Opel Mokka se bude od roku 2014 vyrábět i ve španělském závodě Opelu v Zaragoze

  • Velká poptávka po kompaktním SUV si vynutila dodatečné navýšení výrobních kapacit 

Výroba modelu Opel Mokka přichází do Evropy: Tento velmi úspěšný SUV model se začne ve druhé polovině roku 2014 vyrábět i ve španělské továrně koncernu GM v Zaragoze! Důvodem tohoto kroku je mimořádná poptávka evropských zákazníků. Současně i v závodě GM v korejském Bupyeongu, který je dosud jedinou produkční lokalitou modelu Mokka, dojde k dalšímu navýšení výrobních kapacit.

„Rozhodnutí pro výroby Mokky v Zaragoze jde v duchu naší strategie vyrábět auta tam, kde se prodávají,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann, CEO automobilky Opel. „Enormní poptávka po modelech Mokka zvýrazňuje atraktivitu našich vozů, dodává další impulz naší produktové ofenzívě a zabezpečuje pracovní místa v Evropě. Toto rozhodnutí pomůže zlepšit využití výrobních kapacit v Evropě a proto je dobrou zprávou pro celou naši organizaci.“

„Je to dobrá zpráva nejenom pro závod Opelu v Zaragoze, ale i pro všechny výrobní závody, protože se zlepší využití celkových kapacit,“ dodává Dr. Wolfgang Schäfer-Klug, předseda Evropského zaměstnaneckého fóra EEF. „Vedení automobilky Opel splnilo dlouhodobý požadavek EEF na výrobu malého SUV v Evropě. Jde to pozitivní přístup ve vztahu ke všem zaměstnancům automobilky Opel.“

V úvodní fáze investuje GM 80 milionů USD do přípravy výroby v závodě v Zaragoze. Rozhodnutí vyrábět model Mokka v Evropě pomůže zachovat 5800 pracovních míst ve španělské továrně automobilky Opel, ve které se dnes vyrábějí modely Corsa a Meriva.

Od svého uvedení na trh v létě roku 2012 je Opel Mokka velmi úspěšný. Sympatické SUV je populární jak u odborné veřejnosti, tak u běžných zákazníků. Mokka patří do trojice nejlépe prodávaných SUV v mnoha státech Evropy.

Výroba Mokky ve Španělsku bude zpočátku založena na montáži dodávaných kompletů (tzv. CKD = Completely Knocked Down) a dílů vyrobených v Koreji, přičemž podíl komponentů od evropských dodavatelů se bude postupně zvyšovat.

„Je to další velký den pro Opel,“ tvrdí Karl-Thomas Neumann. „Po nedávném rozhodnutí GM investovat přes 4 miliardy EUR do evropských výrobních závodů a následném plánu vložit dalších 230 milionů EUR do Technického a vývojového centra v německém Rüsselsheimu je to další důkaz, že jsme na správné cestě.“

Z rozhodnutí o výrobě modelu Mokka v Evropě budou nejvíce profitovat zákazníci a zaměstnanci automobilky Opel: „Díky této investici budeme schopní vyrábět více vozů a rychleji uspokojovat poptávku našich zákazníků,“ dodáváDr.Karl-Thomas Neumann.

Skladové vozy Opel

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení