Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

ASTRA ELECTRIC NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ V ŽEBŘÍČKU ADAC ECOTEST 2023

Opel, stejně jako všechny ostatní automobilky, považuje elektromobilitu za klíčový moment své budoucnosti. Už dnes nabízí ve většině svých modelových řad minimálně jeden elektrifikovaný model. A určitě potěší, že elektrická nabídka Opelu patří k tomu nejlepšímu, co nabízí současný automobilový trh. Toto sebevědomé tvrzení potvrzuje i aktuální výsledek testu ADAC Ecotest 2023 německého autoklubu ADAC. V tomto tradičním klání, organizovaném každoročně autoklubem ADAC, si bateriová Astra Electric zajistila skvělé třetí místo mezi 94 moderními osobními vozy. Opel se zároveň stal jedinou německou značku v první desítce žebříčku.

Opel Astra dosáhla pětihvězdičkové hodnocení

Opel Astra Electric získal 103 ze 110 možných bodů a dosáhl nejlepšího - pětihvězdičkového - hodnocení. Podle autoklubu ADAC jsou elektromobily „nejčistšími“ vozidly, a to i přesto, že ADAC nepovažuje elektromobily za vozidla se zcela nulovými emisemi, ale do jejich hodnocení zahrnuje i emise vzniklé při výrobě energie.

ASTRA ELECTRIC NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ V ŽEBŘÍČKU ADAC ECOTEST 2023

Takto ADAC hodnotí bateriovou Astru Electric: „Se 103 body při svém debutu v Ecotestu udělala Astra Electric silný dojem. Německý kompakt překonal všechny své konkurenty. K výbornému výsledku Astry Electric přispěla především její nízká hmotnost, propracovaný energetický management a standardně montované tepelné čerpadlo.“

ASTRA ELECTRIC NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ V ŽEBŘÍČKU ADAC ECOTEST 2023

Zábava s ohledem na ekologii

Astra Electric spojuje zábavu s ekologickou odpovědností. Trakční elektromotor dává výkon 115 kW/156 k a mohutný točivý moment 270 Nm je k dispozici od prvního sešlápnutí plynového pedálu. Nízká pohotovostní hmotnost 1679 kilogramů přispívá k výborné dynamice jízdy a k nízké spotřebě energie. A zatímco mnoho jiných elektromobilů má rychlost omezenou na 150 km/h nebo 160 km/h, nová Astra Electric se dokáže rozjet až na 170 km/h.

Efektivní vůz pro každodenní používání

Elektrická energie je uložena v Li-Ion baterii o kapacitě 54 kWh, která pětidveřové Astře Electric poskytuje dojezd až 418 km (dle WLTP), průměrná spotřeba činí jen 14,8 kWh na 100 km jízdy – na dlouhém dojezdu a malé spotřebě má velkou zásluhu standardně montované tepelné čerpadlo. Astra Electric se profiluje jako vysoce efektivní vůz pro každodenní používání, který zároveň zvládá i dlouhé cesty. K efektivnímu hospodaření s energií přispívá i promyšlený systém rekuperačního brzdění, který vrací do baterie energii, jež by normálně byla zmařena v brzdách. Všechny tyto přednosti sdílí i sesterské kombi Astra Sports Tourer Electric, jedno z prvních elektrických kombi na trhu vůbec, které navíc přidává ještě větší prostor pro zavazadla.

Skladové vozy Opel