Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

JEEP® AVENGER VYHLÁŠEN EVROPSKÝM AUTEM ROKU 2023

  • Jeep® Avenger je prvním vozidlem značky Jeep, které získalo toto prestižní ocenění.

  • Kompaktní B-SUV zvolila vítězem porota složená z 57 odborníků z 22 zemí.

  • Vůbec první plně elektrické vozidlo značky Jeep získalo 328 bodů, což je o 87 bodů více, než získal nejbližší konkurent.

  • Vítězné SUV značky Jeep bylo navržené a je vyráběné v Evropě. Vzniklo s ohledem na potřeby evropských zákazníků.

  • Avenger je prvním ze čtyř plně elektrických vozidel značky Jeep, které se objeví na evropském trhu do roku 2025.

Zcela nový Jeep® Avenger, vůbec první bateriové elektrické vozidlo (BEV) značky, bylo vyhlášeno Evropským autem roku 2023.

Kompaktní Jeep Avenger B-SUV je prvním vozidlem značky Jeep, které získalo toto prestižní ocenění v 60leté historii ankety.

Model Avenger se dostal do užšího výběru se šesti dalšími finalisty - Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X a Volkswagen ID Buzz.

O vítězi rozhodly hlasy nezávislé poroty 57 odborníků z 22 zemí. Avenger získal celkem 328 bodů a favoritem byl pro 21 hlasujících. Ve srovnání s druhým oceněným vozem obdržel Avenger o 87 bodů více. Porotci ze všech zemí, s výjimkou jedné, zařadili Avenger na „pódiové“ pozice.

Výsledek hlasování byl slavnostně oznámen minulý pátek 13. ledna v rámci Brussels Motorshow.

Søren W. Rasmussen, nový President of the Car of the Year Jury, k výsledku řekl: Jeep Avenger je zaslouženým vítězem Auta roku. Přesvědčivým způsobem reflektuje dobu, do které automobilový svět vstoupil. Vyzařuje svým designem změnu, které známá značka čelí. Jeep Avenger je skutečné evropské auto a díky jeho vlastnostem je porota s tímto titulem Auto roku 2023 velmi spokojena. 

„Jeep Avenger dokázal, že je perfektní kombinací pro většinu použití: je kompaktní a agilní pro využití ve městě, má dostatek výkonu a točivý moment, aby se mohl pohybovat po jakékoli silnici a dobrý dojezd i na středně dlouhé cesty. I když je délka vozu pouhých 4,08 metru, uvnitř je spousta místa. Ale především má design, který oslní", uvedl Alberto Sabbatini, Vice-President Car Of The Year organizace.

„Jsme poctěni a hrdí na to, že tato význačná porota evropských automobilových expertů zvolila jako evropské Auto roku první plně elektrické SUV značky Jeep,“ řekl Christian Meunier, CEO značky Jeep.

„Je to poprvé, co se značka Jeep dostala mezi finalisty a stala se vítězem této soutěže, což demonstruje význam modelu Avenger, coby klíčové součásti naší globální strategie elektrifikace. Značka směřuje k tomu, aby se stala světovým lídrem v oblasti SUV s nulovými emisemi. 

Antonella Bruno, Head of Jeep brand v Evropě, řekla: „Avenger potvrzuje závazek značky Jeep vůči evropskému trhu a elektrifikaci. Představuje významný krok v elektrické evoluci značky Jeep v Evropě a stojí v čele portfolia schopných, plně elektrických vozidel pro Evropu.“

Uvedení modelu Jeep Avenger v Evropě znamená začátek další fáze elektrifikace značky Jeep – vlny bateriových elektrických vozidel –, která do roku 2025 přinese na trh čtyři plně elektrická vozidla. Do konce roku 2030 bude značka Jeep na evropském trhu prodávat pouze čistě elektrická vozidla.

Nový Avenger je kompaktní SUV, které se čtyřmi metry na délku řadí do rychle rostoucího segmentu B-SUV, který je z hlediska prodejů druhým největším evropským segmentem.  

Avenger je agilní, schopný a příjemný na řízení. Díky okamžitému točivému momentu nabízí skvělou dynamiku, a navíc vyniká tichostí. Nové SUV je určeno pro aktivní lidi, kteří hledají vozidlo s kompaktními rozměry a nejmodernějšími technologiemi.

Novinka se může pochlubit dojezdem až 400 km v cyklu WLTP a více než 550 km v městském provozu*. Nové elektrické hnací ústrojí kombinuje jedinečný 400voltový elektromotor s výkonem 115 kW a nejvyšším točivým momentem 260 Nm a novou 54 kWh baterii. 

Nový Jeep Avenger, který byl představen 17. října na autosalonu v Paříži, okamžitě vzbudil obrovský zájem a vysloužil si velmi příznivou kritiku.

O značce Jeep:

Značka Jeep® staví na 80leté legendární historii. Jedná se o originální značku SUV, která přináší schopnosti, řemeslné zpracování a všestrannost všem, kteří hledají nové cesty. Značka Jeep přináší otevřenou výzvu žít život naplno tím, že nabízí široké portfolio vozidel, která svým majitelům poskytují pocit bezpečí a jistoty zvládnutí jakékoliv cesty. Modelovou nabídku vozidel Jeep tvoří modely Renegade, Renegade 4xe, Renegade e-Hybrid, Compass, Compass 4xe, Compass e-Hybrid, Wrangler (mimo EU), Wrangler 4xe a Gladiator. Legendární schopnosti Jeep v terénu se prostřednictvím globální strategie elektrifikace posouvají do nové dimenze. Pohon 4xe představuje novou podobu 4x4 ve snaze dosáhnout vize značky, a sice svobody nulových emisí. Všechna SUV značky Jeep budou do roku 2025 nabízet elektrifikovanou variantu.

* Spotřeba elektrické energie plně elektrického modelu Jeep® Avenger kWh/100 km: 15,9; emise CO2 g/km: 0. Hodnoty stanovené na základě kombinovaného cyklu WLTP, naměřené výrobcem během testů předcházejících homologaci. Tyto hodnoty se mohou od finálních homologačních hodnot lišit. Uvedené hodnoty slouží pro účely porovnání. Důležité: tyto hodnoty se mohou od finálních homologačních hodnot lišit, a to v závislosti na podmínkách použití a mnoha dalších faktorech, jakými jsou výbava, frekvence dobíjení v závislosti na počtu ujetých kilometrů, okolní teplota, styl jízdy, rychlost, celková hmotnost, použití určité výbavy (klimatizace, topení, rádia, světel apod.), typ a stav pneumatik, stav vozovky a klimatické podmínky. Dojezd plně elektrického modelu Jeep® Avenger: 392–390 km. Hodnoty stanovené na základě kombinovaného cyklu WLTP, naměřené výrobcem během testů předcházejících homologaci. Tyto hodnoty se mohou od finálních homologačních hodnot lišit. Důležité: tyto hodnoty se mohou od finálních homologačních hodnot lišit, a to v závislosti na podmínkách použití a mnoha dalších faktorech, jakými jsou výbava, frekvence dobíjení v závislosti na počtu ujetých kilometrů, okolní teplota, styl jízdy, rychlost, celková hmotnost, použití určité výbavy (klimatizace, topení, rádia, světel apod.), typ a stav pneumatik, stav vozovky a klimatické podmínky. Podrobné informace o elektrickém dojezdu modelu Jeep® Avenger a faktorech ovlivňujících dojezd budou uvedené na webových stránkách, jakmile bude vozidlo homologované a bude k dispozici pro prodej. 

Skladové vozy Jeep