Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Interiér zbrusu nového vozu Volvo EX90: nová definice luxusu a příjemný komfort

Jak vyjádřit hodnoty prostřednictvím materiálů? A co vůbec znamená luxus v pojetí dnešního světa? To je jen ukázka otázek, které se vynořovaly v myslích našich designérů při navrhování interiéru našeho připravovaného plně elektrického vlajkového SUV EX90.

Ačkoli jejich řešení odpovídá trendům současné doby, přesto je v něm patrné pevné zakořenění základních kvalit skandinávského designu, kterými jsou jednoduchost, příjemné komfortní prostředí a přírodní zdroje.

Stejně jako ustoupily do pozadí staré způsoby hodnocení vozu, nejčastěji počet koní a zrychlení, aby uvolnily místo hodnotám, jako jsou doba nabíjení a dojezd, došlo ke změně paradigmatu také u automobilového luxusu. Pro nás není zářivý interiér tím nejlepším. Ani vůně nové zvířecí kůže již není nadále známkou bohatě vybaveného interiéru.

„Materiály jsme vybírali na základě našich hodnot,“ říká Cecilia Stark, senior manažerka pro design. „Tento výběr nechává historii staromódní pojetí automobilového luxusu a vyjadřuje náš skandinávský původ. U modelu Volvo EX90 jsme brali jako výchozí bod příjemný komfort pro zákazníka.“

Výsledkem tohoto přístupu jsou na pohmat příjemné materiály v interiéru vozu Volvo EX90, který je tím pádem jedním z nejútulnějších a nejelegantnějších automobilových interiérů na trhu. Naše kompozice interiéru současně odráží ambice společnosti Volvo Cars v oblasti udržitelnosti, jako je touha stát se do roku 2040 plně cirkulární a klimaticky neutrální společností.

Pro spuštění videa klikněte zde

Dřevo z lesa a materiál s příměsí vlny

Uvnitř vozu Volvo EX90 najdete čalounění z pokrokového materiálu, který jsme nazvali Nordico.

Nordico představuje moderní vyjádření skandinávských hodnot, přičemž nastavuje nový standard pro design prémiových interiérů.

Jedná se o textilní materiál vyrobený z recyklátu, jako je například plast z PET lahví, a také z biomateriálů z odpovědně spravovaných švédských a finských lesů, mezi jehož atributy patří progresivní charakter a technologická vyspělost.

Pokud jde o lesy: uvnitř vozu Volvo EX90 je použito dekorativní obložení interiéru vyrobené ze dřeva s certifikátem FSC. Tyto panely jsou příjemně podsvíceny tak, aby typickou vřelou atmosféru skandinávského obývacího pokoje a současně evokovaly severskou nespoutanost.

Součástí nabídky pro Volvo EX90 je také čalounění sedadel z materiálu s příměsí vlny, která má certifikát potvrzující, že splňuje přísné standardy udržitelnosti v oblasti dobrého zacházení se zvířaty, životního prostředí a společenské problematiky.

V souladu s našimi ambicemi v oblasti cirkulární ekonomiky obsahuje výbava vozu Volvo EX90 vyšší podíl recyklovaných plastů, aby se co nejvíce omezilo využívání primárních zdrojů. Kromě recyklovaných PET lahví obsahuje Volvo EX90 téměř 50 kilogramů dalších recyklovaných plastů a biomateriálů. Jedná se o vůbec nejvyšší podíl materiálů, které nejsou primárně fosilního původu, v naší modelové řadě a současně o nastavení nového standardu pro budoucnost.

Cirkulární koncepce se odráží také v koberečcích, které jsou částečně vyrobeny z renovovaného polyamidu.

Nevšedně osobní prostředí

Pokud pomineme materiály, Volvo EX90 nabízí také možnost přizpůsobit si atmosféru a vzhled interiéru na míru výběrem ze sedmi různých stylů, v rámci nichž jsou dekorativní prvky a čalounění interiéru sladěny s lakem karoserie.

Každý z interiérů, které byly speciálně navrženy našimi designéry, nabízí trochu jiný charakter a svou vlastní atmosféru tak, abyste si vybrali ten, který odpovídá vašemu vkusu. Každý z nich je inspirován aspekty skandinávského životního stylu a symbolizuje symbiózu s krásnou přírodou, která nás zde na severu obklopuje.

„Design interiéru a kompozice vozu Volvo EX90 navazují na desítky let opakujících se cyklů a inovací,“ uvádí Cecilia Stark. „Komponování interiéru vnímáme jako proces učení, který se postupem času vyvíjí na základě vaší zpětné vazby, našich vlastních inovací a možnosti využívání nových odpovědných zdrojů.“

Nové plně elektrické Volvo EX90 bude odhaleno 9. listopadu.

Skladové vozy Volvo