Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Do elektromobilní epochy zamíří Opel s novým "Blitz" logem

Jak se zavedená firma nejlépe odpoutá od konvenční minulosti a dá jasný signál, že míří k progresivní budoucnosti? Prostě tak, že změní logo! Opel právě dnes zveřejňuje svoje modernizované logo, kterým symbolicky potvrzuje směřování značky do elektrické budoucnosti!

Logo

Novému logu automobilky Opel samozřejmě stále dominuje moderně interpretovaný blesk, tedy v němčině „Blitz“. Na produkčních modelech se nové logo objeví začátkem roku 2024. I nadále bude logo s bleskem ústředním prvkem čelních masek Opel Vizor, tak, jak to před časem zavedla oceňovaná designerská filozofie Opel Compass. A je to více než symbolické: Blesk/Blitz je symbolem elektřiny – a Opel systematický míří do éry elektromobility!

„Náš „Blitz“ je dnes aktuálnější než kdykoli předtím. Symbolizuje nejen naši tradici v demokratizaci inovací a mobility, ale vyjadřuje také náš závazek stát se v Evropě do roku 2028 plně elektrickou značkou. Už letos budeme mít v našem portfoliu 15 elektrifikovaných modelů,“ říká Florian Huettl, generální ředitel značky Opel.

Logo 2

„Stylizovaný blesk je ikonou naší designerské filozofie Bold and Pure. Zostřený a sebevědomý nový „Blitz“ dramaticky protíná čistě stylizovaný podkladový prstenec a dává našemu ikonickému emblému progresivní a moderní vzhled. Je hrdě umístěn ve středu čelní masky každého našeho modelu, což je klíčový princip našeho designu. Opel Compass je páteří našich designových prvků pro přední i zadní části vozu i interiéru,“ říká Mark Adams, viceprezident automobilky Opel odpovědný za design.

Logo 3

Opel bude v nadcházejících letech postupně zavádět logo s nově stylizovaným bleskem do svého produktového portfolia. První sériový vůz dostane nové logo v roce 2024. Generální ředitel Opelu Florian Huettl však avizuje, že nové logo se veřejnosti výrazně představí už letos: „Mezinárodní autosalon IAA Mobility v Mnichově je jednou z největších automobilových výstav na světě, a proto je ideálním místem pro představení našeho nového znaku. Ale nebude to naše jediné překvapení - návštěvníci zářijové výstavy IAA Mobility se mají opravdu na co těšit!“

Skladové vozy Opel