel Experimental řadí do kompaktního C-segmentu, interiér nabízí prostor vozů o třídu vyššího D-segmentu – to je výsledek „prostorového detoxu“. Volant lze snadno sklopit, pokud není potřeba. Umožňuje to systém „steer-by-wire“ (řízení po drátech), který nepotřebuje tradiční mechanické součásti a tím snižuje hmotnost vozu. Lehká všestranně nastavitelná sedadla kombinují subtilní ale velmi pevnou konstrukci s 3D potahovými materiály. Tím je zaručen nejenom mimořádný komfort sezení, na který jsou zákazníci Opelu zvyklí, ale toto řešení zvětšuje i vnitřní prostor.

Opel koncept 5

Pure Experience, Pure Pad

Detoxikační přístup je patrný i z provedení pracoviště řidiče: Řidiči si mohou personalizovat informace podle svých potřeb na štíhlém „technologickém můstku“, což je nejmodernější interpretace čistého panelu Pure Panel, kterým jsou vybaveny současné sériové modely automobilky Opel. Namísto konvenčních obrazovek jsou informace nebo zábava prezentovány pomocí rozšířených projekčních technologií s podporou umělé inteligence a hlasovým ovládáním.

Opel koncept 6

Pomocí prosvětlené dotykové plošky Pure Pad, umístěné u předního okraje středové loketní opěrky, má řidič snadný a rychlý přístup k nejčastěji používaným ovládacím prvkům, funkcím a aplikacím.

Opel koncept 7

Koncept Opel Experimental ztělesňuje tři hlavní pilíře značky Opel: Detox, moderní německý charakter a respekt k životnému prostředí. Vyjadřuje také emocionální přístup značky k udržitelné mobilitě. V interiéru jsou využity nejmodernější elektrochromické materiály, které přispívají k dokonalé pohodě v prostoru cestujících. Kromě toho reaktivní materiály zlepšují i funkčnost – pokud například do slepého úhlu vjede jiný vůz, zobrazí se varování ve výplních příslušných dveří a také na head-up displeji. Tím se zvýší bezpečnost cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.

Opel koncept 8

Opel Experimental je pokračovatelem dlouhé a úspěšné tradice koncepčních vozů připravovaných německou automobilkou z Rüsselsheimu, která tuto tradicí zahájila už v roce 1965 – tehdy Opel jako vůbec první evropská značka představil legendární designovou studii Experimental GT.

Skladové vozy Opel