Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Budiž světlo! Díky nejnovější technologii nabídne nové Volvo EX90 osvětlení velmi podobné slunečnímu svitu

Zaspali jste. Ptáci ještě nezačali se svým ranním štěbetáním, v okolí vašeho domu se nehne ani noha a černočerné ráno ve vás nevzbuzuje moc chuti vykročit s nadšením do nového dne. Nicméně když nastoupíte do svého vozu, přivítá vás příjemné světlo s nádechem slunečního svitu, které promění vaše každodenní ranní dojíždění v rituál, jenž vám prozáří den.

Prostřednictvím nového vozu Volvo EX90 měníme definici prémiového jízdního zážitku pomocí osvětlení interiéru, které je tvořeno 72 LED diodami SunLike a velmi věrně simuluje sluneční světlo.

Naši designéři a konstruktéři si stanovili jako jeden ze svých cílů posílit ve voze spojení s přírodou,

a to bez ohledu na to, zda je den, či noc. LED diody SunLike, dodávané společností Seoul Semiconductor, doplňují světlo procházející panoramatickou střechou a podporují otevřenou koncepci kabiny. Nové neblikající doplňující osvětlení nabízí přirozenější barevné ladění přesahující rámec toho, čeho je možné dosáhnout pomocí LED diod, které jsou dnes v automobilovém průmyslu běžně využívány. Mezi jeho výhody patří nízká odrazivost světla a vysoký barevný index, díky čemuž se barvy jeví ve své přirozené podobě tak, jak jsou vidět v přírodě.

„Ve spektru světla, které vyzařují LED diody SunLike, ještě více vynikají progresivní materiály a design interiéru vozu Volvo EX90, přičemž barvy působí jasněji a nejsou zkreslené,“ uvádí Dan Fidgett, ředitel pro barvy a materiály. „Světla, která jsou ústředním bodem našeho skandinávského designového jazyka, doplňují naše dřevěné dekorativní obložení interiéru a další přírodní materiály použité v kabině.“

Ačkoli se v současné době využívá osvětlení SunLike k přivedení přirozeného světla do vnitřních prostorů soukromých domácností, nemocnic, škol, muzeí a zahradnictví, skupina Volvo Car Group zavádí toto LED osvětlení do svých sériově vyráběných vozů – konkrétně se jedná o modely Polestar 3 a Volvo EX90 – jako první.

Všechna světla ve voze Volvo EX90, která nemají dekorativní účel a jsou umístěna kdekoli ve stropě, v podlaze, kapsách dveří nebo v kufru, jsou standardně vybavena LED diodami SunLike.

„Hlavním cílem automobilky Volvo Cars při navrhování interiéru je vždy pohoda našich zákazníků. Integrace LED diod SunLike do kabiny vozu Volvo EX90 je dalším dokladem naší ambice poskytovat našim zákazníkům inovativní technologie, které pozvednou prémiový jízdní zážitek na ještě vyšší úroveň,“ dodává Dan Fidgett.

Mimo umocnění estetiky našeho progresivního interiéru zajišťují světla SunLike všem cestujícím ve voze Volvo EX90 přirozený komfort. Potlačení modré složky světla v kombinaci s tím, že světla v kabině neblikají, může přispět ke snížení únavy očí a pravděpodobnosti bolesti hlavy způsobené umělým osvětlením.

Pokud vás zajímá, kde čerpají naší designéři inspiraci a jaký zastávají kreativní přístup, pusťte si video zde: https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/media/pressreleases/309835/lighten-up-latest-technology-deliver-near-sunlight-lighting-in-the-new-volvo-ex90

Skladové vozy Volvo