Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Dojmy z nového plně elektrického SUV Volvo EX90, které přetrvají

Jistě si vybavíte chladnou hebkost vodou vyleštěného oblázku, který jste sebrali již před lety během své procházky po pláži. Nebo sametový povrch vašeho starého lahvově zeleného křesla, jehož drobná vlákna vytvářela jemný odpor, když jste jej třeli v protisměru prsty.

Je až fascinují, jakým způsobem si dokáže naše mysl udržet hmatové vzpomínky, a právě tyto prosté okamžiky nám připomínají sílu doteku. I to nejkratší dotekové spojení v nás může zanechat věčný pocit, takže si danou chvíli můžeme živě vybavit o desítky let později se stejnou intenzitou, jako bychom ji zažili včera.

Když naši designéři navrhovali interiér našeho SUV Volvo EX90, velmi pečlivě vybírali materiály tak, aby s jejich pomocí vytvořili trvalý dojem. Dbali také na to, aby se jednalo o materiály přírodní, recyklované a z obnovitelných zdrojů. Materiály, které vzbuzují příjemný pocit a jsou kvalitní. Společně s designem představují materiály vyjádření hodnot naší společnosti, přičemž odkazují k našemu skandinávskému původu.

„Mám tu čest spolupracovat se skvělým týmem – všichni jsou silně motivovaní hodnotami naší značky a touhou vytvářet smysluplný design,“ uvádí Lisa Reeves, ředitelka pro design interiéru ve společnosti Volvo Cars. „Pracovali jsme na nové definici luxusu prostřednictvím udržitelnějších a lehkých materiálů, které na dotek působí opravdově a samozřejmě nabízejí prvotřídní kvalitu.“ 

Přírodní, recyklované a certifikované materiály

Uvedená nová interpretace luxusu znamená, že nadměrné množství konvenčních materiálů nyní uvolňuje místo cirkulárním principům a progresivnímu materiálu Nordico.

Čalounění Nordico je vytvořeno z textilie, k jejíž výrobě jsme využili recyklovaný materiál, jako jsou PET lahve, a také polymer přírodního původu ze švédského a finského lesního hospodářství. Jedná se o čalounění nastavující nový standard prémiového designu interiéru.

„Naši designéři vynaložili velké úsilí na to, aby dosáhli zrnité struktury, kterou můžete cítit, když se materiálu Nordico dotknete,“ pokračuje Lisa Reeves, odkazující tím na složitou strukturu hřebenů a údolí vytvářející krajinu, která se v miniaturním provedení odráží ve zmíněném materiálu.

Další varianta čalounění pro Volvo EX90 obsahuje podíl vlny a může se pochlubit certifikátem Nativa™ vypovídajícím o dodržování přísných norem udržitelnosti v oblasti zajištění dobrých životních podmínek zvířat, ochrany životního prostředí a společenských otázek. Mimoto získal tento materiál certifikát Woolmark Performance.

V kombinaci s dřevěným dekorativním obložením interiéru s certifikátem FSC™ a koberečky s podílem regenerovaného polyamidu tento výběr materiálů zajišťuje, že Volvo EX90 obsahuje téměř 50 kg recyklovaných plastů a materiálů na přírodní bázi, což představuje nejvyšší množství materiálů, které nemají primární fosilní základ, v našem portfoliu modelů.

Volvo EX90 zákazníkům také umožňuje přizpůsobit si interiér svým požadavkům díky možnosti výběru ze sedmi provedení interiéru. Každé z provedení inspirované skandinávským životním stylem a jeho úzkým propojením s přírodou zachycuje díky promyšlenému výběru barev, čalounění a povrchových materiálů jinou náladu. Barvy, dekorativní obložení interiéru i další progresivní materiály vozu Volvo EX90 ještě více vyniknou díky LED diodám SunLike, které osvětlují kabinu téměř jako přirozené sluneční světlo.

Pokud máte zájem o bližší informace o kreativním přístupu našich designérů, podívejte se na níže uvedené video:

 

Skladové vozy Volvo