Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Automobilka Volvo Cars se v rámci navýšení globální produkční kapacity chystá vyrábět malé SUV EX30 v Gentu

V reakci na silnou poptávku po tomto voze se společnost Volvo Cars rozhodla začít od roku 2025 vyrábět nové plně elektrické Volvo EX30 v belgickém Gentu, čímž rozšíří výrobní kapacitu pro své malé SUV, které nabývá na stále větší oblibě.

Model EX30 byl odhalen zkraje letošního roku a od té doby si získal sympatie téměř všech a hned i několik významných ocenění, včetně titulu Auto roku magazínu The Sun a Malé SUV/crossver roku od Sunday Times.

Výroba modelu EX30 byla zahájena v předchozí části roku v čínském Čang-ťia-kchou, přičemž mají být první vozy dodány svým novým majitelům koncem letošního roku. Díky rozhodnutí vyrábět model EX30 v Gentu dojde k navýšení výrobní kapacity tak, aby korespondovala s očekávanou poptávkou po tomto voze v Evropě a současně uspokojila také potřeby vývozu do celého světa. To mimo jiné odráží ambice švédské automobilky vyrábět své vozy tam, kde se jich prodává nejvíce.

Tímto rozhodnutím dojde taktéž k nárůstu výrobní flexibility u modelu, od kterého automobilka očekává, že se v nadcházejících letech stane jedním z jejích nejlépe prodávaných vozů. Uvedený přístup představuje osvědčený koncept společnosti Volvo Cars, která vyrábí svá nejprodávanější SUV XC60 a XC40 v Evropě i v Číně.


„Naším cílem je prodávat model EX30 s atraktivním ceníkem po celém světě, čímž chceme usnadnit širšímu okruhu lidí přechod na elektrický vůz Volvo a současně i zvýšit zisky společnosti,“ uvedl Jim Rowan, generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Rozšíření výroby do továrny v Gentu je logickým krokem v souladu s reakcí na silnou globální poptávku po našem vzrušujícím malém elektrickém SUV.“

Společnost Volvo Cars se může pochlubit jedním z nejambicióznějších elektrifikačních plánů v automobilovém průmyslu, jehož součástí je záměr přejít do roku 2030 na výrobu výhradně plně elektrických vozů. Jedním z dílčích cílů je dosáhnout již v polovině aktuálního desetiletí 50% podílu plně elektrických vozů na celkovém prodeji.

V tomto směru hraje Volvo EX30 významnou roli, protože společnost Volvo Cars očekává, že zásadně přispěje k dosažení jejích cílů s ohledem na růst a ziskovost. Tím se stává model EX30 základním kamenem probíhající strategické transformace společnosti Volvo Cars.

Po připojení k modelům XC40 a C40 na výrobní lince v Gentu se Volvo EX30 stane již třetím plně elektrickým modelem Volvo vyráběným v Evropě. To posílí možnosti výroby elektrických vozů Volvo v regionu a současně umocní důležitou roli výrobního závodu v Gentu s ohledem na elektrifikační strategii automobilky.

Skladové vozy Volvo